בעקבות בני המאיה

פרטים ותיאור כללי

תרבות המאיה העתיקה נשתרשה לאורך השנים בצורה עמוקה מאוד בגואטמלה. לאורך כל המדינה ובעיקר בצפונה ניתן למצוא ערים עתיקות ומקדשים מרשימים עדות ניצחת ואילמת לתרבות של עם מופלא זה. נתחיל את טיולינו בעיר הקולוניאלית אנטיגואה, נמשיך ל IXIMCHE העתיקה, נשוט באגם אטיטלן ונבקר בכפרים סביבו, נצא לשוק הגדול בציציקסטננגו, נבקר בקופן, בגואטמלה סיטי, פלורס, סייבל והשיא כמובן באתר המרשים מכולם בגן הלאומי של טיקל. טיולינו בעקבות תרבות המאיה מסתיים בהגעה לשדה בגואטמלה סיטי לטיסתינו חזרה.

  • אנטיגואה- העיר העתיקה, הכיכר המרכזית והכפרים מסביב.
  • IXIMCHE-הבירה העתיקה של המאיה.
  • אגם אטיטלן – שיט באגם ובכפרים סביבו.
  • טקס פגני
  • השוק בציציקסטננגו
  • MOMOSTENANGO  – אתר מזבח קדוש
  • COPAN
  • FLOERES
  • טיקל 
  • גואטמלה סיטי

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1- ברוכים הבאים לגואטמלה.

עם ההגעה לגואטמלה נציגינו המקומי יקבל את פניכם בשדה התעופה. לאחר איסוף הכבודה העברה למלונינו באנטיגואה.

יום 2 – העיר ANTIGUA והכפרים מסביבה

בבוקר נסייר באנטיגואה עיר מהתקופה הקולוניאלית שהוגדרה כאתר שימור מורשת עולמית על ידי אונסקו. נתחיל במרכז ההיסטורי העתיק, הכיכר המרכזית ובהמשך נסייר במבנים המרכזיים של העיר. לאחר מכן נצא לעבר הכפר AGUAS CALIENTES המפורסם בשל עבודות היד והטקסטיל של תושביו. מכאן נמשיך לכפר הילידים SANTIAGO ZAMORA .כאן נלמד על תרבות בני ה MAYAKAQCHIQUEL  ונפגש עם קבוצה של נשים מקומיות אשר מכינות בגדים מזכרות ציורים ועוד מוצרים בעבודת יד בשיטות עתיקות .ארוחת צהריים מקומית תוגש על ידי הנשים. בסיום הסיור המרתק נחזור ל ANTIGUA .

יום 3- IXIMCHE  -הבירה העתיקה של בני המאיה- אגם ATITLAN 

בבוקר ניסע לכיוון הרמה .בדרך לאגם ATITLAN נבקר באתר ארכאולוגי  IXIMCHE בעיירה  

TECPAN . IXIMCHE הייתה עיר הבירה העתיקה של בני הMAYAKAQCHIKEL   מקום בו בשנת 1524 נוסדה עיר הבירה הראשונה של גואטמלה על ידי הכובש הספרדי פדרו דה אלברדו. בסיום הסיור באתר נמשיך לאגם ATITLAN .עם ההגעה לעיירה PANAJACHEL  נהנה מזמן חופשי בעיירה בטרם נמשיך ליעדינו הסופי היום ,העיירה SANTA CATARINA PALOPO ..

יום 4 – אגם ATITLAN וטקס פגני 

היום נבקר בשני כפרים באזור. נצא בשייט לכיוון   SAN JUAN DE LA LAGUNA בו נוכל לנהל שיח ישיר עם התושבים המקומיים וללמוד מהם על חיי היום יום המנהגים שלהם והתרבות. נבקר במספר אגודות מקומיות אשר מעבדות טקסטיל עם צבעים טבעיים בשילוב טכניקות עתיקות וכמובן במספר חנויות מקומיות של ציורים. נחווה טקס פגני מקומי "TREE PLANTING MAYAN CEREMONY" בפסגת הרכס.לאחר מכן נשוט לכיוון העיירה SANTIAGO ATITLAN הידועה בחיבת תושביה לMAXIMON אל פגני שהתושבים סוגדים לו.כמו כן בעיירה מגוון של עבודות יד צבעוניות בגדים צבעוניים פסלים מעץ וציורי קיר הכל בעבודת יד.   

יום 5- CHICHICASTENANGO  – QUETZALTENANGO  

בבוקר מוקדם נצא לכיוון CHICHICASTENANGO  ושם נבקר בשוק מקומי פתוח הכי גדול בגואטמלה .השוק הינו בליל של תערובת צבעים ריחות של אוכל מקומי ומוצרים מקומיים והכל מאוד צבעוני. בשוק זה המקומיים מכל האזור מגיעים למכור ולקנות פירות, ירקות, פרחים ,בעלי חיים בגדים ועבודות יד.כמו כן נבקר בכנסיית SANTO TOMAS איפה שבני המאיה מתפללים בתערובת של מנהגים אינדיאנים מסורתיים ומנהגים קתוליים. נבקר במזבח הקדוש של בני המאיה ונאכל צהריים יחד עם משפחה מקומי.

אחר הצהריים נמשיך לכפר QUETZALTENANGO

יום 6- MOMOSTENANGO  – אתר מזבח קדוש

לפי האמונה של בני המאיה ככתוב בספרם הPOPOL VUH- המושג העתיק"CHOTZAK" מתורגם בשפת היום כ מזבח אל מול ההרים .היום נבלה יום מעניין במקום זה ,בו עדיין משתמשים בלוח השנה של בני המאיה ונשוחח עם שמאן מקומי או מדריך מקומי מבני המאיה ונלמד על אורח החיים ומנהגי הדת שלהם.

