רום וסיגר קובני

פרטים ותיאור כללי

במסלול טיול זה במרכז ומערב קובה תהיה לנו הזדמנות לסייר במנהרת הזמן היכן שהזמן עצר מלכת. מוזיקת סלסה הבוקעת מכל פינה בהוואנה מבין הסמטאות העתיקות והמבנים הקולוניאליים, אל שדות קנה הסוכר  והטבק האינסופיים ,נבקר בעיר של צה גווארה, בביתו של הסופר המינגווי נתנייד במכוניות עתיקות ובעיקר לכל אורך הדרך נטייל בין תושביה המקומיים של קובה עם שמחת החיים האינסופית שלהם.

  • הוואנה העתיקה- כיכר לאס ארמס, מוזיאון המהפכה, כיכר הקתדרלה כיכר הקפיטול ועוד.
  • הוואנה החדשה- המזח ,כיכר האוניברסיטה, הרובע הסיני בתי הכנסת ועוד.
  • ויניאלס- ביקור בקהילת האקולוגית לאס טרסס, חוות קפה, מערת האינדיאני, ציור קיר פרהיסטורי ועוד.
  • בילוי במועדון לילה קובני
  • סיינפואגוס- סיור במרכז העיירה
  • מפרץ החזירים
  • סיור בטרינידד- עיר עתיקה, מוזיאון מקומי, פארק המקומי בית העיריה הישן ועוד.
  • קאסה דה לה מוסיקה
  • מפלי EL NICHO 
  • סנטה קלרה –עיר המהפכה של צה גווארה

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1 –הגעה להוואנה

עם הנחיתה בהוואנה נציגינו יפגוש אתכם בשדה התעופה והחופשה הקסומה מתחילה. 

ניסע למלונינו בהוואנה בירתה של קובה .לאחר התרעננות ומנוחה קצרה ובהתאם לשעת הנחיתה אפשר לנצל את הזמן באופן עצמאי לסיור קצר בהוואנה.

לעת ערב נחזור למלונינו 

יום 2- הוואנה

לאחר ארוחת הבוקר המדריך יאסוף אותנו ממלונינו ונתחיל בסיור הרגלי בעיר העתיקה של הוואנה. נסייר בין הסמטאות הקסומות של הוואנה העתיקה אשר נוסדה בשנת 1519 והוכרה כאתר מורשת שימור עולמי על ידי אונסקו ולא בכדי. בתוספת תשלום נוכל לבקר במוזיאון  המהפכה. נבקר במספרה העתיקה של alley ובגבעת המלאך. נתענג מהמשקאות בbar la bodeguita del medio .נמשיך בסיורינו ונגיע אל עבר כיכר הקתדרלה, נגיע אל עבר כיכר המנזר של san Francisco וכיכר las armas .נמשיך בסיורינו אל עבר אתרים מרכזיים נוספים וביניהם כיכר הקפיטול, שדרות  prado ונבקר בברים הרבים בהם נהג ארנסט המינגווי להפגש עם כוכבי קולנוע ,לוחמי שוורים, פוליטיקאים וראשי מאפיה.

אופציה לסיור של שעה ברכב קובני טיפוסי .

לעת ערב נחזור למלונינו 

יום 3- הוואנה המודרנית

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיורינו בעיר הוואנה.

הבוקר נתמקד בחלק החדש של הוואנה. בסיורינו זה נגיע לנקודת תצפית על העיר הוואנה מכיוון המזח המבוצר והפסל של ישו של הוואנה. נמשיך בסיורינו אל עבר מרכז העיר ההומה של הוואנה ,לרובע הסיני של הוואנה ,כיכר המהפכה והאוניברסיטה של הוואנה. 

בהמשך סיוריינו  נגיע לחלק היהודי בהוואנה. נבקר בבית כנסת בית  שלום ובית הכנסת הספרדי של הוואנה ותינתן לנו ההזדמנות להיפגש ולשוחח עם בכירים בקהילה היהודית המקומית. סיורינו ימשיך במוזיאון  la vigia הבית לשעבר של ארנסט 

המינגאווי בו קיבל השראה לספריו. נמשיך לשכונות המערביות שלל הוואנה Miramar  וjamainitas נתרשם מפרוייקטים קהילתיים ,פארק מטרופוליטן של הוואנה ולבסוף למלון המפורסם מלון nacional .

בערב (אופציונאלי) מופע קברט ב Buena Vista Social Club or Tropicana Cabaret

לינה בהוואנה.

יום 4 –הוואנה ויניאלס

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מלא חוויות באזור ויניאלס. לאחר כ-45 דקות נסיעה נגיע לביקור בקהילת las terrazas  (ישוב אקולוגי קהילתי ראשון מסוגו בקובה) ונתפעל משמורת Sierra del Rosario.נמשיך בנסיעה עוד 45 דקות ונגיע ל “El Café de Maria” ובה נלגום קפה מובחר ומהמרפסת פרוסה למרגלותינו כל הקהילה. נוכל לבקר ב Soroa Park על מפליו הנהדרים או להתפעל מגן סחלבים מרשים.

עם תום סיורינו ניסע למלונינו בויניאלס 

יום 5-יום מלא בויניאלס

לאחר ארוחת הבוקר במלונינו נצא ליום מלא באזור ויניאלס.

