רואנדה הרי געש וקופים

פרטים ותיאור כללי

בטיולינו זה לרואנדה נלמד ונבין את המחקר אודות הגורילות שהתקיים בגן הלאומי. לאחר נחיתה בארץ אלף הגבעות נסייר בקיגלי ונגיע לגן הלאומי וולקנוס. בגן הלאומי נקדיש את היום ללימוד ומחקר על חייה של החוקרת דיאן פוסי ומחקרה על הגורילות. לקראת סוף הטיול נצא לטרק לשמורת קופי הזהב בגן הלאומי.

  • קיגלי- סיור בעיר הבירה
  • שמורת לוס וולקנוס- מרכז ההסברה על שם דיאן פוסי 
  • שמורת לוס וולקנוס- טרק לרכס ביוסקי
  • שמורת לוס וולקנוס- טרק קופי הזהב

 

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1- ברוכים הבאים לרואנדה

עם הנחיתה בנמל התעופה בקיגלי בירת רואנדה נציגינו המקומי יקבל את פניכם ולאחר איסוף הכבודה העברה למלון .במלון יינתן הסבר כללי על המסלול .

יום 2 – סיור בקיגלי –גן הלאומי וולקנוס .

לאחר ארוחת הבוקר נצא יחד עם המדריך לסיור בעיר קיגלי. העיר נוסדה בשנת 1907 על ידי ריצרד קנדט שהיה התושב הראשון ממוצא גרמני ברואנדה. נבקר  בביתו ,שנבנה למרגלות הרי הגאלי והקיגלי , משמע כמוזיאון טבעי לאומי. בהמשך נבקר במוזיאון הלאומי של קיגלי לרצח עם שהתרחש ברואנדה. במוזיאון המרשים נלמד על רצח העם שבו נרצחו כ250000 בני שבט הטוטסי. במוזיאון תערוכה של גנים, קברים ועוד מייצגים להמחשת תרבות הטוטסי שנרצחו בשנת 1994 ברצח העם. במקום מזכרות מעבודת יד ומייצגים  של בני השבט .

לאחר ארוחת צהריים העברה לגן הלאומי וולקנוס.

יום 3 – טרק לקבר דיאנה פוסיי – מכתש ביסוקי

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע למרכז ההסברה של הגן הלאומי להסבר קצר. במהלך היום נתוודע לפועלה של דיאנה פוסיי, פרימטולוגית אמריקאית אשר ערכה מחקר מעמיק על גורילות ההרים החל משנת 1966 ועד לשנת 1985 השנה בה נרצחה. היא למדה את ההתנהגות היומיומית של הגורילות בסביבתם  הטבעית ביערות הגשם של רואנדה. דיאנה פוסיי נקברה לאחר מותה בבית העלמין גורילות ב קריסוקי שהיא בעצמה ייסדה. היא נקברה ליד דיגיט ועוד מספר לא מבוטל של גורילות שנהרגו בידי ציידים . בסמוך נמצא רכס הרי ביסוקי המתנשאים לגובה של 3711 מטר מעל פני הים ומהווים את הגבול בין רואנדה לרפובליקה של קונגו. המדרונות התלולים מכוסים בצפיפות ביער גשם טרופי ובאחו אלפיני. פסגת הרכס ,הנמצאת בצד של רואנדה אינה מושלגת אבל בתדירות גבוהה הינה מכוסה בערפל. הר הביסוקי הינו אחד ההרים אשר ניתן למצוא בהם את גורילות ההרים .כמו כן מרכז המחקר לחקר הגורילות שנוסד על ידי דיאנה פוסיי נמצא בעמק ההר במורדותיו המערביים.

יום 4 – קופי הזהב והעברה לשדה התעופה.

נחזור בבוקר למרכז הגן על מנת לחות את הטרק השני ביופיו ברואנדה- קופי הזהב. זהו עוד סיור שיא של הגן הלאומי-וולקנוס..קופים אלו הינם זן מקומי נדיר של קופי הסקייס אשר מוכרים גם כקופים הכחולים החיים ביערות הנמצאים בגובה רב ביערות הגן הלאומי. הקופים ידידותיים ומשתפי פעולה עם בני האדם ולא פעם ניתן למצוא אותם תלויים על גזעי הבמבו. בתום הסיור המרתק העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

נחזור ארצה מלאי חוויות מהסיור הקצר ברואנדה 

 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי רואנדה הרי געש וקופים?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן למרוקו

הקסם המרוקאי

טיול למרוקו הוא שילוב של תרבות ענפה ומכובדת, ערים מלכותיות, איתני טבע בדמות הרי האטלס, הקניונים הגדולים של מרוקו והדיונות המפורסמות של מדבר סהרה. בטיול

קרא עוד »
טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו בשילוב טיול שורשים וחוויה מיוחדת הם מהטיולים המבוקשים ביותר. כעת עם פתיחת טיסות ישירות למרוקו טיול שורשים אפשרי לכולם.  

קרא עוד »
טיולים למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת משלב ביקור באתרי מסורת יהודית, אוכל כשר, היסטוריה ושווקים. טיול שומרי מסורת למרוקו אפשרי בקבוצה או כבודדים בטיול מותאם אישית. מוזמנים

קרא עוד »

יעדים מומלצים