הטיול המקיף לדרום אמריקה

פרטים ותיאור כללי

בטיולינו המקיף בדרום אמריקה נטייל בארגנטינה, ברזיל צ'ילה ופרו. הטיול יאפשר לנו חוויה חד פעמית המשלבת נופים ייחודיים, עולם חדש ומודרני לצד עולם ישן ושמרני. בפרו מגוון של עושר תרבותי ואתרים ארכיאולוגיים מפורסמים ומדהימים, בארגנטינה וצ'ילה נופים פראיים, יערות עד, קרחונים אדירים ואגמים קפואים, ואיך אפשר בלי להתפעל ממפלי האיגואסו השוצפים בכמויות מים אדירות, ולא בכדי הוכתרו כאחד מפלאי עולם הטבע.

בטיול בלתי נשכח זה תחוו את התרבות העשירה של פרו, הערים והפארקים המרשימים בארגנטינה, והנופים הייחודיים של דרום צ'ילה וארגנטינה באזור חבל פטגוניה.

 • סיור בלימה – הכיכרות המפורסמות, קתדרלה, הטיילת ועוד
 • מאצ'ו פיצ'ו – העיר האבודה של האינקה
 • סיור בקוסקו – הכיכרות העתיקות והשווקים העתיקים
 • העמק הקדוש
 • פוארטו מלדונדו – אמזונס
 • בואנוס איירס- הרחובות המרכזיים, שכונת לה בוקה ,פלרמו, האובליסק ועוד.
 • מישור הפמפאס – יום בחוות בוקרים טיפוסית (הגאוצ'וס)
 • ברילוצ'ה – בירת מחוז האגמים, אגם נאוהל הואפי
 • אגם "לאו לאו", הר הטרונדור ועוד.
 • שמורת טורס דל פיינה
 • אל קלפטה – קרחון פריטו מורנו
 • מפלי איגואסו – הצד הברזילאי והצד הארגנטינאי

 

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1 – נחיתה בלימה

לאחר טיסתנו הארוכה נחתנו בלימה בירתה של פרו. עם ההגעה לשדה התעופה נציגינו המקומי יקבל את פניכם בברכה. העברה למלון כשבדרך נוכל להתרשם מהמטרופולין הגדול והמודרני בפרו המונה מעל 8.5 מליון תושבים.

לינה בלימה.

יום 2 – לימה – קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה פנימית לקוסקו.

עם ההגעה, נצא ליום סיור בעיר ובסביבתה. נבקר בפלזה דה ארמאס, הקתדרלה ומקדש קוריקנצ'ה (Koricancha), ונעבור דרך הסמטאות העתיקות  ובתי המלאכה. לאחר ארוחת צהריים נמשיך וניסע אל מחוץ לעיר לסיור במצודת המקדש סקסאיוואמן (Sacsayhuaman), הבנויה מהאבנים המסותתות הגדולות בעולם.

לפנות ערב העברה לבית המלון בקוסקו.

יום 3 – קוסקו – העמק הקדוש

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום סיור אל העמק הקדוש של האינקה – האורובמבה (Urubamba). נעבור דרך כפרים ציוריים וטראסות שמשמשות לחקלאות מקומית בטכניקות עתיקות. נבקר באויינטאיטמבו, כפר ששמר על המבנה שלו מימי האינקה כמעט לחלוטין, ונטפס דרך הסמטאות האינקאיות עד למצודה הצופה על נהר האורובמבה.

ארוחת צהריים במסעדה מקומית. 

לפנות ערב העברה חזרה לבית המלון בקוסקו.

יום  4 – מאצ'ו פיצ'ו

לאחר ארוחת הבוקר, העברה לתחנת הרכבת לנסיעה ברכבת Vistadome Train לאגווס קליינטס.

עם ההגעה, נעלה באוטובוס לביקור באתר המרשים והמסתורי באתרי האינקה – המאצ'ו פיצ'ו. העיר שהתגלתה רק במאה ה-20, שוכנת על הר בעל מדרונות תלולים, בלב הג'ונגלים. נהנה מסיור מודרך במאצ'ו פיצ'ו הנקראת לפעמים גם "העיר האבודה של האינקה" והיא סמל חשוב בתולדות אימפריית האינקה. ארוחת צהרים תוגש במקום.

לאחר מכן, נסיעה חזרה לאגוואס קליינטס, ולינה במקום.

יום 5 – מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו
 היום, לאחר ארוחת הבוקר,  נצא לביקור נוסף במאצ'ו פיצ'ו. אופציה לעליה לתצפית Huaynapicchu Mountain.

