משולש הזהב של הודו כולל קרלה

פרטים ותיאור כללי

בטיול זה נחווה את הודו הקלאסית ומאפשר למי שמעוניין להכיר את הודו בצורה נוחה. הטיול מאפשר לכם להכיר את החברה התרבות ההיסטוריה של אחת התרבויות הקדומות תוך התנסות וחוויה בלתי אמצעית של מפגשים  בלתי אמצעים מרתקים. בטיול עומק זה נשלב בין החלקים המתויירים והמפורסמים יותר של הודו לצד פנינות חן וטבע של הודו האחרת במדינת קרלה שבדרום. נחווה צבעים, ריחות, תרבויות ומסורות עתיקות יומין של תושבי הודו.

עיקרי המסלול

דלהי – סיור בעיר הבירה המרתקת והצפופה בחלק החדש והישן

סיור בריקשה בניו דלהי

ג'איפור-העיר הורודה

אגרה- טאג' מאהל

קוצ'ין –סיור עירוני

ערב פולקלור קתאקלי

שמורת מונאר

פריאר

שמורת קומראקום

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1 -דלהי

עם הנחיתה בשדה התעופה בדלהי נציגנו המקומי יקבל את פניכם בברכה. עם תום הליכי הכניסה למדינה ובהתאם לשעת הנחיתה תועברו למלון בסמוך. עם ההגעה למלון נציגינו יוודא תאום ציפיות באשר למסלול המתוכנן.

ערב חופשי במלון.

יום 2- דלהי

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום שלנו בסיורינו בדלהי.דלהי היא המטרופולין הגדול ביותר מבחינה גאוגרפית  והמטרופולין השני בגודלו לפי אוכלוסייה בהודו. דלהי מחולקת לשני חלקים , בדומה לערים אחרות בהודו , דלהי העתיקה וניו דלהי. נתחיל את הסיור שלנו בדלהי העתיקה. בסיורינו בדלהי העתיקה נבקר בין היתר בראג 'גאט – אתר ההנצחה בו נשרפה גופתו של מהטמה גנדי  ובג'מה מסג'יד – המסגד הגדול בהודו.

הסיור בניו דלהי – סיור נרחב ברחבי ניו דלהי יכלול ביקור בקבר הומיון, הקוטובמינר, נסיעה לאורך שדרת הטקסים – ראג'פט, נעבור דרך שער הודו המרשים, בית הפרלמנט, בית הנשיא ונסיים את הסיור בסיור פנורמי בשכונה הדיפלומטית בדלהי.

גולת הכותרת של הסיור היא נסיעה בריקשה בדלהי העתיקה. דרך מושבי הריקשה ניתנת לנו הזדמנות להתרשם מהצבעוניות של הרחוב ההודי. ברחוב צ'נדני צ'וק הצבעוני נתרשם מהשוק הצבעוני וההומה אנשים.

לילה שני בדלהי .

יום -3  דלהי – ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה  לג'איפור. עם ההגעה תתקבלו במלון. ג'איפור היא אחת הערים המתוכננות ביותר של הודו, שנמצאת באזור המדברי  למחצה של רג'סטאן. העיר, שהייתה בעבר בירה קולוניאלית היא עיר הבירה של רג'סטאן. סגנון הבניה בג'איפור מזכיר את  הראג'פוטס  של פעם ומשפחות המלוכה. נכון להיום  ג'איפור היא מרכז עסקים אזורי גדול  עם כל המאפיינים הנלווים לכזו עיר.  

בהמשך היום זמן חופשי להנות ולבלות בשווקים המקומיים. בג'איפור. ג'איפור ידועה גם כגן עדן לקונים. ג'איפור היא עיר של צבעים שוקקים וצבעוניים. השווקים הצבעוניים של ג'איפור מאפשרים פסק זמן נהדר לעצור ולקנות מזכרות ומוצרים שונים. כלל התיירים מקדישים זמן לקניות בג'איפור ואנו לא נהיה חריגים בהקשר הזה. בסיום הסיור בשווקים התוססים של ג'איפור  נחזור למלונינו.

