אוזבקיסטן

אוזבקיסטן, מהמדינות המרתקות ביותר במרכז אסיה. היא אמנם רחוקה ואגדית , מדינה מכניסה אורחים, תושבים חייכנים וסקרנים. ערי מסחר עתיקות שזורות לאורכה כפנינים בדרך המשי העתיקה. אוזבקיסטן מוקפת טבעת של ארצות שאין להן מוצא לים, בעלת אקלים מדברי כשלאורך המדבר הגדול התפתחו בה ערים מרכזיות בדרך המשי: טשקנט, בוכרה, חיווה, סמרקנד- כל עיר מעוררת געגועים וחשק למסע למקום.
במדינה המוסלמית המתונה והידידותית מגוון מאכלים, צבעים, ואזרחים חביבים. הנופים הכובשים במדינה הם של מדבר אינסופי והרים עוצרי נשימה. אוזבקיסטן משמרת עד היום את העבר המיוחד לצד ההווה המתפתח כל יום מחדש. התושבים המקומיים שאימצו את האסלאם לפני 1400 שנה משמרים מסורות ומנהגים קדומים כמו למשל חגיגות האביב.
טיול באוזבקיסטן הוא מסע בזמן לאורך ערי מסחר בדרך המשי.במקום הגמל העתיק היום נעזרים ברכבות ומטוסים לחצות את הארץ. מן המפורסמות הוא המטבח המקומי. הסוחרים הקדומים שעברו בדרך המשי הביאו איתם תבלינים ומאכלים ממזרח וממערב. טיול באוזבקיסטן עובר בין הישן לחדש בין ערים מושקות וערי מדבר צחיחות. טיול באוזבקיסטן הוא מפגש בלתי אמצעי עם תושבים מקומיים, הכרות עם מלאכתם היומיומית והמאכלים הטעימים שלהם כגון: אושפלאו, סאמסה,דושפרה ושפע של ירקות.
אז הצטרפו אלינו ובחרו את אחד מהטיולים המאורגנים לאוזבקיסטן

טיול מאורגן אוזבקיסטן וקירג'יסטן

טיול לאוזבקיסטאן הוא מסע בין דפי ההיסטוריה  אל דרך המשי העתיקה. מיקומה הגאוגרפי האסטרטגי של אוזבקיסטן בציר דרכי המסחר הפך אותה למקום בו נלחמו לא מעט מלכים בעת הקדומה על השליטה בה. שליטים רבים כמו אלכסנדר הגדול, ג'ינג'ס חאן, וכמובן אבי האומה טימור לנג  הם חלק מהשליטים שהטביעו את חותמם

קרא עוד »