לאחר מכן, העברה לתחנת הרכבת באגווס קליינטס לנסיעה חזרה של כ-3 וחצי שעות לקוסקו. עם ההגעה, העברה למלון.
לינה בקוסקו.

יום 6 – קוסקו – פוארטו מלדונאדו

לאחר ארוחת הבוקר, העברה לשדה התעופה לטיסה לפוארטו מלדונדו. עם ההגעה ניסע  במעלה האמזונס אל מזח הסירות בעיר טמבופטה ושייט של כ-45 דקות בקאנו בנהר אל הלודג'.

במהלך השייט נצפה מקרוב בציפורים, חיות הבר והצמחים הייחודים לאזור זה. הגעה והתמקמות בלודג', כולל ארוחת צהריים בלודג'.
אחה"צ נצא לסיור רגלי ביער הגשם להכרת סודות היער.
לינה וארוחת ערב בלודג'.

יום 7 – פוארטו מלדונדו

לאחר ארוחת הבוקר בלודג' נצא לטיול אל אגם סנדובל.
לאחר שייט קצר והליכה של כ-3 ק"מ דרך יערות הדקלים נגיע אל האגם השקט. בשעת בוקר הפעילות באגם מאוד מעניינת, כל מבחר הדגים והציפורים יוצאים לאסוף את מזונם. באגם נוכל לראות גם דגי ענק המגיעים למשקל של 100 ק"ג ולוטרות הצפות מדי פעם מעל המים ומשמיעות קולות צווחה.
לאחר ארוחת צהריים  נצא לפעילות חווייתית במגדל הקנופי.
לינה וארוחת ערב בלודג'.

 יום 8 – פוארטו מלדונדו – לימה

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה פנימית ללימה.

עם הנחיתה העברה לבית המלון בלימה. לינה במקום.

יום 9 – לימה – בואנוס איירס

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לבואנוס איירס (Buenos Aires), בירת ארגנטינה. בואנוס איירס, המוכרת בכינויה "פריז של דרום אמריקה" עקב החזות האירופאית שלה, מונה כ-10 מיליוני בני אדם.

עם ההגעה נציגינו המקומי יקבל את פנינו וניסע לבית המלון בבואנוס איירס.

לינה בבואנוס איירס.

יום 10 – בואנוס איירס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבואנוס איירס, הכולל ביקור בשדרת 9 ביולי ובאובליסק, בבניין הקונגרס הידוע בכינויו "הבית הוורוד", בכיכר מאי ובשדרות דה מאיו. בהמשך נבקר בשכונת רקולטה ובבית הקברות המפורסם בארכיטקטורה המיוחדת במינה. בבית קברות זה קבורים מפורסמים רבים ביניהם מריה אווה דוארטה דה פרון, הידועה בכינויה אוויטה, שהייתה רעייתו של נשיא ארגנטינה חואן פרון ופעלה רבות למען העם, מה שהקנה לה אהדה רבה בקרב הארגנטינאים.

בערב נצא למופע טנגו באחד מהמועדונים המפורסמים בעיר.

לינה בבואנוס איירס.

יום 11 – בואנוס איירס – מישור הפאמפאס

הבוקר נצא בנסיעה אל מישורי הפאמפס הארגנטינאים, בהם פזורות חוות הגאוצ'וס (הבוקרים) המפורסמות. נבקר ב Estancias, חוות בוקרים ארגנטינאית טיפוסית ונלמד על חיי הגאוצ'וס, נהנה ממופע פולקלור וכמובן נתכבד ביין, אסאדו, אמפנאדאס ועוד…

בסיום הפעילות  חזרה לבואנוס איירס.

לינה בבואנוס איירס.

יום 12 – בואנוס איירס – ברילוצ'ה

הבוקר בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לברילוצ'ה. ברילוצ'ה היא עיירת נופש הררית בעלת חזות שוויצרית, המהווה מקום יציאה מושלם לטיולים רגליים. העיר מכונה עיר הבירה של מחוז האגמים מהיותה במרכז אזור האגמים הארגנטינאי. ברילוצ'ה מפורסמת בפארק הלאומי נאוול.

עם ההגעה, נצא לסיור ב"מעגל הקטן". ניסע לאורך אגם Nahuel Huapi. בפלאיה בוניטה נעצור לתצפית אל האי Huemul. נעלה ברכבל להר קמפניירו לתצפית עוצרת נשימה על האזור ועל הקרחון פריטו מורנו. נמשיך בדרכנו דרך פנינסולות סן פדרו ו-Llao Llao, וניסע בין האגמים המפורסמים ברכס הרי האנדים . נמשיך ונגיע אל נקודת תצפית – מרפסת טבעית הצופה אל אגם מורנו ופנינסולת Llao Llao.