לילה בג'איפור.

יום 04 – ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור למבצר אמבר. נעזר באמצעי תחבורה מקומי, פיל, לעלות לראש המבצר.

סיורינו מתחיל בארמון המבצר באמבר. זהו ארמון בסגנון רומנטי הקלאסי רג'סטאני. בנייתו החלה על ידי מאן סינג הראשון בשנת 1592, והושלמה על ידי צאצאיו ג'אי סינג הראשון. בתחומי הארמון גן עדן פנימי מובנה שבו מיזוג יפהפה של סגנונות בנייה  מוגוליים והינדים. נמשיך את סיורינו אל עבר ארמון העיר. הארמון בנוי מתערובת סגנונות של מוגול וארכיטקטורה רג'סטאני מסורתית. ארמון העיר משתרע על פני שביעית מהאזור בעיר המוקפת חומה. בתחומי הארמון מקדש השרי מוזיאון ארמון העיר ועוד. בהמשך נבקר במצפה ג'נטר הגדול והשמור מבין חמשת המצפים שנבנו על ידי ג'אי סינג בשני אזורים שונים בהודו. מצפה הכוכבים הזה על שלל המכשירים האסטרונומיים שבו עדיין נמצא בשימוש כיום. את סיורינו בג'איפור נסיים באחת מהנקודות הבולטות באזור, בארמון הרוחות. זהו מבנה בן חמש קומות עשוי מאבן חול מטוייחת בגוונים ורודים עם עבודות גינון מרשימות ומרפסות מרהיבות.

לעת ערב חזרה למלונינו. 

יום 05- ג'ייפור – פאתפור סיקרי – אגרה 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון אגרה כשבדרך נעצור לביקור בפאטפור סיקרי. פאטהפור סיקרי הייתה בבירת האימפריה המונגולית במאה ה- 16 בתקופת שלטונו של אכבר. העיר ממוקמת כ 37 ק"מ מערבית לעיר אגרה והוכרזה כאתר שימור מורשת עולמית על ידי אונסקו בשנת 1986 . צורתה של העיר מלבנית – אורכה 3.5 ק"מ ורוחבה 1.5 ק"מ וברובה מוקפת חומה.באורך 6 קילומטר עם 9 שערים. הסגנון המאפיין את מרבית המבנים הוא איסלאמי והדבר בא לידי ביטוי הן במבנים עצמם והן בעיטורים שבהם. כן ניכרת במבנים השפעה הינדית וכן אלמנטים האופייניים לגוג'עראט ולראג'סטאן. נמשיך בנסיעה עד שנגיע למלונינו באגרה. 

לאחר התארגנות נתחיל את ביקורינו  בגן אור הירח המכונה גם מטהאב באג. הגן שהוקם על ידי הקיסר באבור ונמצא בעבר נהר הימונה. למביני העניין זהו המקום הטוב ביותר להתחיל ביקור בטאג' מאהל. בסיום הסיור חזרה למלונינו. 

יום 06- אגרה – דלהי 

בשעת בוקר מוקדמת לעת זריחה נצא לביקור בטאג' מאהל המפורסם. הטאג מאהל, הוכרז אתר מורשת שימור עולמית של אונסק"ו ואחד משבעת פלאי העולם החדשים. הוא עומד בוהק ביופיו המנצנץ על גדות הימונה, זהו מראה שלא תשכחו הרבה זמן. בשעת הזריחה כאשר הוא זוהר על רקע השמש העולה עם הנהר המתפתל והגנים המעוצבים להפליא הוא מרתק את מבקריו הרבים. גם אתם תשארו פעורי פה ונפעמים לנוכח הצבע והגוון המיוחד שעוטה עליו הטאג' מאהל על רקע השמש העולה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במבצר אגרה מרחק של כ2.5 קילומטר מהטאג' מאהל. מצודה אגרה היא החשובה ביותר בהודו. זוהי למעשה עיר מלכותית מוקפת חומה שהמלכים המונגולים התגוררו בה. המצודה מהווה דוגמה טיפוסית לאדריכלות המונגולית וניתן לראות במצודה את ההבדל בין סגנון בניית המצודות הצפון הודי לזה של הדרומי. המצודה בנויה מאבן חול אדומה וזהו המקום בו הקיסר שאה ג'אהאן הוחזק במעצר בית על ידי בנו השלישי אוראנגזב ובילה את השנה האחרונה בחייו בצפייה בטאג 'מהאל מעבר לנהר ג'מונה.

