טיפוס אל פסגת האוורסט

האוורסט

אך ברור הוא לכל חובב טבע כי עליו להגיע לפסגת האוורסט לפחות פעם בחייו. יחד עם זאת לכל ידוע כי מדובר בטיפוס לא פשוט. לא רק הטיפוס עצמו לפסגה קשה אלא גם ההגעה למחנה בבסיס האוורסט אינו פשוט כיוון שמדובר במסע של 15 יום, מסע קשה בריאותית ומבחינת עומס גופני.

לאנשים הקצרים בזמן וגם לכאלו שאינם בשיא כושרם הגופני, קיימת אפשרות להגיע לפסגה במשך 4 שעות טיסה שבסופן תעפילו לפסגת ההר הגבוה בעולם. כן, סיור מוסק לפסגת האוורסט בבסיס המחנה בנפאל צובר פופולריות רבה יותר ויותר. זו הרפתקה שניתנת לביצוע ביום אחד כשבדרך חווים את המעבר ברכסי ההרים הגבוהים בעולם. הטיסה היא חוויה נפלאה שחגה  מעל ההרים עטורי השלג; אין ספק שמדובר בחוויה לכל החיים.

הטיסה אל פסגת מחנה הבסיס בהר אוורסט היא אופציית הטיול הקצרה והמהירה ביותר הקיימת וחוסכת לכם זמן וכסף. סיור מוסק במחנה הבסיס באוורסט מאפשר לכם לבקר בפסגת האוורסט תוך 3 עד 4 שעות.

אפילו המגזין פורבס הגדיר  את סיור המסוקים במחנה האוורסט לרבות נחיתה וארוחת הבוקר כטיול מספר 1 ברשימות הטיולים המומלצים המוצעים על ידם.

הטיסה מתחילה מקטמנדו בהמשך ללוקלה  וכל זאת בשעת בוקר מוקדמת, בסביבות השעה 6 בבוקר. טיולים אלו  מאורגנים בשעות הבוקר המוקדמות בכדי להימנע ממזג האוויר הבלתי צפוי שמעיב על האזורים ההרריים בשעות אחר הצהריים והערב. הטיסה כוללת נחיתה במחנה  הבסיס של אוורסט, בלוקלה, בקלפטר ובמלון אוורסט הצופה לפסגת ההר.

סיור המסוקים בבסיס מחנה האוורסט הוא  חווית טיסה בגובה רב המחייבת  טייסים מנוסים שיכולים לתמרן בשכבת האוויר הדקה ביותר בכדור הארץ. טייס המסוקים משמש גם כמדריך במהלך הטיול כשהוא מצביע תוך כדי הטיסה על רכסי ההרים הגדולים, מתדרך ומוביל את הטיול ועונה לשאלותיך.

החל מתחילת מסלול הטיסה מרכס הרי הקטמנדו אנו נחשפים לנופים שלג מרהיבים. רכס הרי הלנגטנג במרכז על שלל הפסגות הגבוהות והמפורסמות של נפאל הוא ללא ספק חוויה מרהיבה ורעש צקצוק בלתי פוסק של המצלמות ילווה את כל זמן הטיסה. מסלול הטיסה עובר רק כמה מאות מטרים מבתים ועיירות נידחות בהרים המושלגים, חוויה בלתי נשכחת. המטיילים דיווחו על מראות בלתי נשכחים של כפריים על רקע הרים מושלגים ובעלי חיים. גם העיניים וגם המצלמות לא ינוחו לרגע לנוכח המראות הייחודיים.

במהלך הטיסה נוחתים  בשדה התעופה לוקלה לצורך תדלוק. לוקלה הוא שדה תעופה מרכזי וסואן, וניתן לחוש בתנועה רבה בסביבתו על  ידי זמזום של מטוסים ומסוקים. זו התחנה הראשונה במסלול, ולאחר התדלוק ממריאים שוב וטסים מעל הכפרים המדהימים טנגבוצ'ה, דינגבוצ'ה וגוראכשפ (נקודות בית תה נפוצות במסלול הטרקים הרגלי).

בהתאם  למשקל הנוסעים, המסוק יעצור מספר קילומטרים לפני ההגעה למחנה הבסיס של אוורסט. יתבצעו ככל הנראה לפחות שני סבבי טיסות בהתאם למשקל הגוף של הנוסעים כדי לנחות ולהמריא בבטחה.

המסוק ינחת במחנה הבסיס של האוורסט לאחר שטסים מעל קאלה פאתאר במשך מספר דקות  ומצלמים מהאוויר. עם הנחיתה נצא מהמסוק לסיור רגלי קצר להנות מהחוויה המושלמת של מגע הרגליים ברכסים המושלגים. זהו רגע מהפנט בו אנו מבינים  כי אנו נמצאים בנקודה הגבוהה ביותר של כל כדור הארץ. פה אנו בקלות נרגיש עד כמה האדם קטן לנוכח רכסי ההימלאיה האימתניים.

לאחר סיור קצר, תצפית מרהיבה ותמונות בלתי נשכחות נחזור לארוחת בוקר במלון האוורסט. מחדר האוכל של המלון נשקף נופו המרהיב של הר האוורסט והפסגות השכנות לו באזור. בסיום הארוחה הקסומה נחזור בטיסה ללוקלה לתדלוק ומשם נמשיך בטיסה עד לשדה התעופה בקטמנדו.