בתום הסיור נסיעה חזרה לברילוצ'ה והעברה למלון.
לינה בברילוצ'ה.

יום 13 – ברילוצ'ה וסביבתה

הבוקר נצא  מברילוצ'ה אל "המעגל הגדול" (Circuito Grande) ונעבור בדרך שבעת האגמים המפורסמת. על פני 200 ק"מ פזורים שבעה אגמים והנוף המקיף אותם עוצר נשימה, כאשר לכל אגם צורה וצבע הייחודיים רק לו! באמצע הדרך נבקר בעיירה Villa La Angostura. 

אחה"צ חזרה לברילוצ'ה ללינה.

יום 14 – ברילוצ'ה והסביבה
 לאחר ארוחת הבוקר נצא מברילוצ'ה דרומה לסיור בשמורת הר הגעש טרונדור והקרחון השחור, שקיבל את שמו בשל סחף האדמה "המלכלך" אותו ויוצר בשל כך את צבעו הכהה. במהלך היום נשלב הליכה רגלית קלה ותצפיות נוף עוצרות נשימה. 

אחה"צ נסיעה חזרה לברילוצ'ה.
לינה בברילוצ'ה.

יום 15 – ברילוצ'ה – פורטו ווארס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה משולבת של אוטובוס ושיט ונעבור את הגבול לצ'ילה ברכס האנדים. לאחר מעבר הגבול נבקר בשמורת מפלי פטרואה. לקראת ערב נגיע לפוארטו ואראס.

לינה בפוארטו ואראס.

יום 16 – פוארטו ואראס – פוארטו נטלס

לאחר ארוחת הבוקר, בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה בפוארטו מונט – אחת הערים החשובות ביותר בדרום צ'ילה. טיסה אל העיר הדרומית הגדולה בפטגוניה – פונטה ארנס (Punta Arenas).

פונטה ארנס, על שפת מיצר מגלן, שימשה כנמל חשוב ובסיס הצטיידות לכל הספינות שרצו להקיף את יבשת אמריקה, אך לאחר פתיחת תעלת פנמה פחתו מאוד הספינות הפוקדות את הנמל והוא ירד מגדולתו. כיום רק הספינות היוצאות לדייג ומפליגות לאנטרקטיקה משתמשות בשירותיו. 

מפונטה ארנס נמשיך בנסיעה אל פוארטו נטאלס (Puerto Natales), ובדרכנו נעבור במושבת קינון ודגירה של פינגווינים מסוג מגלן. אחרי שנהנה מהסתובבות במושבת הפינגווינים נמשיך בנסיעה צפונה אל העיירה הנחמדה והלבבית פורטו נטלס, שם נבלה את הלילה.

לינה בפוארטו נטאלס.

יום 17 – פוארטו נטלס – טורס דל פאינה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לשיט בסירות זודיאק במעלה נהר סרנו. נשוט אל עבר קרחון סרנו (Serrano) והמשך בשייט דרך פיורד (Ultima Esperanza) – "התקווה האחרונה".

האזור עשיר בבעלי חיים ימיים בנוף בראשית.

לאחר ארוחת צהריים נמשיך אל פארק טורס דל פיינה, שמורה שהינה אחד מהפארקים הלאומיים היפים ביותר בעולם. השמורה ממוקמת בצדו הדרומי של "פארק הקרחונים" ומשתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. שמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, פלמינגו ועוד הרבה ציפורי מים אחרות), סוגים שונים של בעלי חיים, וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה.
עם ההגעה, העברה למלון.
לינה בטורס דל פאינה.

יום 18 – שמורת טורס דל פאינה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום של טיול מדהים בשמורת טורס דל הפאינה, ובה שפע של בעלי חיים וצמחייה מיוחדת במינה בנוף המרהיב של הרי האנדים, ומגדלי גרניט אדירים, המתנשאים כמעט אנכית לגובה של יותר מ-2,000 מ' מעל הערבה הפטגונית, ומכוסים "כובעים" של סלעים מטמורפיים, בסביבה עתירת קרחונים, יערות, מפלים ואגמים.

לינה בשמורה.

יום 19 – טורס דל פאיינס – קרחון פריטו מורנו

לאחר ארוחת הבוקר, נסיעה למעבר הגבול עם צ'ילה ומשם נמשיך לאל קלפאטה (עיירה בדרום ארגנטינה, המשמשת בסיס יציאה לשיט אל קרחון אופסלה (Upsala), בין קרחונים הצפים במימי אגם ארחנטינו (Lago Argentino) ובסיס לביקור בקרחון פריטו מורנו (Perito Moreno).

