טנזניה

טיול ספארי לטנזניה  אינו עוד טיול רגיל .ההתרגשות וההמתנה מתחילה בשלב הראשוני כאשר מתכננים את הטיול ומדמיינים את המפגש עם מגוון בעלי החיים השונים בסביבתם הטבעית .

אז כמו שאמרתי הטיול מתחיל עוד הרבה לפני כאשר ניגשים למרפאת מטיילים ומתחסנים בהתאם להנחיות. לא לדלג כעל השלב הזה לעולם אי אפשר לדעת. 

למי מבינינו שמקפיד על אוכל כשר או  טבעוני או כל מגבלה אחרת אז בהחלט ניתן לארגן זאת רק תדאגו לציין את זה מראש ושיבינו את כוונתכם. דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון זה את נושא מזג האוויר. אז נכון בטנזניה מזג האוויר די קבוע לאורך כל השנה  אבל זה לא אומר שתמיד חם . בלילה בשמורות מזג האוויר קריר ולכן מומלץ להצטייד בבגדים מתאימים.

נחתנו בטנזניה ולאחר האיסוף בשדה התעופה אנחנו יוצאים לדרך. כבר לאחר  הנחיתה בתחילת הנסיעה ניתן להתרשם מהנוף היבש והצחיח, מאורח החיים המקומי ,מצב התשתיות , אבל בעיקר אפשר לחוש באוויר את שמחת החיים של המקומיים.

עכשיו מתחילים בספארי. עולים לגיפ מרווח עם המדריך הידען שלנו  ומתחילים לנסוע לכיוון השמורות. השמורות המומלצות לספארי ,שנמצאות בצפון טנזניה , הן שמורת הסרנגטי, מכתש נגורונגורנו ושמורת טרנגייר.

טיול ספארי באפריקה אינו עוד טיול רגיל. יש קסם מיוחד בטנזניה בכלל ובשמורות הטבע בפרט. הניתוק מהשגרה, פסק זמן מבורך מהמרוץ היומיומי, ניתוק מהאינטרנט,  נסיעות ארוכות בטבע האינסופי גורמים לך לתחושה אחרת ומיוחדת. דמיינו לכם נסיעה בתוך שמורה ענקית ובעצם אינך יודע למה לצפות? בספארי אנחנו לא נדע לעולם מה מצפה לנו והיכן. הספארי בטנזניה הינו סוג של משחק או, כמו שהוא מכונה בידי המקומיים –GAME WATCH-  אנחנו והחיות בסוג של משחק. אנחנו צופים בחיות ,בסביבתם הטבעית , מאוד מקרוב ומתחברים לטבע במלוא הדרו.

 

אין לתאר את ההתרגשות כאשר אתה רואה במרחבי שמורת הסרנגטי את בעלי החיים, עדרים שלמים נודדים ממקום למקום בחיפוש אחר מקור מים ומזון. מחזה מרהיב הוא לצפות באריה העומד על המשמר, משחר לטרף או נח לאחר שכבר אכל. כלום לא יכול להסביר את התחושה שלנו עומדים על הצוק מעל מכתש נגורונגורנו ומחפשים במשקפת את חמשת הגדולים-BIG FIVE- פיל, אריה, קרנף ,נמר ובפאלו לפני הירידה למכתש. ואז יורדים 600 לתוך המכתש והתחושה היא כמו להיות בתוך תיבת נח. עדרים של בעלי החיים נעים בתוך המכתש , לוגמים ואוכלים משווים למקום נופך פסטוראלי. 

במהלך הספארי בטנזניה מומלץ לפחות לסייר בשלוש שמורות . חוץ מאשר הספארי עצמו החוויה המשלימה והחובה היא שילוב של טיול בלפחות אחד מהשבטים באזור. זה בהחלט לא משהו שאנחנו רואים ביום יום. החיבור הבלתי אמצעי  למקומיים, ללמוד על אורח החיים שלהם, הבתים שלהם, החינוך המקומי והמאכלים יותירו אתכם פעורי פה.

 

אז מה צריך לספארי מוצלח? 

טיול ספארי אינו זול ולכן כדאי לוודא כי אתם בידיים טובות. 

חשוב שיהיה תכנון נכון של המסלול מותאם להרכב הקבוצה, תחומי העניין מזון מתאים והכי חשוב מצב רוח טוב.

המדריך\ נהג שלכם הוא זה שעושה את ההבדל. מדריך טוב ייקח אתכם לנקודות תצפית טובות, יחוש את השטח ויאתר את בעלי החיים, יהיה נעים הליכות כי בכל זאת מדובר על נסיעות ארוכות בגיפ סגור . מדריך הוא חבר למסע וכדאי שיהיו לנו חברים טובים לא?.

צריך לקחת בחשבון נסיעות ארוכות מאוד בגיפ במשך הספארי. כמובן שאם בא לכם והפרוטה מצויה בכיסכם ניתן לטוס לשמורת הסרנגטי בטיסה פנימית אבל איפה החוויה?.

תבואו מוכנים להתמכר לתחושת החופש והניתוק במקומות ללא קליטת אינטרנט וקליטה סלולרית .

ככה שהעבודה נשארת בבית ואנחנו בחופשה בספארי..