דרך המדבר בישראל

פרטים ותיאור כללי

טיול בישראל הוא לא רק טיול סביב אתרים קדושים אלא מהווה הזדמנות להכיר צורות חיים שונות של תרבויות שונות בעולם המודרני וזאת בסביבה מורכבת מבחינה תרבותית. בטיול שלפנינו נוכל גם לבקר בעיר הקדושה בעולם לכל הדתות וגם להתמקד בלטיל ולהכיר צורות התיישבות שונות במדבר ולהכיר את ממשקי החיים המשותפים בין התרבויות השונות

  • ירושלים העתיקה –  תצפית מהר הזיתים, כנסיית כל העמים, ויה דולורוזה, הכותל המערבי, כנסיית הקבר ועוד.
  • מצדה  -עליה ברכבל וסיור באתר
  • ים המלח – זמן חופשי בים
  • מוזיאון מורשת בדואית גו אלון
  • סיור תרבותי ברהט
  • סיור בקיבוץ בגבול עם רצועת עזה
  • עיר העתיקה עבדת
  • קיבוץ שדה בוקר-הצריף של בן גוריון וקבר בן גוריון
  • נחל צין
  • לינה במאהל בדואי במדבר

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1 – ברוך הבא לישראל

לאחר טיסה ארוכה תנחתו בשדה התעופה הבינלאומי בן גוריון. נציגנו יפגוש אתכם בשדה התעופה ויקבל את פניכם בברכה.

לאחר מכן העברה לירושלים עיר הקודש. בהתאם לשעת ההגעה שלכם יינתן זמן לסיור קצר בעיר.

לינה בירושלים

יום 2- העיר העתיקה בירושלים

הבוקר הסיור שלנו יתחיל בטיילת ארמון הנציב ממנה נשקפת תצפית  מעניינת של ירושלים. לאחר מכן אנו ממשיכים להר הזיתים עם תצפית מרשימה על העיר העתיקה של ירושלים. נמשיך בהליכה במורד הר  הזיתים ובדרכנו נבקר בכנסיית דומינוס פלויט המפורסמת וכנסיית הייסורים עם גת השמנים המפורסם שלה.

לאחר הביקור בהר הזיתים אנו עוברים להר ציון ושם נסייר  במנזר דורמיציון, חדר הסעודה האחרון ומשם נחצה את שער ציון לעיר העתיקה. נלך לרובע היהודי עד שמגיעים לכותל המערבי, כשבדרכנו נעבור בקארדו המפורסם, נמשיך לרובע הנוצרי, ויה דולורוזה ונסיים את סיורנו בכנסיית הקבר.

העברה למלונינו בירושלים .

יום 3 – מצדה וים המלח

אחרי ארוחת הבוקר, נצא לכיוון הר מצדה. בדרך נתפעל מיופיו של מדבר יהודה. בסוף הנסיעה נגיע  לתחנת הרכבל התחתון במצדה. נעלה להר ולאחר הסיור המרתק במצדה נמשיך בנסיעה קצרה לאחד מהחופים היפים של ים המלח. זמן פנוי לשחות ולצוף באגם הנמוך ביותר עלי אדמות.

אופציונלי במסלול לפני ההגעה לים המלח לצאת לטיול ג'יפים באזור המדברי. 

בסיום היום העברה למלונינו בסמוך. 

יום 4 – הקהילות בנגב

הבוקר, לאחר ארוחת הבוקר ,נתחיל  את היום שלנו במדבר בנגב ונלמד על אורח החיים הבדואי. התחנה הראשונה שלנו תהיה המוזיאון הבדואי ג'ו אלון, בו נלמד על ההיסטוריה של הבדואים. משם נמשיך לנסוע ונתארח אצל משפחה בדואית  בעיר רהט. זו תהיה הזדמנות טובה לשמוע מאנשים בדואים מקומיים על ההתפתחות והשינויים שעוברים על החברה הבדואית בשנים האחרונות. נסייר בשוק המקומי ושם נאכל גם ארוחת צהריים מקומית.

לאחר ארוחת הצהריים נבקר בקיבוץ מקומי הסמוך בגבול ישראל עם רצועת עזה ונשמע על אורח החיים באזור זה. תחילה נלמד על התפתחות והשינויים שחלים בקיבוץ בתקופות האחרונות ובעיקר נלמד ונתמקד כיצד חיים בשגרת יומיום עם המציאות המורכבת והלא פשוטה. 

בסיום היום העברה למלונינו באזור .

יום 5 – אתרי מדבר בנגב.

