טיול למרוקו הערים המלכותיות

פרטים ותיאור כללי

בטיול למרוקו נבקר בערי הממלכה שיש למרוקו להציע .במסלול טיול זה נעבור בין הקסבות המרהיבות של מרוקו , אתריה והשוק הססגוני שבה ולקינוח אזור החוף האטלנטי, ערי החוף המרתקות המובילות אותנו אל הלב הפועם של מרוקו העיר קזבלנקה ערים עם סגנון אדריכלי מיוחד העיר האדומה מרקש על שלל שווקיה, נבקר במה שמכונה "ורסאי של מרוקו" העיר מקנס , באתר שימור מורשת עולמית של אונסק"ו העיר רבאט, בעיר פאס מתקופת שלטון המירינדים ובדרכינו הארוכה גם נעבור בכפרים ברברים .

טיול למרוקו הערים המלכותיות – עיקרי המסלול

קזבלנקה – סיור פנורמי,מסגד חסן השני

ראבט- מגדל חסן המינרט הלא גמור

מקנס- "ורסאי המרוקאית" עם החומות הארוכות.

פס-  המדרסה, שער העיר העתיק, המדינה העתיקה.

מרקש – העיר האדומה

אסוארה- חוף האוקיינוס האטלנטי

כפרים ברברים .

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

טיול למרוקו הערים המלכותיות – המסלול

יום 1 – קזבלנקה

עם ההגעה לשדה התעופה בקזבלנקה נציגינו המקומי יקבל את פניכם בברכה.

אחר הצהריים, נצא לסיור פנורמי בעיר קזבלנקה , בירת העסקים של ממרוקו השוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי. בסיורינו בקזבלנקה נתמקד במספר אתרים: נבדר בשוק המרכזית, נבקר במבנה ישן- בית מהקמה- הבנוי כולו משישי אבן ועץ והמכיל לא פחות משישים חדרים, נצפה במסגד המדהים של חסן השני (מבחוץ בלבד), אחד משני המסגדים היחידים במרוקו הפתוחים למאמינים שאינם בני דת האיסלאם.

חזרה למלון לארוחת ערב ולינה

יום 2: – ראבט – מקנס – פס

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לרבאט, העיר שקיבלה לאחרונה הכרה כאתר שימור מורשת עולמית של אונסק"ו. רבאט, בירתה המנהלית  של מרוקו, נוסדה בשנת 1146 כמצודה , ושימשה כבסיס ליציאה למתקפות על ספרד שנים לאחר מכן. בתקופת שלטונו של יעקוב אל מנצור, החלה בנייתה של ראבט ובה המסגד הגדול בעולם באותה תקופה, אולם העבודות לא הושלמו עקב מותו הפתאומי. העבודות הופסקו במותו; נבקר במגדל חסן המינרט הלא גמור אשר מתנשא לכדי מחצית מגובהו המקורי המתוכנן. בראבט  נבקר במוזוליאום של מוחמד החמישי אחת מיצירות המופת של האדריכלות המרוקאית המודרנית.

מכאן אנו ממשיכים לעיר מקנס ,המכונה "ורסאי המרוקאית" ונוסדה במאה ה -17 על ידי המלך מולאי איסמעיל. מקנס מפורסמת בזכות חומותיה הארוכות באורך של כ 40 מטרים.

במקנס נבקר בכמה מהאתרים ההיסטוריים כמו: השער של באב מנצור, באסין דה לאגדל, בריכה מסיבית המתוארכת לכ -300 שנה. המאוזוליאום של מולאי איסמעיל שהוא אחד משלושה מקדשים מרוקאים שגם מי שאינו בן דת האיסלאם יכול לבקר בהם.

לאחר סיום הסיור נמשיך בנסיעה לעיר פס.

עם ההגעה ארוחת ערב ולינה במלון.

