בעקבות גורילות ההרים

פרטים ותיאור כללי

האטרקציה המרכזית בטיולינו זה לרואנדה הוא טרק הגורילות בגן הלאומי וולקנוס. שמורת טבע זו הגובלת באוגנדה קונגו ורואנדה הינה השמורה אליה מגיעים לראות את אותן גורילות נדירות. במסלול זה נצא ליום טיול אל הטרק השני ביופיו ברואנדה אל קופי הזהב.

  • קיגלי- סיור בעיר הבירה
  • גן לאומי וולקנוס- טרק גורילות
  • גן לאומי וולקנוס- טרק קופי הזהב

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1- ברוכים הבאים לרואנדה

עם הנחיתה בנמל התעופה בקיגלי בירת רואנדה נציגינו המקומי יקבל את פניכם ולאחר איסוף הכבודה העברה למלון .במלון יינתן הסבר כללי על המסלול .

יום 2 – סיור בקיגלי – נסיעה לגן הלאומי .

לאחר ארוחת הבוקר נצא יחד עם המדריך לסיור בעיר קיגלי. העיר נוסדה בשנת 1907 על ידי ריצרד קנדט שהיה התושב הראשון ממוצא גרמני ברואנדה. נבקר  בביתו ,שנבנה למרגלות הרי הגאלי והקיגלי , משמע כמוזיאון טבעי לאומי. בהמשך נבקר במוזיאון הלאומי של קיגלי לרצח עם שהתרחש ברואנדה. במוזיאון המרשים נלמד על רצח העם שבו נרצחו כ250000 בני שבט הטוטסי. במוזיאון תערוכה של גנים, קברים ועוד מייצגים להמחשת תרבות הטוטסי שנרצחו בשנת 1994 ברצח העם. במקום מזכרות מעבודת יד ומייצגים  של בני השבט .

לאחר ארוחת צהריים העברה לגן הלאומי וולקנוס  

יום 3 – טרק גורילות .

לאחר ארוחת הבוקר נגיע למרכז הגן הלאומי  להתארגנות ליום המרתק שלפנינו. נתחלק לקבוצות של עד 8 אנשים לכל היותר ונחל במסלול ההליכה בטבע באורך ורמת קושי משתנה וזאת לפי מיקום משפחת הגורילות שאותה נבקר. נבלה שעה שלמה בצפייה ביצורים המופלאים הללו בסביבתם הטבעית-חוויה של פעם בחיים. לדברי המבקרים שזכו לחוויה החיים אחרי הסיור לא דומים לאלו שלפניו.

לאחר סיום המסלול נחזור חזרה למרכז השמורה לארוחת צהריים. בהמשך נחווה סיור תרבותי "  איבליווקו " או במשמעותו המילולית אוצר הבית –המורשת שלנו. סיור זה בעצם מהווה הזדמנות לתמוך בפרוייקטים קהילתיים בגנים הלאומיים ,להעשיר את המקומיים ולחזק קשרי מסחר שלהם למען שימור  התרבות בייחוד בגנים הלאומיים בתחומי החיים השונים.

יום 4 – קופי הזהב והעברה לשדה התעופה.

נחזור בבוקר למרכז הגן על מנת לחות את הטרק השני ביופיו ברואנדה- קופי הזהב. זהו עוד סיור שיא של הגן הלאומי-וולקנוס..קופים אלו הינם זן מקומי נדיר של קופי הסקייס אשר מוכרים גם כקופים הכחולים החיים ביערות הנמצאים בגובה רב ביערות הגן הלאומי. הקופים ידידותיים ומשתפי פעולה עם בני האדם ולא פעם ניתן למצוא אותם תלויים על גזעי הבמבו. בתום הסיור המרתק העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

נחזור ארצה מלאי חוויות מהסיור הקצר ברואנדה 

 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי בעקבות גורילות ההרים?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן למרוקו

הקסם המרוקאי

טיול למרוקו הוא שילוב של תרבות ענפה ומכובדת, ערים מלכותיות, איתני טבע בדמות הרי האטלס, הקניונים הגדולים של מרוקו והדיונות המפורסמות של מדבר סהרה. בטיול

קרא עוד »
טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו בשילוב טיול שורשים וחוויה מיוחדת הם מהטיולים המבוקשים ביותר. כעת עם פתיחת טיסות ישירות למרוקו טיול שורשים אפשרי לכולם.  

קרא עוד »
טיולים למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת משלב ביקור באתרי מסורת יהודית, אוכל כשר, היסטוריה ושווקים. טיול שומרי מסורת למרוקו אפשרי בקבוצה או כבודדים בטיול מותאם אישית. מוזמנים

קרא עוד »

יעדים מומלצים