סרי לנקה טבע חופים ותרבות

פרטים ותיאור כללי

בטיולינו זה אל האי הקסום אתם מוזמנים, יחד אתנו לטייל בין אתרי תרבות שנדמה כי הזמן עצר בהם מלכת, מקדשים, מצודות, מטעי תה שמורות טבע פראיות, חופים אקזוטיים באוקיינוס ההודי. לצד כל היופי הטבעי הזה תוכלו לבחור להתאכסן בכל רמת מלון שתרצו.  
פארק הלאומי מינרייה – ספארי בפארק
סיגיריה- טיפוס אל מצודת האריה
סיור כפרי בסיגיריה
גינת התבלינים במטלה
קנדי- סיור בעיר, מקדש השן והופעת פולקלור בערב
מקדש המערה בדמבולה
ביקור בגן הבוטני פרדנייה
רפטינג בנהר הלבן
נוארה אליה – סיור בעיירה בריטית
טיפוס על פסגת אדמס פיק- תצפית זריחה מהממת
גן לאומי הורטון פליינס
רכבת העמק לאלה – דרך מנופית מהממת
ארגום ביי- גלישה ובילויים בעיירת החוף התוססת בצד המזרחי

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

 

יום 1- קולומבו- הברנה

קבלת פנים בשדה התעופה הבינלאומי על ידי נציגינו המקומי. לאחר איסוף הכבודה נסיעה לאזור סיגריה.

לפנות ערב חוויה נדירה במינריה ספארי.

הפארק הלאומי מינריה ממוקם במחוז הצפון מרכזי של סרי לנקה כ182 ק"מ מקולומבו. האזור הוגדר כגן לאומי ב1997 כאשר בתחילה ,1983,הוגדר כאזור שימור טבעי . במהלך סיורינו הרכוב על גבי ג'יפים נצפה במגוון חיות מהאזור ובעיקר פילים המגיעים מהיערות במחוזות הסמוכים : מטלה, פולונווארה וטרינקומלה. 

עם סיומו של הספארי המרהיב   העברה להברנה.

יום 2 -סיגיריה

לאחר ארוחת הבוקר נחל בנסיעה לכיוון סלע השן המפורסם סיגיריה.

סיגיריה או סינגרי הינו מבצר עתיק חצוב בסלע הממוקם בצפון מחוז מטלה סמוך לעיירה דמבולה במרכז סרי לנקה. המקום הינו בעל משמעות  היסטורית וארכאולוגית ובו עמודי סלע בגובה של כ 200 מטר.

 על פי ההיסטוריה הקדומה של סרי לנקה ,מקום זה נבחר על המלך קסייפה כבירתו החדשה. המלך בנה את הארמון בפסגת הסלע ועיטר את הקירות בציורי קיר רבים. בערך באמצע הדרך במעלה ההר בנה המלך את שער הכניסה לארמון בצורת אריה ענק. מכאן נגזר השם של המקום ,על שום צורתו –סינגהירי-סלע האריה .

המקום אשר שימש ,הן כעיר בירה והן כמשכן המלך ננטש לאחר מות המלך. עד למאה ה14 שימש מקום זה כמקדש בודהיסטי. כיום סיגיריה נמצאת ומוגדרת כאחד מאתרי המורשת העולמיים של אונסקו. זהו אחד מהמקומות העתיקים והמתוכננים הכי שמורים בעולם.    

לאחר שהתרשמנו מסלע השן נעבור לביקור בכפר טיפוסי בסיגיריה. בסיורינו בכפר בסיגיריה תינתן לנו ההזדמנות להתרשם ולחוות את החיים של המקומיים בסרי לנקה בצורה אותנטית. נבלה זמן ביחד עם המקומיים ונלמד ממקור ראשון על אורח החיים בכפר. נלמד על עבודות היום יום בכפר אשר מהוות את שגרת המקום. נרכב בכרכרת שוורים, נשוט בסירת קטמראן ונסייר בשדות הגידולים. יחד נלמד כיצד להכין אוכל מקומי. לאחר כל זה נסיים את הסיור בארוחת צהריים בסגנון בופה מוגשת בסגנון סרילנקה. בסיורינו זה בעצם נחווה בצורה אמיתית את חיי המקומיים.  

בסיום הסיור נחזור להברנה לילנה על בסיס ארוחת בוקר..

יום 3- קנדי 

את היום נתחיל בארוחת הבוקר במלון. לאחר סיום התארגנות נצא בדרכינו לעבר קנדי. בדרכינו לקנדי נעצור לביקור במקדש המערה בדמבולה. זהו אחד מהמקדשים הכי מרשימים בתרבות הבודהיסטית ובו נוכל להתרשם בין היתר מהתפתחות התרבות הסינהילית. השם דמבולה נגזר מהמלה דמבה=סלע ואולה =מזרקה.

בהמשך הדרך נעצור לביקור בגני התבלינים בmatale   ונתרשם ממגוון סוגי התבלינים המפורסמים של סרי לנקה. מאז ימי קדם ועד היום ידוע סרי לנקה במגוון הרב של תבלינים הגדלים באדמתה.  

בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיר קנדי ונתרשם מעיר מדהימה זו. קנדי בירתם האחרונה של שושלת המלכים הקדומה בסרילנקה הינה כיום אתר מורשת עולמית של אונסקו. נבקר באגם המלאכותי שנוצר על ידי אחרון המלכים הסינהילים ב1798 ,נבקר בשוק המפורסם, מרכז אומנות ותרבות מקומי, ומוזיאון הפנינים. בשעות הערב נבקר במקדש השן הקדוש שבו לפי האמונה נמצאת השן של בודהה ונסיים במופע מקומי תרבותי המאפיין את התרבות המקומית.

לסיום העברה למלונינו באזור קנדי. 

יום 4  -קנדי

נבקר בגן הבוטני המפורסם פרדנייה. הגן ממוקם כ5.5 ק"מ מערבית לעיר קנדי במרכז סרי לנקה. הוא מהווה מוקד משיכה ל-כ-2מליון תיירים מדי שנה ושוכן על גדות נחל המהוולי הנחל הארוך ביותר בסרילנקה. בגן מעל 4000 סוגים שונים של צמחים ומפורסם בעיקר בגלל מגוון הסחלבים שבו צמחי מרפא ודקלים מרשימים.

בהמשך היום נסיעה לאזור הנהר לriver rafting .לאחר שנחווה ונהנה מרפטיג בנהר הלבן נחזור למלונינו 

לינה באזור kitulgala 

יום 5- נוארה אליה

יציאה מוקדמת וטיפוס adams peak .לפנות בוקר מאוד מוקדם נצא לכיוון הפסגה של אדמס לתצפית מרהיבה בזריחה.

נמשיך בדרכינו לנוארה אליה ועם ההגעה נכיר את המקום.   

נוארה אליה הידועה גם כאנגליה הקטנה הינה עיירה עתיקה הממוקמת הרכס המרכזי של סרי לנקה. כאן השמנת של האצולה הבריטית נהגו לבלות את חופשותיהם. בזכות מזג האוויר הקריר ונח הפכו הבריטים בהדרגה את העיירה למעין אנגליה הקטנה מה שניכר בסגנון הבניה של הבתים והפרחים המבצבצים מכל פינה. עד היום נשתמרה פנינה זו ולמבקרים הבאים בתחומה נדמה לרגע כאילו הם נמצאים ביבשת אחרת   .

בסיום הסיור העברה למלונינו באזור.   

יום 6 -אלה

בבוקר ביקור והליכה בגן הלאומי Horton plains  .

עם סיום הטיול בשמורת horton  נסע לכיוון תחנת הרכבת לכיוון ella   .שם נעלה על רכבת העמק ונסע באחת מהדרכים הכי יפות בעולם שבה הרכבת נוסעת

לאחר מכן העברה לella   ללינה באזור.

יום 7 -אלה-ארגום ביי

בבוקר נסיעה וביקור בlittle adams peak  .

לאחר מכן נמשיך  בנסיעה לכיוון ארגןם ביי. בדרכינו נבקר במפלי רוואנה ובגשר 9 הקשתות. 

אחד מהשיאים בטיול בכפר אלה הוא הביקור בגשר תשע הקשתות המתנשא לגובה של 30 מטר. לאחר הליכה של כחצי שעה בתוך הצמחייה נגיע לפנינה אדריכלית המוחבאת בינות שדות התה. מותר ואף מומלץ לטייל על הגשר עצמו וזהו אחד הדברים שחייבים לבצע בטיול בסרילנקה. גשר רכבת זה הבנוי כולו בסלע ביחד עם תשע קשתות מדהימות נבנה על ידי הבריטים ונמצא בין תחנות אלה ודמורדה. אחד קטע הרכבת העובר בין קנדי לבין אלה ידוע כאחד ממסלולי הרכבת היפים בעולם. 

נמשיך בדרכינו לכיוון צוק אלה .התצפית מצוק אלה הינה אחת מנקודות התצפית הכי מרהיבות בסרי לנקה. ניתן בנקודה זו לצפות בנוף מגובה של כ1000 מטר אל עבר המורדות המזרחיים של רכס ההר המרכזי. המפל המתנשא לגובה של כ 300 מטר נמצא לא רחוק מנקודה זו והינו אחד מהמפלים הכי יפים בסרי לנקה

לאחר מכן ביקור בnine arch  העברה לargumbay  

סוף המסלול.

 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי סרי לנקה טבע חופים ותרבות?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

מטע התה בהודו

המיטב של קרלה

טיול  בדרום הודו הוא טבילה בשפע של נופים ותרבויות אמונות ופולחנים דתיים ורומנטיקה ואקזוטיקה של חיי היום יום.  מדינת קראלה אחת מהמדינות היפות בהודו טובלת

קרא עוד »
טיול לסרי לנקה

סרי לנקה טיול מאורגן

טיול מאורגן לסרי לנקה לוקח אותנו בין נופים פראיים, תרבויות עתיקות ומרתקות, אתרי מורשת עולמיים, מטעי תה מהמפורסמים בעולם ונגלה את הקסם של המדינה האקזוטית

קרא עוד »

סרי לנקה הקלאסית

הטיול קלאסי לסרי לנקה מאפשר לנו לחוות  את המיטב שיש לאי המדהים הזה להציע: מקדשים מפוארים, אתרים היסטוריים, נופים עוצרי נשימה, חופים פראיים ומגוון בעלי

קרא עוד »

יעדים מומלצים