עם סיום הביקור נמשיך בנסיעה למלונינו בדלהי.

יום- 7 דלהי- קוצ'ין 

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסת פנים לקוצ'ין. נציגינו המקומי יפגוש אתכם בשדה התעופה ולאחר איסוף הכבודה העברה למלון.

יום 8- קוצ'ין – מונאר

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לסיור בקוצ'ין ותבקרו בפורט קוצ'ין, בזיליקת סנטה קרוז, הארמון ההולנדי (סגור בשבת) במתאנצ'רי, כנסיית סנט פרנסיס ורשתות דיג סיניות.

עם סיום הסיור ניסע לכיוון מונאר ובהתאם לשעת ההגעה נתמקם במלונינו. המראות הטבעיים במונאר לא ייתנו לעינייך זמן רב למנוחה. בכל מקום אליו אתם תביטו תהנו מעוד פלא נוף טבעי. שפע של צמחיה ירוקה שופעת והרים צפופים וירוקים מהווים תפאורה המושלמת לפלאי הטבע האינסופיים שניתן לראות באזור. מפלים, מטעים מקומיים ואדריכלות אירופאית מספקים מקם קסום לאזור טבעי זה .

בסיום הסיור חזרה למלונינו.

יום 9 – מונאר

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור בסכר מטופטי נקודת תצפית נוחה לתצפית על מונאר הציורית . נמשיך בשייט באגם קונדלה  – אגם טבעי עם מגוון של מתקני פנאי ואפשרות להנות מהיער הסובב אותנו.על היער שמסביבינו   כמו שייט ונוף מצוין על רוחות המערב כמו גם על היער שמסביבו. נבקר גם במתחם אקולוגי , פארק בלוסום , מייטום מוזיאון התה  ומטעי התה.

אחרי הצהריים נצא לבקר בשמורת הטבע הלאומית ארויקולם

בסיום יום הטבע נחזור ללילה במלונינו.

יום 10 מונאר –פרייאר  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר פרייאר. עם ההגעה נבצע צ'ק אין במלון.

את סיורינו נתחיל ב מקלט חיות הבר פרייאר  השוכן במורדות הציוריים של הגאטים המערביים ברובע אידוקי בקראלה. אגם פריאר, אגם מלאכותי שנוצר עקב בניית סכר בשנת 1895 תורם ליופיו של הפארק. האגם מהווה  מקור מים קבוע לחיות הבר.

נמשיך לפסגות הגבוהות  של רכס ההרים  המערביים העטופים  ביערות עד ירוקים, צפופים ולחים והאדמה עצמה לחה מאוד. מתחת למעטה הירוק המקיף את ההרים  מסתובבים עדרי פילים, סמברים, נמרים, גאורים, קופי מקאק זנב אריה ועוד מגוון של בעלי חיים.

לפנות ערב נצא לשייט באגם פרייאר. בערב נהנה משיט הסירה באגם פריאר. זו הדרך הכי טובה להנות מחיות הבר הנמצאים מסביב לאגם. אם נביט מהסירה נוכל לראות עדרי פילים פראיים יורדים למים לשחות.

בסיומו של יום קסום נוסף נחזור למלונינו.

