טיול מאורגן אוזבקיסטן וקירג'יסטן

פרטים ותיאור כללי

טיול לאוזבקיסטאן הוא מסע בין דפי ההיסטוריה  אל דרך המשי העתיקה. מיקומה הגאוגרפי האסטרטגי של אוזבקיסטן בציר דרכי המסחר הפך אותה למקום בו נלחמו לא מעט מלכים בעת הקדומה על השליטה בה. שליטים רבים כמו אלכסנדר הגדול, ג'ינג'ס חאן, וכמובן אבי האומה טימור לנג  הם חלק מהשליטים שהטביעו את חותמם באוזבקיסטן.כל זה ביחד הופך את הטיול באוזבקיסטן במקום המשלב תרבויות עתיקות כגון :  הפרסים, מונגולים , ערבים, מוסלמיים ואפילו רוסים.

טיול באוזבקיסטן   מאפשר למטייל לחוות חוויות אותנטיות ההולכות ונעלמות מן העולם ומפנות את מקומן למודרניזציה המערבית. באוזבקיסטן ניתן עדיין לראות שרידי ערים עתיקות בצד נהרות בתוליים והרים עטופים בירוק.לא בכדי הוכרזו באוזבקיסטן לא מעט אתרים במדינה כאתרי שימור מורשת עולמית על ידי אונסקו.

תוסיפו לזה טיול ג'יפים בשכנה, קירג'יסטן, והחוויה מושלמת. בחלקו הראשון של הטיול נסע בג'יפים בהרי קירג'יסטן, בין רכסים מושלגים, נבקר בבתי מקומיים , אגמים בצבעים קסומים וכמובן חויה של מאכלים מקומיים כמו פעם.

הצטרפו אלינו עוד היום אל טיול הג'יפים והתרבות אוזבקיסטן- קירג'יסטן, בליווי מדריך מיומן מצוות יעדים טיולים פרטיים זקס.

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1 – תל אביב טשקנט

נצא מתל אביב בטיסה ישירה לטשקנט. עם הנחיתה בשעות אחר הצהריים נצא בנסיעה לכיוון הגבול עם קירגיסטן. לאחר מעבר הגבול ומפגש עם המדריך המקומי נמשיך בנסיעה אל העיירה KHUJAND הנמצאת על דרך המשי.

ארוחת ערב ולינה במקום

יום 2 – KHUJAND- רכס הרי MASCHO.

יציאה בג'יפים בבוקר אל עבר האזור ההררי בטגיקיסטאן עד הגעה לפסגת האיליה בגובה של 5000 מטר מעל פני הים. ממורדות רכס הצמוד לקרחון זרבשאן נובע נהר המאצ'ה המזין את נהר הזרבשן הזורם בעמק שבין רכס הרי טורקסאן לרכס הרי זרבשאן.

בסיומו של יום קסום בפסגות הרריות של קירגיסטאן העברה ללינה במאהל באזור MEKHRON .

יום 3- אזור אגם ISKANDRUL

לאחר ארוחת הבוקר נצא  בדרך הררית לאגם Iskanderkul. האגם שנתגלה בשנת 1969 וכל האזור מזוהה עם אלכסנדר מוקדון-אלכסנדר הגדול. לפי ההסטוריה נהג אלכסנדר מוקדון לנח ביחד עם צבאו על שפת האגם בהפוגות הלחימה. נמשיך בנסיעה עד למפל  PANJCHASMA בגובה 24 מטר מעל נהר איסקנדריה.

לאחר עוד יום של טבע פראי נמשיך ללינה בבית הארחה בסמוך

יום 4- אגם ISKANDRUL מחנה בסיס ARTUCH

לאחר ארוחת בוקר יציאה לכיוון אזור ARTUCH. בנסיעה בדרך נבקר במאוזוליאום של – חוג'ה מוחמד בשורו.נמשיך בנסיעה בדרך ההררית   לביקור  במוזוליאום של אבו עבדאללו רודקי, מייסד השירה הטג'יקית הקלאסית, אשר חי בסוף המאה ה-9 – תחילת המאה ה-10 בתקופת השושלת הסמאנית .

הוא מפורסם בכך שכתב את שיריו בשפה הדארית השפה הפרסית הקדומה והמקורית. ארוחת צהרים נאכל בבית מקומי. לאחר ההפסקה נמשיך בנסיעה למחנה ARTUCH בגובה של 2200 מטר מעל פני הים. נצא לטרק קצר של כשעתיים עד לאגם CHUKURAK וסביבתו בגובה של כ 2455 מטר מעל פני הים.

בסיום יום של חוויות נחזור לבסיס האם ללינה וארוחת ערב.

יום 5-  דרך שבעת האגמים  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר אזור שבעת האגמים ברכס הרי הפאן ונסע בדרך המקשרת בין האגמים ,שכל אחד מהם בצבע שונה, בהרי טיגי'קיסטאן בגובה של 2000 מטר מעל פני הים. אחרי שנגיע לעמק ה MARGUZOR נצא לסיור רגלי בין האגמים הסמוכים. נסייר במסלול רגלי למשך כ- 4 שעות בין נופי בראשית מרשימים , בדרך נעצור לארוחת צהריים בבית מקומי נחזור לרכבים ונצא בנסיעה עד ל פנג'יקנט לארוחת ערב ולינה

יום 6- פנג'קנט – סמרקאנד

הבוקר נצא למעבר הגבול באזור JARTEPO  ונחצה את הגבול לאוזבקיסטן. עם חציית הגבול נמשיך בנסיעה עם אוטובוס מקומי עד לעיר סמרקנד . עם ההגעה התארגנות לזמן חופשי במלון לקראת שבת.

