סרי לנקה והמלדיביים שילוב קסום

פרטים ותיאור כללי

 

בטיולינו זה אל האי הקסום אתם מוזמנים, יחד אתנו לטייל בין אתרי תרבות שנדמה כי הזמן עצר בהם מלכת, מקדשים, מצודות, מטעי תה שמורות טבע פראיות, חופים אקזוטיים באוקיינוס ההודי. לצד כל היופי הטבעי הזה תוכלו לבחור להתאכסן בכל רמת מלון שתרצו. אחרי שתשלימו את הטיול המלא בסרי לנקה על שלל האתרים המרכזיים אותם היא מציע בטיולינו זה נשלב את מדינת האיים המיוחדים ואחד מהיעדים האקזוטיים בעולם, האיים המלדיביים  

  • פארק הלאומי מינרייה – ספארי בפארק
  • סיגיריה- טיפוס אל מצודת האריה
  • סיור כפרי בסיגיריה
  • גינת התבלינים במטלה
  • קנדי- סיור בעיר, מקדש השן והופעת פולקלור בערב
  • ביקור בגן הבוטני פרדנייה
  • נוארה אליה – סיור בעיירה בריטית
  • רכבת העמק לאלה – דרך מנופית מהממת
  • נגומבו – סיור פנורמי עירוני .
  • פולונווארה – ביקור באתר מורשת עולמית
  • אנורדהפורה.-סיור בבירה העתיקה
  • חופשה במלדיביים

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

 

יום 1 –  שדה תעופה NEGOMBO

נחיתה בשדה התעופה הבינלאומי בסרילנקה ומפגש עם הנציג המקומי.

הכרות עם הנהג / מדריך דובר אנגלית. העברה לעיר החוף NEGOMBO מרחק נסיעה קצר צפונית לשדה.

התארגנות וזמן מנוחה במלון לאחר הטיסה הארוכה.

ארוחת ערב במלון .

יום 2 –  – NEGOMBO – DAMBULA

לאחר ארוחת בוקר במלון מתחילים בנסיעה לכיוון DAMBULLA .

הגעה וקבלה במלון וזמן מנוחה.

אחר הצהריים ביקור באתר המפורסם הסלע הענק -SIGRIA .אתר זה הידוע בצורת השן הסלעית מהווה את אחד הסמלים הידועים של סרי לנקה.

סיגיריה או סינגרי הינו מבצר עתיק חצוב בסלע הממוקם בצפון מחוז מטלה סמוך לעיירה דמבולה במרכז סרי לנקה. המקום הינו בעל משמעות היסטורית וארכאולוגית ובו עמודי סלע בגובה של כ 200 מטר.

 על פי ההיסטוריה הקדומה של סרי לנקה ,מקום זה נבחר על המלך קסייפה כבירתו החדשה. המלך בנה את הארמון בפסגת הסלע ועיטר את הקירות בציורי קיר רבים. בערך באמצע הדרך במעלה ההר בנה המלך את שער הכניסה לארמון בצורת אריה ענק. מכאן נגזר השם של המקום ,על שום צורתו –סינגהירי-סלע האריה .

המקום אשר שימש ,הן כעיר בירה והן כמשכן המלך ננטש לאחר מות המלך. עד למאה ה14 שימש מקום זה כמקדש בודהיסטי. כיום סיגיריה נמצאת ומוגדרת כאחד מאתרי המורשת העולמיים של אונסקו. זהו אחד מהמקומות העתיקים והמתוכננים הכי שמורים בעולם. 

לינה באזור.   

יום 3 –  DAMBULLA – POLONNARUWA – DAMBULLA –  

. לאחר ארוחת הבוקר ניסע עם המדריך לפולונרוואה לביקור באתר מורשת עולמית. פולונרוואה הינה העיירה המרכזית במחוז צפון מרכז סרי לנקה. עיר זו היא העיר השניה הכי קדומה בממלכת סרילנקה של פעם. פולונרוואה נוסדה לראשונה בידי שושלת צולה כעיר הבירה של ממלכתם במאה העשירית לאור עברה ושימור האתרים בה הוכרזה פולונרוואה כאתר שימור מורשת עולמית.

בימים אלו עוברת פולונרוואה תהליך של מודרניזציה בהנהגתו של הנשיא מאיטריפלה סיריסנה .ניתן לראות כיום בעיר פיתוח בכל התחומים האפשריים: תשתיות, חשמל, חקלאות, חינוך, בריאות ופיתוח סביבתי בהדרגה. 