בסיום היום העברה לQUETZALTENAGRO  .

 

 יום 7 – Almolonga- Tak’alik Ab’aj-El Baul-GUA

בבוקר נבקר בשוק הירקות המעניין ב ALMOLONGA .בסיום הביקור ניסע לכיוון החוף הפסיפי לאתר הארכאולוגי של    Tak’alik Ab’aj.זהו אתר עתיק מאוד ואשר בו אלמנטים מאפיין לבני המאיה ובני האולמק. זהו אחד מהמקומות הכי גדולים בחוף הפסיפי, מחוץ לאזור מפרץ מקסיקו, עם אנדרטאות חצובות בסלע .בסיום הביקור המרתק נמשיך בדרכינו ל GUATEMALA CITY .

 

יום 8 – GUATEMALA CITY-COPAN  

בבוקר נבקר במוזיאון הלאומי לארכאולוגיה ואתנולוגיה ונתרשם ממגוון של אוסף פריטים מתקופת המאיה. לאחר מכן נצא למעבר  הגבול עם הונדורס תוך חציית עמק הMOTAGA האזור בו המאיה עיבדו את האדמה למחייתם.. לאחר שנעבור את הגבול נגיע לאזור העיירה של COPAN.

יום 9- COPAN עיר הבארוק של בני המאיה.

היום נבקר באחד מהאתרים הארכאולוגיים הכי מעניינים ומרשימים של בני המאיה,COPAN ,אשר הוכרז על ידי אונסקו כאתר שימור מורשת עולמי. האתר זה נלמד על תפיסת עולמם של בני המאיה לצד עבודות פיסול מרשימות שנחצבו בסלע. נבקר בכיכרות העיקריות, מתחמים ומקדשים מרכזיים כמו גם במוזיאון הפיסול בו נמצא העתק ממקדש ROSALIA .  

יום 10 – QUIRIGUA—FLORES 

אחרי שנצא מאזור עמק COPAN ניסע חזרה לגואטמלה.  בדרך נבקר בQUIRGUA .באתר זה ,שהוכרז אתר שימור מורשת עולמית על ידי אונסקו , נראה את הפסל הכי גבוה שנחצב על ידי בני המאיה בשנת 771 לצד פסלים גדולים נוספים .בסיום הביקור נגיע לFLORES .

יום 11 – CEIBAL 

נצא בבוקר בנסיעה לSAYAXCHE שם נעלה על סירה ונשוט בנהר PASION עד ל CEIBAL .באתר זה, שפרח בין המאה השנייה לתשיעית , נמצא אוסף מרשים של דמויות שנחצבו בסלע על ידי בני המאיה ולצידם מקדשים חצובים ואנדרטאות. האנדרטאות בCEIBAL  הן מהשמורות והמרשימות ביותר מתקופת המאיה. עיר זו נתגלתה רק בשנת 1985 והינה אחת מהערים האחרונות הידועות של בני המאיה. היא נחשבת לאחת הערים הכי חשובות באזור הPETEXBATUN .

יום 12 – UAXACTUN – -המתחם האסטרונומי הראשון .

UAXACTUN   שפירושו "נולד בשמיים" הינו המקום בו נמצא המתחם האסטרולוגי הראשון של בני המאיה בתקופה האחרונה. כיום במתחם זה עדיין ניתן לצפות בשמש ובכוכבים. בנוסף לגורמים נוספים נעזרו במצפה זה  בהבנת הזמנים בלוח השנה החקלאי של בני המאיה. 

יום 13 –TIKAL 

היום נבקר בגן הלאומי TIKAL שהוכרז על ידי אונסקו כאתר שימור מורשת עולמי. אתר מרשים זה נחשב לגדול והמרשים ביותר מבין כל אתרי המאיה שנמצאו עד כה. במהלך הסיור המודרך נבקר בכיכרות הכי חשובות ,מתחמים ומקדשים, נהנה מהיער הטרופי המהווה מקור מחייה למאות ציפורים אקזוטיות וכר מחיה למגוון רב של חיות בר.  בנוסף נחווה טקס פגני מקומי בסגנון המאיה עם המדריך המקומי.

אחר הצהריים נחזור לFLORES  פנימית חזרה לGUATEMALA CITY  .

יום 14 – חזרה ארצה 

בבוקר ובהתאם לזמן הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

להתראות בטיול הבא.

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי בעקבות בני המאיה?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן לקוסטה ריקה

טיול מאורגן לקוסטה ריקה

בטיול לקוסטה ריקה ניכנס ממש לתוך תמונה ונפגוש את הטבע במלוא עוצמתו ויופיו! מדינה טרופית במרכז אמריקה, חופים מרהיבים של האוקיינוס השקט ושל הים הקריבי,

קרא עוד »

גואטמלה הקלאסית

הטיול הקצר והקולע אל גואטמלה. בטיול זה יוכלו אלה מבינינו אשר קצרים בזמן לטייל באתרים המרכזיים של גואטמלה. נוכל בטיול זה לחוות את הערים הקולוניאליות

קרא עוד »
טיול קוסטה ריקה

אל הרי געש ומעיינות חמים

מסלולי הטיול בקוסטה ריקה רבים ומגוונים ומאפשרים לבנות שילוב של טבע מלא בנופים מדהימים בעלי חיים בסביבתם הטבעית ומגוון אפשרויות לאוהבי האדרנלין והתרבות המקומית. בטיול

קרא עוד »

יעדים מומלצים