שווקים ומקדשים בקמבודיה

פרטים ותיאור כללי

קמבודיה הינה אחת מהמדינות המרתקות בדרום אסיה. טיול בקמבודיה מאפשר הצצה למזרח אסיה של פעם. הטיול בקמבודיה לוקח אותנו לביקור בסיאם ריפ עם ארמונותיה המפוארים, המקדשים באנגקור עם פסלי האבן הענקיים ונשוט בין עשרות כפרים צפים מחוץ לפנום פן. 

  • סיור בפנום פן –הארמון המלכותי, המוזיאון הלאומי ומוזיאון הכלא
  • שייט על נהר המקונג
  • העיירה טמבאנג –מקדשים שדות אורז ושווקים ססגוניים.
  • סיור בסיאם ריפ 
  •  מקדשי אנגקור-אחד משבעת פלאי תבל

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1- הגעה לפנום פן

עם ההגעה לשדה התעופה בפנום פן נציגינו המקומי יקבל את פניכם בברכה. נבקר באנדרטת העצמאות. מכאן נצא בסיור אופניים לארמון המלכותי שנבנה על ידי המלך נורודום בשנת 1866 בעיר העתיקה ליד פגודת הכסף. הפגודה הממוקמת ליד הארמון המלכותי נקראת כך על שום הרצפה שמרוצפת ב-5000  אריחי כסף. בסיום הביקור נצא לשייט של שעה בנהר המקונג.

לעת ערב העברה למלון בפנום פן.

יום 2- פנום פן.

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לביקור במוזיאון הכלא של טול סלנג ובשדות ההרג של צונג אק  שרידים להיסטוריה עקובת הדם של קמבודיה בתקופת שלטונו של פול פוט. סיור זה עלול להיות לא הכי נעים לחלקינו אולם חשיבותו היא בכך שהוא מהווה נדבך חשוב להבנת ההיסטוריה והתרבות של קמבודיה. 

אחר הצהריים נבקר במוזיאון הלאומי הידוע בכינוי מוזיאון לאומנות יפה.במוזיאון אוסף מרשים של פסלים   של חמאר המייצגים תקופות שונות. את סיורינו היום נסיים בביקור במקדש ואט פנום וממנו נוכל להנות מנוף מרהיב של פנום פן בשקיעה 

לילה באזור פנום פן. 

יום 3 פנום פן –בטמבאנג

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה בטמבאנג בה נוכל להתרשם מאדריכלות מהתקופה הצרפתית הקולוניאלית .בדרך נבקר בכפר הכסף ונתרשם מתעשיית הקרמיקה בקומפונג צננג ונבקר בשוק הדגים. בהמשך ניסע לאורך גדות נהר הסנגקר הססגוני לפגודת ואט סלקט ששימשה בעבר כביתו של הפטריארך הבודהיסטי.

נמשיך בביקורינו למקדש אק-פנום שנבנה במאה ה11 בתקופת שלטון  אנגקוריאן ונבנה כמקדש הינדי תחת שלטונו של סוריורמן הראשון. דרך הנהר מבטמבנג ל אק פנום עוברת בין כפרים קטנים ושדות אורז והינה דרך מרהיבה ביופיה. נבקר בשוק המקומי היכן שממרח הדגים הקמבודי, פארוק מיוצר. נמשיך בביקורינו ונגיע למקום היכן שהמקומיים מבשלים אורז דביק מאודה בקני במבוק. נמשיך בסיורינו בעיירה בשוק המקומי.

העברה למקום הלינה בבטמבנג. 

יום 4 – בטמבנג-סיאם ריפ

לאחר ארוחת הבוקר במלון נסע לכפר קסה פואוי על גדות נהר הסנגקר. באזור זה ניתן למצוא בתים מעץ האופייניים לאזור  כמו גם מגוון של פירות טרופיים ולאחר עונת הגשמים החקלאים באזור מנצלים את האדמה הפוריה ושותלים כל מיני ירקות על גדות הנהר. בסיורינו נוכל ללמוד על החקלאות המסורתית באזור זה, הזדמנות לטעום ממיץ התפוזים העסיסי ,אננס מתוק ועוד מגוון סוגי פירות. לא רחוק מכאן נמצאת קסך פואוי הכרם הראשונה בוייטנאם וכאן נקבל הסבר על הליך ייצור היין באזור טרופי וכמובן שנטעם מהיין המקומי. מכאן נמשיך מספר קילומטרים לכיוון דרום נגיע למקדש השמור היטב על ראש ההר מקדש אנגקוריאן הנמצא בפנום בנאן. לאחר שנטפס למעלה מ350 מדרגות נגיע לסביבה שקטה עם נופים מרהיבים מסביבינו. בסופו של היום נצא לחוויה משעשעת נסיעה ברכבת במבוק מקומית בכפר. 