 נעבור לביקור בכפר טיפוסי בסיגיריה. בסיורינו בכפר בסיגיריה תינתן לנו ההזדמנות להתרשם ולחוות את החיים של המקומיים בסרי לנקה בצורה אותנטית. נבלה זמן ביחד עם המקומיים ונלמד ממקור ראשון על אורח החיים בכפר. נלמד על עבודות היום יום בכפר אשר מהוות את שגרת המקום. נרכב בכרכרת שוורים, נשוט בסירת קטמראן ונסייר בשדות הגידולים. יחד נלמד כיצד להכין אוכל מקומי. לאחר כל זה נסיים את הסיור בארוחת צהריים בסגנון בופה מוגשת בסגנון סרילנקה. בסיורינו זה בעצם נחווה בצורה אמיתית את חיי המקומיים

חזרה למלון ב DAMBULLA וארוחת ערב במלון.

יום 4 –  – DAMBULLA – ANURADHAPURA- DAMBULLA 

לאחר ארוחת הבוקר במלון נציגינו יאסוף אתכם ונתחיל בנסיעה לכיוון אנורדהפורה.

עם ההגעה לעיר נתחיל בסיורינו.

אנורדהפורה ,אתר מורשת עולמית, היא עיר גדולה בצפון סרילנקה. היא הבירה של המחוז הצפון מרכזי בסרי לנקה ושל מטרופולין אנורדהפורה. זוהי אחת מערי הבירה הקדומות של סרי לנקה ,המפורסמת בעתיקות הקדומות של התרבות הסרלינקית אשר נשמרו היטב לאורך השנים. היא הייתה עיר הבירה השלישית של ממלכת רגרטה, לאחר שלטונו של המלך טמבפאני והמלך אופטיסה נווארה.

לפי האמונה החל מהמאה הרביעית לפני הספירה עד למאה האחת עשרה היא שימשה כעיר הבירה של הסינהילים. במהלך תקופה זו היא שמרה ביציבות על מעמדה כמרכז של כח פוליטי וכלכלי בדרום אסיה. העיר העתיקה, הנחשבת לעיר קדושה בעולם הבודהיסטי מוקפת כיום במקדשים רבים בשטח כולל של כ-41 ק"מר.

חזרה למלון ב -DAMBULLA  לארוחת ערב ולינה

יום 5 –  – DAMBULLA – MATALE – KANDY 

יציאה בשעת בוקר מוקדמת אל עבר הפארק הלאומי MINNERIYA. לחוויה נדירה במינריה ספארי.

הפארק הלאומי מינריה ממוקם במחוז הצפון מרכזי של סרי לנקה כ182 ק"מ מקולומבו. האזור הוגדר כגן לאומי ב1997 כאשר בתחילה ,1983,הוגדר כאזור שימור טבעי . במהלך סיורינו הרכוב על גבי גיפים נצפה במגוון חיות מהאזור ובעיקר פילים המגיעים מהיערות במחוזות הסמוכים : מטלה, פולונווארה וטרינקומלה. 

בהמשך הדרך נעצור לביקור בגני התבלינים בmatale   ונתרשם ממגוון סוגי התבלינים המפורסמים של סרי לנקה. מאז ימי קדם ועד היום ידוע סרי לנקה במגוון הרב של תבלינים הגדלים באדמתה.  

בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיר קנדי ונתרשם מעיר מדהימה זו. קנדי בירתם האחרונה של שושלת המלכים הקדומה בסרי לנקה הינה כיום אתר מורשת עולמית של אונסקו. נבקר באגם המלאכותי שנוצר על ידי אחרון המלכים הסינהילים ב1798 ,נבקר בשוק המפורסם, מרכז אומנות ותרבות מקומי, ומוזיאון הפנינים. בשעות הערב נבקר במקדש השן הקדוש שבו לפי האמונה נמצאת השן של בודהה ונסיים במופע מקומי תרבותי המאפיין את התרבות המקומית.

נמשיך לכיוון KANDY  ונגיע למלון.

יום 6 –  – KANDY – PERADENIYA – KANDY 

ארוחת בוקר במלון

ביקור במקדש השן בKANDY אחד מהמקומות הקדושים לבודהיזם בכלל ולבודהיסטים בסרי לנקה בפרט. מקדש ציורי וצבעוני, בוהק ונוצץ, ובו ניתן להתרשם ממאפייני האמונה הבודהיסטית.