 יום 3 – פס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור של יום שלם בפס. פס נוסדה במאה התשיעית ובתחומה נמצאת האוניברסיטה העתיקה ביותר בעולם. פאס הגיע לשיאה במאות ה- 13–14 תחת שלטון המרינידים, ובתקופה זו שימשה כבירת הממלכה במקום מרקש. הסיור שלנו בפס כולל את המקומות הבאים:

המדרסה, מכללה תיאולוגית, הבאב בולג'וד, שער עתיק מפורסם, המזרקה המפוארת במקום נייג'רין, המלה, הרובע היהודי, נקנה מזכרות מקומיות  במרכז העיר העתיקה, המדינה, ונבקר במרכז החדש , המדינה המודרנית של פס.

חזרה בערב למלון לארוחת ערב ולינה .

יום 4- פס – מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מרקש . ברכינו נעבור בכפרים הברברים  אימוזר, קנדר ואפרנה. נעצור להפסקת צהריים בבני-מלאל, אחד המרכזים החקלאיים הגדולים של מרוקו.

הגעה למרקש בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

ארוחת ערב ולינה במלון במרקש.

יום 5 – מרקש

לאחר ארוחת הבוקר תצאו עם המדריך לסיור של יום שלם במרקש.

מרקש נוסדה בשנת 1062 על ידי אחד מראשי שלטון  האלמורבידים יוסוף אבן תשפין. האלמורבידים היו ידועים כלוחמי מדבר פנטיים לדת האיסלם. מרקש של היום היא עיר תוססת וניתן למצוא בה תערובת מוזרה של העתיקי והמודרני, ומאפשרת למטיילים לחוות את האווירה האמיתית של ימי הביניים של המדינה העתיקה, ולבקר במרקש המודרנית עם בארים, גלריות אמנות ומסעדות ברובע הצרפתי, שנבנו בראשית המאה העשרים. עיקרי המקומות בהם נבקר במרקש :

ארמון אל באהיה, מסגד קוטוביה, דג'מה אל פנה, כיכר והסוקס, השוק המסורתי הגדול ביותר במרוקו.

בסוף הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה .

יום 6 – מרקש – אסוארה – מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיירה אסוארה  עיירת חוף מבוצרת קסומה לחופי האוקיאנוס האטלנטי אשר נוסדה במאה ה-17  על ידי הפורטוגלים . בניגוד מוחלט למרקש, קצב החיים כאן רגוע ואיטי. אסוארה התפרסמה על ידי  אורסון וולס, שצילם את הסרט  אותלו כאן ולאחרונה, על ידי מפורסמים כמו ג'ימי הנדריקס והרולינג סטונס.

עיר קטנה זו הייתה בעבר 33% יהודית והיו בה יותר משלושים בתי כנסת. עדיין ניתן לבקר בבית כנסת מהמאה ה -18. נבקר בקברו של  רבי חיים פינטו בבית העלמין היהודי העצום, שנבנה לחופי  האוקיאנוס האטלנטי. הרב פינטו מושא לעלייה לרגל כל שנה  בשבוע שקודם לראש השנה. נטייל בעיירה , בכיכרות היפות וברחובותיה הצבעוניים , בנמל התוסס, בשוק הצבעוני, ובעיר העתיקה ,המדינה .

אחר הצהריים נצא חזרה למרקש לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7 – מרקש

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסת חזור.

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי טיול למרוקו הערים המלכותיות?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן למרוקו

הקסם המרוקאי

טיול למרוקו הוא שילוב של תרבות ענפה ומכובדת, ערים מלכותיות, איתני טבע בדמות הרי האטלס, הקניונים הגדולים של מרוקו והדיונות המפורסמות של מדבר סהרה. בטיול

קרא עוד »
טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו בשילוב טיול שורשים וחוויה מיוחדת הם מהטיולים המבוקשים ביותר. כעת עם פתיחת טיסות ישירות למרוקו טיול שורשים אפשרי לכולם.  

קרא עוד »
טיולים למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת משלב ביקור באתרי מסורת יהודית, אוכל כשר, היסטוריה ושווקים. טיול שומרי מסורת למרוקו אפשרי בקבוצה או כבודדים בטיול מותאם אישית. מוזמנים

קרא עוד »

יעדים מומלצים