העברה למלונינו בסיאם ריפ.   

יום  5 –סיאם ריפ 

לאחר ארוחת הבוקר במלון נתחיל בסיורינו באזור אנגקור בו נבלה במשך יום שלם. נתחיל בסיורינו בעתיקות מהשער הדרומי של אנגקור אשר מפורסם בסדרה של פרצופים אנושיים גדולים החצובים באבן, נמשיך למקדש ביון, המתחם המלכותי  , מרפסת הפיל ,מרפסת המצורעים ונסיים במקדש השלם והשמור של אנגקור ווט.

נמשיך את סיורינו בין מבנים עצומים , בגלריות עם עמודים גבוהים, בספריה בגבים ובבריכות עם המים הצלולים שמתוכם משתקף  מקדש זה והמקדש של טה פרום אשר מכוסה בצמחיה עבותה מלופפת מסביב למבנים ויוצרת מראה מרהיב. באזור עצי תאנה ענקיים ומלא צמחים מטפסים אשר עוטפים את המבנים הענקיים גורמים לתחושה כי מדובר במעשה אדם ולא במעשה של הטבע. 

בשעות אחר הצהריים ניקח טוק טוק, מעיין מונית מקומית פתוחה ללא חלונות ודלתות , וניסע בפרברים של סיאם ריפ ונראה את טקס התפילה של נזירים בודהיסטים בתקווה לאושר שפע ובריאות .

לילה בסיאם ריפ. 

יום 6- סיאם ריפ

בבוקר ניסע למקדש בנג מיאלאה. במהלך נסיעה שתארך כשעתיים עד המקדש נוכל להנות מנוף של כפרים יפים וקילומטרים רבים של שדות אורז. עם ההגעה נבקר במקדש האבוד מהמאה ה11 אשר מוקף בצמחיה עבותה. בסיום הסיור ניסע כעוד שעה לכיוון צפון מזרח ונגיע ל קו קר .כאן יתגלו לפנינו המקדשים הנטושים בצפון קמבודיה. ידועים גם בשמם השני צוק גרגוואר המקום, שהיה בעבר עיר הבירה בתקופתו של גיירמן הראשון , ובתחומו יש כ 30 מבנים גדולים ולדעת מומחים יש באזור עוד כ100 מבנים קדושים קטנים יותר.כמו כן מספר רב של הפסלים הגדולים הנמצאים במוזיאון הלאומי הועברו לשם מאזור זה.   

נחזור בסוף היום למלונינו בסיאם ריפ.

יום 7- חזרה מסיאם ריפ

זמן חופשי בבוקר במלון. לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסת חזור .

להתראות בטיול הבא. 

 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי שווקים ומקדשים בקמבודיה?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

מטע התה בהודו

המיטב של קרלה

טיול  בדרום הודו הוא טבילה בשפע של נופים ותרבויות אמונות ופולחנים דתיים ורומנטיקה ואקזוטיקה של חיי היום יום.  מדינת קראלה אחת מהמדינות היפות בהודו טובלת

קרא עוד »
טיול לסרי לנקה

סרי לנקה טיול מאורגן

טיול מאורגן לסרי לנקה לוקח אותנו בין נופים פראיים, תרבויות עתיקות ומרתקות, אתרי מורשת עולמיים, מטעי תה מהמפורסמים בעולם ונגלה את הקסם של המדינה האקזוטית

קרא עוד »

סרי לנקה הקלאסית

הטיול קלאסי לסרי לנקה מאפשר לנו לחוות  את המיטב שיש לאי המדהים הזה להציע: מקדשים מפוארים, אתרים היסטוריים, נופים עוצרי נשימה, חופים פראיים ומגוון בעלי

קרא עוד »

יעדים מומלצים