רואנדה ארץ אלף הגבעות הטיול השלם

פרטים ותיאור כללי

בטיול ברואנדה נוכל להינות מנוף ירוק אינסופי של הרים וגבעות, יערות גשם, מפלים וממלונות מפנקים. השילוב עם אוגנדה מאפשר לנו לחוות יותר לעומק את הצפייה בגורילות בסביבתם הטבעית. לאלו שכבר היו בספארי בטנזניה ומעוניינים בחוויה ראשונית ונדירה של טרק שימפנזה וגורילות, וגם לאלו שעוד לא חוו ספארי ומעוניינים דווקא בחוויה ייחודית זו, אנחנו בYEADIM מזמינים אתכם לטייל אתנו, במסלול המקיף את שלוש שמורות הטבע המרכזיות ברואנדה ולחוות טרק גורילות ייחודי.

  • סיור בגן הלאומי אקאגרה
  • גן לאומי ניונגווה – טרק שימפנזות יער גשם ומוזיאון טבעי, טרק קופי הקולובוס וקופי המנגביי
  • גלישה באומגת קנופי
  • סיור בעיירה גיסני
  • גן לאומי וולקנוס – טרק גורילות, טרק קופי הזהב
  • סיור בעיירה ביונדי
  • סיור בעיר הבירה קיגלי

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1: קיגלי – גן לאומי אקאגרה

עם ההגעה נציג מקומי מטעמנו יקבל את פנינו ויעבור אתנו על תכנית הטיול. מכאן ניסע למזרח המדינה לגן הלאומי אקגרה.

יום 2: גן לאומי אקאגרה

מוקדם בבוקר נתחיל בסיורינו לכיוון הגן הלאומי אקאגרה. הגן הלאומי באקאגרה נמצא מעט מעל לפני הים ומזג האויר בו חמים – בשונה מיתר האזורים ההרריים המאפיינים את רואנדה. בבוקר נצא לסיור ספארי קצר בו נתחקה אחרי אריות, פילים, זברות, ועוד מגוון חיות. אחרי הצהריים נשוט להנאתנו באגם איהמה.

לפנות ערב העברה לבית המלון באזור.

יום 3: יום ספארי נוסף בגן לאומי אקאגרה

בבוקר לאחר סיום ארוחת הבוקר, נתחיל בספארי. הגן הלאומי אקגרה, על אגמיו הרבים, מהווה את ריכוז היפופוטמים הגדול באפריקה. סביר מאוד להניח כי נמצא פה את היפופוטם הנילוס הזוחל הגדול בעולם. עוד בתחומי הגן הלאומי, נוכל למצוא נמרים וצבועים בלהקות קטנות, ולמעלה 500 סוגי ציפורים אשר הופכות את אקאגרה למקום בו מומלץ ללמוד ולצפות בבעלי הכנף בסביבתם הטבעית.

לפנות ערב העברה לבית מלון באיזור.

יום 4: העברה לגן לאומי ניונגווה

בדרום מערב רואנדה נמצא את הגן הלאומי ניונגווה יער טרופי עצום ממדים עם קנופי גבוה. במהלך הסיור ביער גשם זה ימצאו מעלינו עצי מהגוני גבוהים ואפיטיטים מכל עבר, אשר ביחד עם סחלבים נצמדים לכל גזע עץ. בדרך ליער נעצור בניאזה להתרשם ולקבל הסבר על ההיסטוריה והתרבות של רואנדה. בניאזה היה מקום מושבו של המלך בעבר בעוד הממשל עצמו היה בבוטארה. נבקר במוזיאון הלאומי של רואנדה ונאכל צהריים בבוטארה. נמשיך בדרכינו לניונגווה כשבדרך נעצור במוזיאון רצח העם בפנארמה.

העברה לבית המלון באזור.

יום 5: טרק שימפנזה וקנופי בניונגווה

בבוקר נצא לטרק המפורסם ביער בו נצפה בשימפנזות בשעות הבוקר. מעבר לחוויית השימפנזות בסביבתן הטבעית, ניתנת למבקרים הזדמנות להכיר את המערך האקולוגי ביער הגשם ניונגווה. מעבר לנוף הנפלא של היער ומקום מושבם של עצים ענקיים עתיקים מאות בשנים, הוא מהווה גם בסיס לגשרי קנופי באורך כולל של 200 מטר שישאירו את האמיצים מבנינו פעורי פה בחוויה חד פעמית.

בסיום המסלול העברה לבית המלון.