נהנה מיום שלם באזור ויניאלס שהוכרז כאתר שימור מורשת עולמית הודות  למאפייני הקרקע הקראסטית שבו ושימור של סגנון אדריכלי עתיק ושימור מאפייני חקלאות עתיקה. נוכל לשוט בסירה בנחל התת קרקעי אשר מהווה חלק ממערת האינידיאני. כמו כן נוכל לטייל ב "  “El Palenque de los Cimarrones ואשר במרחק הליכה קצר בתוך מערה נגיע אל ציור קיר המתאר בריחתו של עבד לחופשי בתקופות עתיקות. נבקר בחווה לגידול טבק ונגיע אל בית שבו מייבשים עלים סיגר ונצפה בתהליך של גלגול סיגרים.

כעת זמן להפסקת צהריים באחת מהמסעדות הרבות במקום(אופציונאלי).

לאחר ארוחת צהריים נבקר בקיר הפרהיסטורי המפורסם באזור ובו ציור קיר גדול במידות של כ180*120 מטר.

לעת ערב נוכל להנות מפעילות ערב במועדון הלילה "rincon polo" .

לילה נוסף בויניאלס

יום 6 – מפרץ החזירים –סיינפואגוס .

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיורינו באי וניסע לכיוון סיינפואגוס .

תחנתינו הראשונה תהיה במפרץ החזירים בו התרחש אחד מקרבות הכי משמעותיים בהסטוריה של קובה שלאחר המהפיכה .נצחונה של קובה על ארה"ב במפרץ החזירים סימל את הנצחון הראשון על האמריקאים והיווה נקודת תפנית במאבק הכולל שהוביל מנהיגה המפורסם של קובה פידל קסטרו. נסייר בחוף  larga וחוף jiron שני החופים במפרץ החזירים בהם התרחשה הפלישה האמריקאית בשנת 1961 .לאחר הסיור במפרץ החזירים נמשיך בסיורינו ונבקר בגואמה כפר אינדיאני וחווה לגידול תנינים ,נעצור במערת הדגים ושם יינתן זמן לשחיה ושנורקל,נמשיך בנסיעתינו לאורך רצועת החוף עד שלבסוף נגיע לעיר סיינפואגוס.

את לילה נעביר בסיינפואגוס  

יום 7- סיינפואגוס-טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיור במרכז העיר סיינפואגוס . נטייל ונכיר את מרכז העיירה אשר הוכרז כמרכז שימור מורשת עולמית בשנת 2005 עם מגוון מבנים מהמאה ה19 ,נתרשם מהפארק המרכזי jose marti  ,נכיר את התושבים המקומיים, נתפעל מהמבנים המרשימים וביניהם בית העיריה הישן, תאטרון טרי ועוד מספר מבנים מרשימים כדוגמת ארמון punta gorda .

בדרכינו לטרינידד נבקר בארמון העמק punta gorda  ונמשיך אל מפלי el nicho .

נמשיך בדרכינו לטרינידד אליה נגיע לפנות ערב.

לינה בטרינידד

יום 8 –טרינידד

לאחר  ארוחת הבוקר הביתית נצא לתור ולהכיר את הרחובות המדהימים והסמטאות הקסומות של העיר טרינידד. נבקר במוזיאון העירוני, נתענג על המשקה  המפורסם canchabara בבר מקומי בעל שם זהה, נבקר בבית מלאכה מקומי לעבודות חרס של kike Santander ,נבקר בשוק הפשפשים המקומי la cardona ,ניסע ברכבת העמק בין קני הסוכר עד לmanala ולחוות iznaga. 

בשעות אחר הצהריים וערב תוכלו לתאם שיעור בסלסה קובנית.

בערב נבלה במרכז טרינידד בcasa de la musica .

לינה בטרינידד

יום 9 –טרינידד –סנטה קלרה

בבוקר לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון סנטה קלרה העיר אשרר התפרסמה בזכות צה גווארה והמהפכה בקובה. נבקר בקבר ובמזולאום של צה גווארה נבקר בכיכר המהפיכה של צה גווארה, נלמד על קרב הרכבת המפורסם וההרואי אשר היווה נקודת תפנית במהפכה, ונעצור להתרעננות בפארק המרכזי של העיר.

אחר הצהריים בהתאם לשעת ההמראה נצא לכיוון שזה התעופה הבינלאומי בהוואנה לטיסתינו חזרה.

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי רום וסיגר קובני?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן לקוסטה ריקה

טיול מאורגן לקוסטה ריקה

בטיול לקוסטה ריקה ניכנס ממש לתוך תמונה ונפגוש את הטבע במלוא עוצמתו ויופיו! מדינה טרופית במרכז אמריקה, חופים מרהיבים של האוקיינוס השקט ושל הים הקריבי,

קרא עוד »

גואטמלה הקלאסית

הטיול הקצר והקולע אל גואטמלה. בטיול זה יוכלו אלה מבינינו אשר קצרים בזמן לטייל באתרים המרכזיים של גואטמלה. נוכל בטיול זה לחוות את הערים הקולוניאליות

קרא עוד »
טיול קוסטה ריקה

אל הרי געש ומעיינות חמים

מסלולי הטיול בקוסטה ריקה רבים ומגוונים ומאפשרים לבנות שילוב של טבע מלא בנופים מדהימים בעלי חיים בסביבתם הטבעית ומגוון אפשרויות לאוהבי האדרנלין והתרבות המקומית. בטיול

קרא עוד »

יעדים מומלצים