טיול באתיופיה שווקים ואנשים

שווקים מקומיים באתיופיה

אתיופיה, מדינה עם נופים מרהיבים, נהרות עד ומגוון גדול של שבטים מקומיים. אין ספק שאחד מאתרי החובה בטיול שלכם באתיופיה הוא ביקור באחד מהשווקים הצבעוניים של אתיופיה. במהלך ביקורכם אל תהססו להתמקח על המחיר, זהו חלק מהמנהג המקומי. עם כזה מגוון של  שווקים באתיופיה, תמיד תוכלו להמשיך בדרככם לשוק הבא ולרכוש כל מה שמעניין אתכם.

לשבטים ולקבוצות האתניות השונות באתיופיה יש שוק שבועי בו הם קונים ומוכרים את מוצריהם. השווקים באתיופיה הם מקומות צבעוניים ומלאי חיים, שמושכים אליהם מקומיים מכל האזור.

שווקים הם דרך נהדרת לראות את המקומיים בסביבתם הטבעית. גם אם ברחובות השוק תיירים סקרנים הצדים מבעד לעדשת המצלמה את המקומיים תזכו  לחיוך צנוע מהמקומיים והם ימשיכו במשימות שלהם  וברשימת הקניות שלהם.

להלן תיאור של מספר שווקים עיקריים באתיופיה מאפיינים וימי הפעילות שלהם.

מרקטו-אדיס אבאבה (השוק הגדול ביותר באפריקה)

מרקטו הוא השוק הגדול ביותר באוויר הפתוח באפריקה, המשתרע על פני שטח נרחב  ומעסיק כ- 17,000 עובדים ב 9,100 גופים עסקיים.

נקודת התחלה טובה לסיור תהיה בקשתות האיטלקיות העתיקות מצפון. תוכלו למצוא אינספור דוכני אלקטרוניקה. במערב השוק נמצאת תחנת האוטובוס . זהו רק האוטובוס המקומי , התחנה הראשית  נקראת 'Autobus Terra'. בחנויות בבניינים  החדשים יותר מציעים מגוון רחב של בגדים אתיופים מסורתיים. במקום מספר חנויות מומלצות לקניות ולא לשכוח להתמקח.

מדרום לתבנית הברזל של השוק החדש יותר תוכלו למצוא את חנויות התבואה, שלעתים קרובות מודגשות על ידי נוכחותם של אנשים וחמורים כאחד הנאבקים לסחוב שקי ענק. התבואה מפנה את מקומה בקרוב לבשמים ודוכנים המוכרים שמפו וסבונים.

שוק טורמי – בימי שני

העיירה הקטנה טורמי היא לב ליבו של אזור עמק אומו בו גרים שבט המר. שוק טורמי מתקיים ביום שני. תושבי כל כפרי המאר באזור וצועדים במשך שעות כדי לסחור בבעלי חיים, בסחורות שהם הכינו, מזון שגידלו ועצי הסקה. בשתי סמטאות צדדיות נמצאות הטחנות בהן נשות חמאר נוטלות גרגרים קנויים כדי לטחון לקמח. השוק תוסס ופעיל.

אין ספק, השוק הוא מקום נהדר להכיר בו וללמוד את אורח החיים של בני שבט המאר ביום יום. את. ההיבט המעניין יותר של הימצאות בשוק הינו ​​צפייה באנשים. השוק השבועי הוא ההזדמנות של המקומיים להיפגש עם חברים ולעיתים אפילו עם משפחה מהכפרים הסמוכים. מרתק לראות את קהילת Hammer נפגשת לסחר חליפין וליהנות מחברותא ההדדית.

שווקי BATI ו- SENBETE

באטי היא עיירה בצפון מרכז אתיופיה. ממוקמת באזור אורומיה, 415 ק"מ צפונית לאדיס אבבה. במפגש שבין הרמה והשפלה, אנשים מקבוצות אתניות שונות נפגשים לצרכי מסחר. שבטי אורומו, אמהרה, ארגובה ואפר, עם הגמלים הרבים והסכינים הייחודיים שלהם, מתכנסים לקנות, למכור ולנהל מסחר ער של קח ותן ביניהם. כל זאת כאשר מסביב נופים מרהיבים. השוק באטי הוא שוק ענק, כאוטי, ומשתרע על צלע הר שלמה. זהו אחד השווקים המעניינים ביותר באפריקה. תהליך הקנייה והמכירה של מגוון סחורות החל מדגנים ועד לגמלים פשוט חוויה אנתרופולוגית מרתקת. אז  אם אתם בטיול באתיופיה באזור השוק ביום הנכון בשבוע, זהו אחד מהשווקים אשר בהחלט שווה שינוי קל במסלול באתיופיה על מנת להתרשם לא רק מגודל השוק , אלא גם כדי לקבל הצצה לאורח  החיים של האתיופים בכפרים ,השונה מאוד מכל מה שהכרתם עד כה. זהו  השני בגודלו באתיופיה, אחרי המרקאטו של אדיס אבבה, והואוי מתקיים בכל יום שני.

שוק  Senbete's מתקיים יום לפני, בכל יום ראשון. Senbete נמצאת רק 9 ק"מ דרומית לאטיי והוא השוק המסורתי הפתוח הטוב ביותר אחרי השוק בבאטי.

Key affar market  הוא שוק מרכזי נוסף ומשמעותי בתרבות האתיופית. שוק זה בדרך כלל נערך כל יום חמישי ומהווה  הזדמנות טובה עבור שבט האמרים, ושבט הבאנאס לסחור  ולתקשר זה עם זה. פירוש שם השוק אדמה אדומה. סביר להניח שהרבה שאלות יתעוררו למראה הצבע האדום השולט בשוק ובעיקר תשומת לב אל עבר הנשים הצובעות את שערן באדום. הסיבה הפשוטה היא צבע האדמה המאפיינת את האזור. הנשים המקומיות משתמשות באדמה לצבוע את השיער. התמציות המופקות מהאדמה הן בגוון אדום ומכאן הצבע.

ולכם כל שנותר הוא לבחור את מסלול  הטיול שלכם לאתיופיה .

טיול באתיופיה הוא מסע אל מדינה מסתורית עם נופים מדהימים, חיי פרא ייחודיים,  תרבויות מרתקות וכפי שנוכחתם לדעת גם שווקים ייחודיים.