יום 6: טרק קופי הקולובוס וטיול מפלים בניונגווה

אחת האטרקציות המרכזיות ביער הגשם של ניונגווה הוא טרק אחר קופי הקולובוס וקופי המנגביי. את הקופים לרוב נמצא בלהקות קטנות של קופים בודדים ביער. בבוקר המדריך שלנו ייקח אותנו בינות הג'ונגל לפגוש בקופים ולבקר בביצת קמירנזוו. לאוהבי המים שביניכם צפויה חוויה מדהימה של מסלולים בין נחלים ביצות ומפלים מרהיבים.

עם תום הסיור העברה לבית המלון.

יום 7: העיירה גיסני והעברה לגן הלאומי וולקנוס

לאחר ארוחת הבוקר נצא יחד עם המדריך להכיר את עיירת הגבול גיסני. לאחר שנתוודע למקום, ניסע לכיוון הגן הלאומי וולקנוס. מכאן נחווה סיור תרבותי "איבייווקו" או במשמעותו המילולית אוצר הבית – המורשת שלנו. סיור זה בעצם מהווה הזדמנות לתמוך בפרויקטים קהילתיים בגנים הלאומיים, להעשיר את המקומיים ולחזק קשרי מסחר שלהם למען שימור התרבות בייחוד בגנים הלאומיים בתחומי החיים השונים.

עם תום הסיור העברה לבית המלון.

יום 8: טרק גורילות בגן הלאומי וולקנוס

לאחר ארוחת הבוקר נגיע למרכז הגן הלאומי להתארגנות ליום המרתק שלפנינו. נתחלק לקבוצות של עד 8 אנשים לכל היותר ונצא במסלול ההליכה בטבע. אורך המסלול ורמת קושי שלו משתנים לפי מיקום משפחת הגורילות שאותה נבקר. נבלה שעה שלמה בצפייה ביצורים המופלאים הללו בסביבתם הטבעית – חוויה של פעם בחיים. לדברי המבקרים שזכו לחוויה, החיים אחרי הסיור לא דומים לאלו שלפניו.

לאחר ארוחת צהריים זמן חופשי.

יום 9: קופי הזהב בגן הלאומי וולקנוס

נחזור בבוקר למרכז הגן על מנת לחות את אחד הטרקים הידועים ביופיים ברואנדה – קופי הזהב. זהו עוד סיור שיא של הגן הלאומי וולקנוס. קופים אלו הינם זן מקומי נדיר של קופי הסקייס, אשר מוכרים גם כ"קופים הכחולים", החיים ביערות הנמצאים בגובה רב ביערות הגן הלאומי. הקופים ידידותיים ומשתפי פעולה עם בני האדם, ולא פעם ניתן למצוא אותם תלויים על גזעי הבמבוק. בתום הסיור המרתק ולאחר ארוחת צהריים העברה לקיגלי.

יום 10: סיור בקיגלי

לאחר ארוחת הבוקר נצא יחד עם המדריך לסיור בעיר קיגלי. העיר נוסדה בשנת 1907 על ידי ריצרד קנדט שהיה התושב הראשון ממוצא גרמני ברואנדה. נבקר בביתו, שנבנה למרגלות הרי הגאלי והקיגלי, משמע כמוזיאון טבעי לאומי. בהמשך נבקר במוזיאון הלאומי של קיגלי לרצח העם שהתרחש ברואנדה. במוזיאון המרשים נלמד על רצח העם שבו נרצחו כ250,000 בני שבט הטוטסי. במוזיאון תערוכה של גנים, קברים ועוד מייצגים להמחשת תרבות הטוטסי. במקום מזכרות מעבודת יד ומייצגים של בני השבט. בתום הסיור נאכל ארוחת צהריים וניסע לשדה התעופה לטיסת חזור ארצה.

נחזור הביתה מלאי חוויות, ונקווה לראותכם אתנו בטיול הבא!

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי רואנדה ארץ אלף הגבעות הטיול השלם?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן למרוקו

הקסם המרוקאי

טיול למרוקו הוא שילוב של תרבות ענפה ומכובדת, ערים מלכותיות, איתני טבע בדמות הרי האטלס, הקניונים הגדולים של מרוקו והדיונות המפורסמות של מדבר סהרה. בטיול

קרא עוד »
טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו בשילוב טיול שורשים וחוויה מיוחדת הם מהטיולים המבוקשים ביותר. כעת עם פתיחת טיסות ישירות למרוקו טיול שורשים אפשרי לכולם.  

קרא עוד »
טיולים למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת

טיול למרוקו לשומרי מסורת משלב ביקור באתרי מסורת יהודית, אוכל כשר, היסטוריה ושווקים. טיול שומרי מסורת למרוקו אפשרי בקבוצה או כבודדים בטיול מותאם אישית. מוזמנים

קרא עוד »

יעדים מומלצים