עם ההגעה, נצא בנסיעה לאורך אגם ארחנטינו אל קרחון פריטו מורנו, "הקרחון המתנפץ", החוצה את אגם ארחנטינו, ומתנשא לגובה של 70 מטר מעל האגם. זהו הקרחון היבשתי הפעיל הגדול בעולם והתופעה הקרחונית היפה ביבשת. נטייל רגלית לאורך האגם ונצפה בקרחון שגושי קרח ניתקים ממנו ומתרסקים לתוך האגם בקולות נפץ. נסיעה חזרה לאל קלפאטה והעברה למלון.
לינה באל קלפאטה.

יום 20 – קרחון פריטו מורנו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט מרתק על קטמרן באגם ארחנטינו בין קרחונים בעלי צורות וגוונים מרהיבים.
נשוט לעבר קרחון אופסלה, הגדול מבין הקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נמשיך אל קרחון ספגציני. 

חזרה לאל קלפאטה ללינה.

יום 21 – אל קלפאטה – יום חופשי

לאחר ארוחת הבוקר, תהנו מיום חופשי לסיורים עצמאיים באזור.

לינה באל קלפאטה.

יום 22 – קלאפטה – בואנוס איירס

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לבואנוס איירס. עם ההגעה, העברה פרטית למלון.

לינה בבואנוס איירס.

יום 23  – בואנוס איירס – איגואסו – הצד הארגנטינאי

לאחר ארוחת הבוקר, בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה  לטיסה לאיגואסו.

מפלי האיגואסו (Iguazu) הם המפלים הגדולים בשטחם בעולם. זרמי מים אדירים ניגרים מכל עבר, מתוך ג'ונגל בראשיתי.

עם ההגעה, ניסע  אל שמורת המפלים הארגנטינאים. עם ההגעה נעלה על רכבת פתוחה ממרכז המבקרים, לנסיעה של רבע שעה אל "תחנת המפלים". נצא לטייל בשבילים, שמהם יש מבט מרהיב וקרוב על המפלים. נמשיך בשביל נוסף הבנוי על גשר עץ ומגיע אל מרפסת התצפית, המשקיפה אל "גרון השטן" המפורסם – המפל הראשי היורד 80 מטרים אל תוך הנהר.

לאחר מכן, נמשיך בנסיעה קצרה בג'יפ בתוך יער הגשם, המוביל אל הרציף ממנו נצא לשייט משותף בסירות זודיאק לצפות ממפלים מקרוב.

לינה באיגואסו.

יום 24 – איגואסו – הצד הברזילאי

לאחר ארוחת הבוקר, נחצה את הגבול לטיול בצד הברזילאי – המשלב ביקור בפארק הציפורים הטרופי הסמוך, ובו יותר מ- 500 סוגים שונים של ציפורים. לאחר מכן נסיעה חזרה לצד הארגנטינאי.
לינה באיגואסו.

יום 25 – איגואסו – בואנוס איירס – שדה התעופה

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לבואנוס איירס. המשך טיסה חזרה ארצה.

להתראות בטיול הבא

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי הטיול המקיף לדרום אמריקה?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

נופים וטעמים בארגנטינה

בטיולינו זה בארגנטינה נתפעל מהנופים הקסומים שיש במדינה וזאת לצד שלל האפשרויות הקולינריות שהיא מציע. נבקר בעיר הבירה האלגנטית בואנוס איירס ונכיר את שלל אתריה

קרא עוד »

המיטב של דרום אמריקה

בטיולינו המקיף בדרום אמריקה נטייל בארגנטינה ברזיל צילה ופרו. הטיול יאפשר לנו חוויה חד פעמית המשלבת נופים ייחודיים, עולם חדש ומודרני לצד עולם ישן ושמרני.

קרא עוד »

תרבויות וטבע בדרום אמריקה

בטיולינו המקיף בדרום אמריקה נטייל בארגנטינה ברזיל צילה ופרו. הטיול יאפשר לנו חוויה חד פעמית המשלבת נופים ייחודיים, עולם חדש ומודרני לצד עולם ישן ושמרני.

קרא עוד »

הטיול המקיף לאקוודור

בטיולינו זה במשך 10 ימים נסייר באקוואדור הקסומה בין הרי געש, שווקים, שמורות טבע, ג'ונגל האמזונס בעלי חיים נדירים וסיורים מרתקים. ניתן להאריך את הטיול

קרא עוד »

יעדים מומלצים