לאחר הביקור במקדש המרשים ניסע לבקר בגן הבוטני המלכותי ב-PARADENIYA. גן מיוחד זה עשיר בצמחיה מיוחדת והנחל הזורם לצדו משווה למקום נופך קסום ומאפשר ללמוד על השינויים התעשייתיים שעברה החברה בסרי לנקה לאורך השנים. 

יום 7 –  – KANDY – NUWARAELIYA

ארוחת בוקר והתארגנות לנסיעה לכיוון NUWARAELIYA. 

בדרך נעצור ונבקר במפלי RAMBODA. המים במפלים מגיעים מאחד הנהרות המרכזיים של סרי לנקה. המפלים, מספר מפלונים קטנים ושניים מרכזיים שמהם המים ניתזים בעוצמה גבוהה, ביחד עם מצבור הפרפרים הרב באזור הופכים לנוף עוצר נשימה.

בהמשך הדרך נעצור לבקר באחד ממטעי התה. כידוע סרי לנקה מפורסמת בתה האיכותי והטעים אותו היא מייצרת. באי יש מספר אזורי מטע לייצור תה ולכל אזור הטעם הייחודי לו.

נמשיך עד שנגיע למלון ב  NUWARAELIYA לארוחת ערב ומנוחה.

יום 8 –NUWARAELIYA – ELLA 

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לכיוון ELLA. 

. בדרכינו נבקר במפלי רוואנה ובגשר 9 הקשתות. 

אחד מהשיאים בטיול בכפר אלה הוא הביקור בגשר תשע הקשתות המתנשא לגובה של 30 מטר. לאחר הליכה של כחצי שעה בתוך הצמחייה נגיע לפנינה אדריכלית המוחבאת בינות שדות התה. מותר ואף מומלץ לטייל על הגשר עצמו וזהו אחד הדברים שחייבים לבצע בטיול בסרילנקה. גשר רכבת זה הבנוי כולו בסלע ביחד עם תשע קשתות מדהימות נבנה על ידי הבריטים ונמצא בין תחנות אלה ודמורדה. קטע הרכבת העובר בין קנדי לבין אלה ידוע כאחד ממסלולי הרכבת היפים בעולם. 

נמשיך בדרכינו לכיוון צוק אלה .התצפית מצוק אלה הינה אחת מנקודות התצפית הכי מרהיבות בסרי לנקה. ניתן בנקודה זו לצפות בנוף מגובה של כ1000 מטר אל עבר המורדות המזרחיים של רכס ההר המרכזי. המפל המתנשא לגובה של כ 300 מטר נמצא לא רחוק מנקודה זו והינו אחד מהמפלים הכי יפים בסרילנקה. 

 

לאחר הביקור במפלים המרהיבים נגיע לנקודת התצפית המפורסמת והמרהיבה בסרי לנקה ELLA GAP.

הגעה למלון בELLA  לארוחת ערב ומנוחה .

יום 9  ELLA –-שדה תעופה בנלאומי 

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון וניסע לכיוון שדה התעופה הבינלאומי לטיסה לmale  בירת המלדיבים.

עם ההגעה לMALE העברה למלונינו המפואר באחד האיים.

 

יום10-יום 13 איים מלדיביים 

שלושה ימים של חופשה חלומית באיים המלדיביים באחד מהמועדונים המפוארים העומדים לרשותנו.

ביום ה13 העברה לשדה התעופה בMALE לטיסת חזור. 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי סרי לנקה והמלדיביים שילוב קסום?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

מטע התה בהודו

המיטב של קרלה

טיול  בדרום הודו הוא טבילה בשפע של נופים ותרבויות אמונות ופולחנים דתיים ורומנטיקה ואקזוטיקה של חיי היום יום.  מדינת קראלה אחת מהמדינות היפות בהודו טובלת

קרא עוד »
טיול לסרי לנקה

סרי לנקה טיול מאורגן

טיול מאורגן לסרי לנקה לוקח אותנו בין נופים פראיים, תרבויות עתיקות ומרתקות, אתרי מורשת עולמיים, מטעי תה מהמפורסמים בעולם ונגלה את הקסם של המדינה האקזוטית

קרא עוד »

סרי לנקה הקלאסית

הטיול קלאסי לסרי לנקה מאפשר לנו לחוות  את המיטב שיש לאי המדהים הזה להציע: מקדשים מפוארים, אתרים היסטוריים, נופים עוצרי נשימה, חופים פראיים ומגוון בעלי

קרא עוד »

יעדים מומלצים