ארוחת ערב במלון

יום 7- סמראקנד

יום חופשי בעיר – אפשרות לסיור רגלי בקרבת המלון או סיורים נוספים

יום 8- סמרקנד- בוכרה

הבוקר נצא לסיור בסמרקנד , אחת הערים המרשימות של אוזבקיסטאן. נבקר במאוזוליאום גור אמיר – קבר טמרלן (מהמאה ה-14-15) – גורי אמיר בפרסית פירושו  "קבר המלך". נמשיך ללב סמרקנד אל כיכר רגיסטאן .בכיכר רג'יסטאן שלושה בתי ספר עתיקים -מדרסה: מדרסת Ulugh Beg מדרסת טיליה-קורי  ומדרסת שר-דור. כל שלושת המדרסות עשירות בפסיפסים מזוגגים בגוונים נוזליים זהב. נבקר במסגד ביבי-חאנום – מתחם מרשים במרכז העיר שנבנה במאה ה 15  ומעוטר בשלל מהקרבות של המלך טימור בהודו.  נאפשר זמן פנוי בשוק המקומי של סיאב- ובשוק כמו בשוק הרבה מזכרות ומאכלים מקומיים וכמובן התמקחות על המחירים היא שם המשחק. נמשיך למתחם האדריכלי המרשים שאחי זידנה מהמאה ה 15 ולנקרופוליס של השאה זידנה אשר לפי המסורת הוא בן דודו של הנביא מוחמד.

נבקר במוזלאום של אמיר טמור אשר לא הצליח לכבוש את העיירה סוסה שזכתה להגנה מרוחו של הנביא  דניאל. לפי האגדה גופתו של האמיר קבורה במקום והיא גדלה כל הזמן וזו הסיבה לקבר הארוך – 10 מטר.

בסיום היום נסע ברכבת ערב מסרמרקנד לבוכרה אליה נגיע לאחר כשעה וחתי של הסיעה.

עם ההגעה לבוכרה העברה למלון.

לינה בבוכרה.

יום 9 – בוכרה

היום נצא ליום סיור בעיר המרשימה בוכרה , באתריה המפורסמים. נתחיל את הבוקר בסיור בארק , ארמון המלך המפורסם של העיר, נמשיך למוזולאום של סמינאדס מהמאה התשיעית, נשם נפסע אל עבר מסגד בולו-האוז,  נתפעל ממתחם ליאבי חאוז שנבנה במאה הארבע עשרה, ונגיע למינרט הגבוהה ביותר במרכז אסיה ,מינרט קאלון מהמאה ה-12 הנמצא בסמוך למסגד קאליאן.

נמשיך בעיר ונבקר במדרסות העתיקות ,נגיע אל השוק העתיק המורכב מכיפות מסחר , מקום מצויין למפגש עם האוכלוסייה המקומית, לקנות מזכרות, ולהכיר את האוכל המקומי. במהלך הסיור נשאיר זמן חופשי לשוטטות בסמטאות , בבתים המקומיים ללגום תה ירוק בכיכר האוז בסמוך לבריכה העתיקה.

לעת ערב חזרה למלון

יום 10 – בוכרה טשקנט

הבוקר נצא אל מחוף לעיר לסיור באתרים מסביב לבוכרה. נבקר במתחם המוזלאום של המלך נשקבדי , מתחם ענק ומרשים בו קבורים כל בני משפחתו.   נמשיך לביקור בארמון הקיץ של המלך מוקי הוסה שהוקם במאה התשע עשרה ומאפשר הצצה אל סגנון הבניה הרוסי של הצארים .

בשעות אחר הצהריים העברה לתחנת הרכבת ונצא ברכבת המהירה אל עיר הבירה טשקנט.

יום 11- טשקנט תל אביב

בבוקר זמן חופשי להתארגנות והשלמות אחרונות ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסת חזרה ארצה .

 

 

 

 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי טיול מאורגן אוזבקיסטן וקירג'יסטן?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן ליוון והאיים

במרחק טיסה קצרה מישראל נמצאת יוון מדינה מגוונת להפליא  שמאפשרת למבקרים בה עולם ומלואו החל מ: תרבות עתיקה, אתרים ארכאולוגיים מפורסמים, ערים עתיקות, רכסים ירוקים,

קרא עוד »
טיול מאורגן לאלבניה

החוויה האלבנית בבלקן

טיול באלבניה מיועד לאוהבי טבע במדינה שעדיין התשתית התיירותית שבה לא מאוד מפותחת ורב עולם התיירות טרם גילה אותה. לאחר שהחלה להתאושש משנים רבות של

קרא עוד »
טיול מאורגן אלבניה

טיול ג'יפים מאורגן לאלבניה

טיול ג'יפים מאורגן לאלבניה, איכותי ובקבוצה קטנה, המדינה שעד לפני עשור הייתה סגורה בפני תיירים. באלבניה תערובת של סגנונות תרבות ונופים עיירות נופש ציוריות פסגות

קרא עוד »
חבילות נופש סיישל

טיול סוף שבוע באלבניה

למה לטייל באלבניה? טיול לאלבניה לוקח אותנו אל עבר תרבות עתיקה של 3000 שנה ויותר, טיול אל עבר נופי בראשית מרהיבים, ערים עתיקות, תרבות מיוחדת

קרא עוד »

יעדים מומלצים