הבוקר נבקר בגן הלאומי תל שבע באר שבע המקראית. זוהי נקודת ציון חשובה – אחד משלושה אתרים מקראיים שהוכרזו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. התל משקיף על מגורים בהם עבדו האבות אברהם, יצחק ויעקב. לאחר סיור זה נצא למרכז המבקרים בבאר אברהם בבאר שבע. זהו אתר מורשת חדשני המציג את סיפורו של אברהם אבינו  ובאר המים המפורסמת. על פי אמונתם של שלוש הדתות המונותאיסטיות, זו הבאר שנחפרה על ידי אברהם, וסיפקה את השם לעיר באר שבע.

לאחר ארוחת הצהריים נצא דרומה לקיבוץ שדה בוקר במדבר הנגב. נבקר בבקתת בן גוריון, ביתו של דוד בן גוריון, ראש ממשלת ישראל הראשון וממקימי המדינה. הביקור שלנו ימשיך לביקור במדרשת בן גוריון בה נמצא קברו של בן גוריון. 

הליכה קצרה דרך גן נפלא תוביל אותנו אל עבר חלקת הקבר המשקיפה  על בקעת צין והמדבר. משם נגיע לכניסה לשמורה הטבעית של נחל צין. נלך במסלול טיול קל ונוח אל הערוצים היפים של הקניון עם בריכות רבות ומים זורמים כל השנה.

בסיום המסלול  נצא למאהל בדואי  בסמוך שנמצא בדרך המדבר בנגב. נתארח ללילה בלתי נשכח במאהל הבדואי בו תינתן לנו הזדמנות ללמוד על החיים של הנוודים הבדואים במדבר.

ארוחת ערב ולינה במחנה המדברי הידידותי.

יום 6 – ערי המדבר

הבוקר מתחיל בארוחת בוקר מסורתית בסגנון בדואי במאהל הבדואי. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיר הנבטית העתיקה עבדת. על ראש גבעה מעל נחל  צין נמצאים שרידי העיר הנבטית המרשימה הזו. בסיורינו נבקר באתרים המרכזיים בעיר: בית המרחץ, מערת הקבורה הרומית, מבצר העיר והכנסיות הביזנטיות.

מכאן נמשיך למצפה רמון, העיר שנמצאת על שפת מכתש רמון. כאן נלמד על היווצרות מכתש רמון במרכז המבקרים  רמון ונזכה לנקודת מבט קסומה על התופעה הטבעית הזו. משם נמשיך לביקור ברובע דרך הבשמים שם נאכל ארוחת צהריים ונלמד על החיים המקומיים בעיר המדברית הזו. אחר הצהריים נרד אל המכתש עצמו אל ה"מינסרה", פלא גיאוגרפי כשהשביל שמסביבו נראים לוחות אבן טבעיים כמו קרשי עץ של נגר,, תוצאה של תהליך התכה והתהוות מלבה תת-קרקעית הזורמת באבן החול. לאורך כל הדרך נראה את חולות הדיונות הצבעוניים שסביבינו.

בתם הסיור במכתש נצא חזרה בנסיעה לתל אביב ללינה.

יום 7 – חזרה הביתה

לאחר ארוחת הבוקר זמן פנוי לטייל בתל אביבי.

בהתאם לשעת הטיסה  העברה לשדה התעופה לטיסה בינלאומית חזרה

להתראות בטיול הבא.

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי דרך המדבר בישראל?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן לירדן

ההיסטוריה העברית והישראלית שזורה בשטח של מדינת ירדן. לכל מקום יש משמעות. על קצה מזלג- הר ההר (ג'אבל אהרון), הר נבו, רות המואביה, מעבר הירדן

קרא עוד »
טיול יום לפטרה

יום טיול לפטרה

אין לכם הרבה זמן אבל לא רוצים לפספס את מה שיש לפטרה להציע ? נמצאים בחופשה באילת ורוצים לבקר באחד משבעת פלאי תבל? העיר הנבטית

קרא עוד »

בעקבות היין הנבטי

מי מאתנו לא אוהב לשתות יין איכותי? ומה דעתכם להכיר את החקלאות האורגנית בדרום? ומה דעתכם על שילוב יין וחקלאות והכרות עם התרבות הנבטית העתיקה

קרא עוד »

טיול משפחות האי יאס

חופשה באי יאס באבו דאבי, כשלוש שעות טיסה מתל אביב, הוא המקום המושלם לחופשה משפחתית. עם הנחיתה באבו דאבי מרחק דקות נסיעה ספורות תגיעו ל"עולם

קרא עוד »

יעדים מומלצים