יום 11 פרייאר -אלאפאיי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בחוות תבלינים מקומית. עם תום הסיור נמשיך בנסיעה לעבר אלאפאיי. הדרך הכי טובה להנות מיופיו הטבעי של הגב הוא על ידי שייט . מי הגב מרהיבים ביופים על מגוון הצבעים שלו פשוט תאווה לעיניים. בשייט ייחודי באזור זה נשוט אל בין עולמות טבעיים מרהיבים כנסיות נהדרות ושדות בצבע אמרלד המציעים מראה בלתי נשכח.

בסיום החוויה נחזור לשהיית לילה בבית על הנהר.

יום 12- אלאפאיי- קומראקום  

לאחר ארוחת בוקר נפרד מהבית על הנהר ונצא בנסיעה אל עבר מלונינו בקומראקום. עם ההגעה נצא לבקר במתחם הציפורים קומראקום. זהו ביתם של מגוון רחב של בעלי חיים וצומח. מתחם העופות בקומראקום הוא מקדש לציפורים ומקום הקינון למיני מינים רבים של ציפורים. נודדות. אגם ומבנאד מהגדולים שבאגמי קראלה מהווה בית גידול להרבה מינים של  דגים ימיים ומתוקים וכמו כן מקום גידול פנינים ושרימפסים כאחד.

בסיום היום חזרה למלונינו בקומראקום.

יום 13- קומראקום –קוצ'ין

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה למלונינו בקוצ'ין.

עם ההגעה זמן פנוי בעיר. לקראת ערב נצא לצפות במופע ריקוד קתקאלי.. ריקוד קתאקלי הוא אחד ממופעי הריקוד המפורסמים ביותר בקראלה. זהו  סוג של תיאטרון-מחול הודי. הקתקאלי נפוץ בעיקר בקוצ'ין ובערים אחרות בקרלה.ריקוד הקתאקלי שואב את הנושא שלה מעושר המיתולוגיה והפולקלור ההודי.  הדמויות המוצגות על הבמה הם לרוב שדים או אלים מהמיתולוגיה ההינדואית. את כל התפקידים, גם הנשיים משחקים שחקנים-רקדנים גברים. רוב ההופעה היא אילמת, עם קריאות וצעקות בודדות. את הטקסט שרים אחד או שני מוזיקאים מצד הבמה. את ההכשרה מתחילים שחקנים כבר בגיל ילדות, והיא יכולה להימשך עשר שנים.

בסיום הערב חזרה למלונינו

יום 14קוצ'ין –חזרה ארצה

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסתינו חזור.

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי משולש הזהב של הודו כולל קרלה?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

מטע התה בהודו

המיטב של קרלה

טיול  בדרום הודו הוא טבילה בשפע של נופים ותרבויות אמונות ופולחנים דתיים ורומנטיקה ואקזוטיקה של חיי היום יום.  מדינת קראלה אחת מהמדינות היפות בהודו טובלת

קרא עוד »
טיול לסרי לנקה

סרי לנקה טיול מאורגן

טיול מאורגן לסרי לנקה לוקח אותנו בין נופים פראיים, תרבויות עתיקות ומרתקות, אתרי מורשת עולמיים, מטעי תה מהמפורסמים בעולם ונגלה את הקסם של המדינה האקזוטית

קרא עוד »

סרי לנקה הקלאסית

הטיול קלאסי לסרי לנקה מאפשר לנו לחוות  את המיטב שיש לאי המדהים הזה להציע: מקדשים מפוארים, אתרים היסטוריים, נופים עוצרי נשימה, חופים פראיים ומגוון בעלי

קרא עוד »
טיול בוייטנאם

שלום וייטנאם

הצטרפו אלינו לטיול הייחודי לוייטנאם המשלב ביקור בערים הגדולות, מקדשים עתיקים אתרים היסטוריים . בצפון נכיר את השבטים השונים  נלון במקומות מיוחדים נשוט במפרץ היפיפה

קרא עוד »

יעדים מומלצים