טיול לאתיופיה בעקבות שבטי עמק האומו

פרטים ותיאור כללי

הטיול לדרום אתיופיה בעקבות שבטי האומו מזכיר מסע אחורה של אלפי שנים בזמן. בטיול בעקבות שבטי האומו נחווה את התרבות המרתקת של השבטים המקומיים הלבוש הססגוני ואורח החיים שלהם. כל זאת כאשר במהלך טיול זה לאתיופיה נופים מרתקים של הבקע הסורי אפריקאי באחת מהמדינות אשר מלאה בניגודיות והפתעות ביבשת אפריקה, מדינה שגם מתפתחת וגם שומרת על מסורת עתיקת יומין. 

עיקרי המסלול

  • אדיס אבבה – מוזיאון לאומי ואתרים פרהיסטוריים
  • שייט באגם צאמו
  • סיור בשבטים עתיקים- שבטי המאר,הדורסה המורסי
  • סיור בשווקים ססגוניים
  • סיום הטיול בארוחת ערב מסורתית עם מוזיקה וריקודים אתניים.

 

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1-אדיס אבבה  – ארבה מינץ

לאחר הגעתכם לשדה התעופה הבינלאומי אדיס אבבה הנציג המקומי שלנו יקבל את פניכם בברכה. נתחיל בנסיעה אל ארבה מינץ . בדרך, נבקר בכפר אלבה. נגיע לארבה מינץ מוקדם בערב.

לינה בארבה מינץ .

יום 2- אגם צ'אמו -כפר דורזה

בבוקר אחרי ארוחת הבוקר במלון נצא לטיול שייט קצר באגם צ'אמו ונבקר בשוק התנינים. אחר הצהריים ניסע לכפר דורזה המפורסם הודות לבקתות הבמבוק ועבודת  האריגה של תושביו.

חזרה לארבה מינץ ללילה.

לינה בארבה מינץ .

יום 3- ארבה מינץ -ג'ינקה -קונסו

היום שלנו מתחיל בארוחת בוקר מסורתית במלון ולאחריה נצא לג'ינקה. בדרכנו לג'ינקה נבקר  בקונסו. הקונסו ידוע בזכות פסלי העץ האנתרופומורפי שפני תושבי המקום שנפטרו מגולפים, את סמני הקברים של הוואקה ונסייר במאגרי המזון המשותפים של המקומיים. הכפר קונסו  מפורסם ומוכר גם בזכות איכות עבודות הבד  המיוצרות על ידי תושביו ועוד תעשיית מזכרות ועבודות יד בה תושבי המקום מתמחים.

נמשיך בנסיעה לג'ינקה .

לינה בג'ניקה.

יום 4- הפארק הלאומי מגו -שבטי מורסי

הבוקר נצא בנסיעה של כ 50 קילומטר  מג'ניקה לכיוון הפארק הלאומי מגו. פארק מגו משמש כבית למספר של שבטי האומו. במהלך היום נבקר את בני שבט המורסי הידועים בדיסקיות שהן מכניסים לשפתיים שלהם החל מגיל 15-16.

בסיום הסיור נמשיך בנסיעה לכפר טורמי לשם נגיע בשעות הערב המוקדמות.

לילה בטורמי.

יום 5: שבטי דסאנך והמר

הבוקר נצא בנסיעה לאורך נהר האומו לביקור בשבט הדסאנך. במשך השנים השבט אימץ אליו מגוון של אנשים אשר כתוצאה מכך נוצרה מציאות שהשבט איבד את זהותו האחת ההומוגנית. כיום השבט בעצם מחולק לשמונה חמולות, תת שבט, עיקריות. במהלך הסיור שלנו נתמקד בביקור באחת או שתיים מהחמולות של השבט.

נחזור לכיוון טורמי לארוחת צהריים. נמשיך את סיור השבטים אחר הצהריים ונתמקד בבני שבט ההאמר. בהתאם לזמינות נחווה את טקס הפולחן המקומי המכונה קפיצת השור המתקיים בכפר בסמוך ללודג' שלנו.

לילה בטורמי.

יום 6: טורמי-ארבה מינץ

נתחיל את הבוקר בארוחה רגועה בלודג'. בסיומה נפרד לשלום מבני שבט "המאר" ונתחיל בנסיעה חזרה לארבה מינץ. לאורך הדרך הארוכה נעצור לצילום תמונות על רקע הנופים המרהיבים. לאחר ארוחת צהריים מקומית נמשיך בנסיעה לארבה מינץ.

לילה בארבה מינץ .

יום 7: אדיס אבבה – חזרה

הבוקר נמשיך בנסיעה ארוכה לכיוון אדיס אבבה. לאחר עצירות קצרות מאוד נגיע לאדיס אבבה בשעות אחר הצהריים המאוחרות. לסיום החוויה של הטיול באתיופיה נצא לארוחת ערב במסעדה מסורתית מהטובות באדיס אבבה שם נהנה מאוכל טוב מוזיקה טובה וריקודים מסורתיים.

כאן מסתיים טיולינו באתיופיה

נסיעה נעימה חזרה הביתה.

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי טיול לאתיופיה בעקבות שבטי עמק האומו?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן למרוקו

הקסם המרוקאי

טיול למרוקו הוא שילוב של תרבות ענפה ומכובדת, ערים מלכותיות, איתני טבע בדמות הרי האטלס, הקניונים הגדולים של מרוקו והדיונות המפורסמות של מדבר סהרה. בטיול

קרא עוד »
טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו בשילוב טיול שורשים וחוויה מיוחדת הם מהטיולים המבוקשים ביותר. כעת עם פתיחת טיסות ישירות למרוקו טיול שורשים אפשרי לכולם.  

קרא עוד »
טיולים למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת משלב ביקור באתרי מסורת יהודית, אוכל כשר, היסטוריה ושווקים. טיול שומרי מסורת למרוקו אפשרי בקבוצה או כבודדים בטיול מותאם אישית. מוזמנים

קרא עוד »

יעדים מומלצים