שבעה דברים שלא ידעתם על ירושלים

tour jerusalem

ירושלים, בירת ישראל היא אחת הערים המפורסמות בעולם. מעצם היותה קדושה ליהודים, נוצרים ומוסלמים אף טיול בישראל לא יהיה מושלם מבלי לבקר בירושלים. החומה המערבית, עיר דוד, השווקים המרתקים של העיר העתיקה והרכבת העוברת בעיר הם מקומות המוכרים לכולם בירושלים. ככל הנראה במהלך הסיור בירושלים תבקרו באחד מאותם אתרים. אבל יש עוד הרבה אתרים לבקר בירושלים. על מנת למקסם את ההנאה מהטיול הבא שלך בירושלים  להלן רשימה של שבעה אתרים מומלצים לביקור בירושלים.

היכל הספר

האם חשבתם אי פעם לנסוע בזמן? היכל הספר מכיל את שבע המגילות הגנוזות מים המלח שנמצאו בקומראן. בתוך היכל הספר ניתן למצוא את מגילת הנביא אלישע שנכתבה בכתב יד לפני 2120 שנה. ניתן להתרשם מצבעי השחור לבן המסמלים את הנושא של אחת המגילות: המלחמה בין ילדי האור נגד ילדי החושך. האין זה מדהים?

מוזיאון "על התפר"

ממש במקום בו היה גבולה של העיר המחולקת ירושלים, נמצא המוזיאון שמהווה מעין סמל לעיר המאוחדת. מוזיאון "על התפר" הוא מוזיאון לאמנות עכשווית סוציו-פוליטית, השוכן על קו התפר הגיאוגרפי בין מזרח ומערב ירושלים, בנקודת המפגש של שלוש הדתות, ומציג אמנות כשפה, ללא גבולות, לקידום אחריות חברתית זה ומבוסס על המשותף לכולנו ולא על מה שמבדיל אותנו.

שוק מחנה יהודה

שוק מחנה יהודה בירושלים, הוא במהלך היום, מעין גן העדן לחובבי האוכל. אבל מחנה יהודה בלילה שונה לחלוטין. אחרי שכל העסקים נסגרים, נגלית לפנינו אלטרנטיבה חדשה וצעירה. שוק מחנה יהודה מתעורר לחיים. נהנה ממתחם בילוי לילי שונה ממה שמוכר לנו, בו נוכל למצוא תערובת של ערק משובח, בירה טובה, נרגילות ואוכל הרחוב הטעים ביותר. המכנה המשותף למאות הצעירים בשוק הוא רק לבלות ולכייף.

מגדל דוד

זה המקום בו חומות העיר העתיקה מתעוררות לחיים. חומות העיר העתיקה משמשות כתפאורה למופע לילי המציע חגיגה של קולות ומראות.. בין השרידים הארכיאולוגיים בחצר העיר ועם צליל המוסיקה המקורית, ההיסטוריה של ירושלים נפרשת באמצעות תמונות ענק של מציאות מדומה. "הלילה המרהיב" עושה שימוש בטכנולוגיית טרומפלוי: האבנים שעל הקירות והמבנים דוהים אל מאחורי הקלעים והתמונות המוקרנות עוטפות את הצופים ומובילות אותם לחוויה רב-חושית ייחודית.

האקואריום של ירושלים

תפסיק לצפות במסמכים של נשיונל ג'יאוגרפיק וקומו לרגע מהספה וצו לצפות בכרישים אמיתיים בין ההרים. האקווריום מציע לכם מסע מרתק בין ארבעת חופי הים של ישראל: הים התיכון, הכנרת, ים המלח והים האדום. לכל אחד מהימים  צורת חיים ייחודית בהתאם לסוג המים.

אכסניית הצליינים האוסטרית

אכסניית הצליינים האוסטרית בירושלים היא בית ההארחה הנוצרי הוותיק ביותר בעיר הקדושה. מרפסת בית הקפה האוסטרית באוסטריה מביאה לירושלים את הקסם של תרבות בתי הקפה הווינאים. בית הקפה הוא מקום אידיאלי לעצירה ולהתרענן עם תערובת וינאית ושטרודל תפוחי עץ במהלך ביקור בעיר העתיקה בירושלים.

מנהרות הכותל

אם אתם רוצים להרגיש קצת כמו אינדיאנה ג'ונס זה המקום. כאן תוכלו לטייל במנהרות תת-קרקעיות נסתרות מימי הקדם של ירושלים. המבקרים במנהרות הכותל עוברים בחללים תת קרקעיים עתיקים ומרתקים עם ממצאים ארכיאולוגיים קדומים כמו בארות מים, קשתות אבן, אמת מים קדומה המסתיימת בבריכה ועוד ועוד. הביקור הוא יותר ממסע אחורה בזמן, אלא גם שיעור רב עוצמה של ההיסטוריה היהודית, הארכיאולוגיה והטופוגרפיה של העיר.

עד כאן על קצה המזלג שבעה אתרים מעניינים לביקור בירושלים.

לפרטים נוספים ותאום מסלול טיול בישראל פנו אלינו עוד היום.