הקסם של מרוקו

פרטים ותיאור כללי

טיול קלאסי במרוקו הוא שילוב של פולקלור, ערים, שפה, תרבות ושווקים. בטיול זה נשלב הכרות עם מרוקו הקלאסית ופנינות נוספות. נפגש עם בני שבט ההרים, הברברים, האנשים הכחולים של הסהרה, תרבות האסלם הגבוהה בערים האימפריאליות, דייגי החוף האטלנטי, עם ניחוחות ערי הנמל הפורטוגזיות, ארכיטקטורת הקסבות הברבריות מול המדרסות המצועצעות, והמבנים המנואלים של ימי הביניים. נתענג מטיול בעיר המיוחדת שפשואן ,הסמטאות הצבעוניות של פס ,אל קזבלנקה הגדולה ומרקש האדומה. לאורך כל המסלול נפגש עם תושבים מקומיים מכניסי אורחים ונהנה מהמטבח המקומי.

עיקרי המסלול – הקסם של מרוקו

קזבלנקה – ארמון המלכותי מסגד חסן השני ועוד.

רבאט- מוזולאום מוחמד  החמישי

אסילה – עיירת חוף

שפשואן-  עיר עתיקה וצבעונית מהמאה ה18

פס- מדינה העתיקה והמדרסה .

כפרים ברברים

מרקש- העיר האדומה

 

 

 

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1 – קזבלנקה

לאחר ההגעה לשדה התעופה בקזבלנקה, תתקבלו  בברכה ויעזרו על ידי הנציג המקומי שלנו ובהמשך תועברו למלון. אחר הצהריים נסייר בעיר קזבלנקה הבירה הכלכלית של מרוקו. בסיור נבקר בכיכר מוחמד החמישי, בארמון המלכותי, בכיכר האו"ם ובמסגד חסן השני (מבט מבחוץ) המסגד הגדול באפריקה.

בסוף היום ארוחת ערב ולינה במלון הסמוך.

יום 2- קזבלנקה-רבאט-אסילה-שף-שואן.

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לעיר הקיסרית השנייה רבאט, הבירה המנהלית של ממלכת מרוקו. ברבאט נערוך סיור באתרים השונים כגון : ביקור במוזוליאום מוחמד החמישי, מגדל חסן, גן אודיאיס, הכבישים והקירות המקיפים את הארמון המלכותי. נמשיך לאסילה עיר עם חופים בתוליים, שקטים ואווירה מרגיעה. נסייר בעיר ונבקר במבנים המרהיבים לחופי הים התיכון  כולל בתים מסויידים עם עיטורים כחולים על קירות ודלתות. בסיום סיורינו אחר הצהריים נצא לשף שואן.

ארוחת ערב ולינה במלון הסמוך

יום 3 – שפשואן

לאחר ארוחת הבוקר נערוך ביקור בשפשואן, עיר קטנה ומקסימה אשר נכבשה בשנת 1920 על ידי הספרדים. הסיור שלנו מתחיל במוזיאון הקסבה בעיר העתיקה מראשית המאה ה -18, ונבנה על ידי השליט האגדי מולאי איסמעיל. מדובר בבניה פשוטה ללא תחכום ארקיטקטוני רב אולם הוא מוקף בגנים עם צמחייה עשירה מבפנים ומבחוץ. כאן נוכל לצלם תמונות של נוף פנורמי של העיירה בסגנון  היספני עשיר  בבתים שטופים כחול לבן, מרפסות קטנטנות, גגות רעפים וחצרות המעוטרות בעצי הדר.

חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 4 שף-מקנס-פס

אחרי ארוחת הבוקר במלון נצא לכיוון מקנס, עיר הבירה מתקופת שלטונו של מולאי איסמעיל במאה השבע-עשרה. עיר זו מפורסמת בחומות העיר הארוכות שלה באורך 40 ק"מ עד הנושקות לשער היפה ביותר של מרוקו, באב אל מנצור. התחנה הבאה שלנו, וולוביליס, ההריסות הרומיות המרשימות ביותר במרוקו, ואחד המאחזים הרחוקים ביותר של האימפריה לשעבר, שבה נהדפו הלגיונרים הקשוחים של האימפריה על ידי השבטים הברברים.

אחר הצהריים בתם הסיור יציאה לעיר פס.

ארוחת ערב ולינה בפס.

יום 5: פס

פאס היא עיר הבירה העתיקה והגדולה ביותר בעולם שנשתמרה מימי הביניים. ביקור במדינה של פאס,העיר העתיקה ,נחשב לביקור במרכז התרבותי והרוחני של מרוקו, ואחת מהערים של האימפריה הקיסרית העתיקה. אונסק"ו הכריזה את פס כאתר שימור מורשת עולמית ובעיר העתיקה אין כניסה עם מכוניות. נבקר במדרסה הישנה –מכללה דתית ונהנה מתצפית עוצרת נשימה אל עבר העיר מאחת הגבעות המקיפות אותה יחד עם מגוון של מבצרים.

ארוחת ערב ולינה בפאס

יום 6- פס-מרקש

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון מרקש. הדרך למרקש עוברת ליד הכפר הברברי אימוזר קנדר ואפרנה עד שנגיע לבני מלל. הכפר נמצא למרגלות הר תסמית והוא מהווה את אחד המרכזים החקלאיים המרכזיים של מרוקו. לאחר הביקור בכפר נמשיך למרקש אליה נגיע בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

ארוחת ערב ולינה במלון

יום 7: מרקש.

היום נקדיש יום שלם לביקור במרקש, העיר הקיסרית השנייה העתיקה ביותר, המכונה "פנינת הדרום". העיר נוסדה על ידי האלמורבידס בסוף המאה ה -11. בסיורינו בעיר נבקר באתרים ההיסטוריים המרכזיים ובהם: ארמון בהיה, קברים סעדיאנים ומסגד קוטוביה. אחר הצהריים, נבקר במתחמי המזכרות ומלאכת היד, מקום בו מציגים פריטי אמנות ונבקר במרכז הבילוי ללא הפסקה המפורסם Djemaa El Fna ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 8: חזרה ארצה

הבוקר לאחר ארוחת הבוקר תועבר לשדה התעופה הבינלאומי לטיסת החזור

עמוסים ומלאי חוויות נחזור ארצה.

 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי הקסם של מרוקו?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן למרוקו

הקסם המרוקאי

טיול למרוקו הוא שילוב של תרבות ענפה ומכובדת, ערים מלכותיות, איתני טבע בדמות הרי האטלס, הקניונים הגדולים של מרוקו והדיונות המפורסמות של מדבר סהרה. בטיול

קרא עוד »
טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו בשילוב טיול שורשים וחוויה מיוחדת הם מהטיולים המבוקשים ביותר. כעת עם פתיחת טיסות ישירות למרוקו טיול שורשים אפשרי לכולם.  

קרא עוד »
טיולים למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת משלב ביקור באתרי מסורת יהודית, אוכל כשר, היסטוריה ושווקים. טיול שומרי מסורת למרוקו אפשרי בקבוצה או כבודדים בטיול מותאם אישית. מוזמנים

קרא עוד »

יעדים מומלצים