השווקים הפתוחים בישראל

שלום וברוך הבא לישראל.

השווקים הפתוחים של ישראל, השוק, ¨ הם חוויה יוצאת דופן של צבעים, ניחוחות ואוכל מקומי המציעים הזדמנות יפה ללמוד על התרבות הישראלית בצורה ישירה. בהתאם לשוק בו אתם מבקרים, תוכלו לקנות כמעט כל דבר כמו פירות, ירקות, אוכל טרי, תבלינים, מיצים, ממתקים ומגוון עוגות. תוכלו גם להשיג מכשירי חשמל לבית, מזכרות מהארץ לקחת הביתה, לשתות כוסית טובה, לאכול אוכל מקומי משובח ויותר מכל, תהיה לנו ההזדמנות לפגוש את תושבי ישראל. בהמשך התייחסותי לשושה שווקים מפורסמים בישראל.

שוק הכרמל בתל אביב.

בזמן שאנו מבקרים בעיר תל אביב נעבור ברחובות אלנבי, קינג ג'ורג 'ונחלת בנימין ונגיע ל"שוק הכרמל "המפורסם . לשוק זה מגיעים הרבה ישראלים, תיירים, קבוצות חברים, משפחות רבות והכל במטרה לאכול, ללכת ולקנות כל מיני מוצרים מקומיים אותנטיים. השוק, שנחנך בשנת 1920 מציע מוצרי אוכל  טריים, מכשירי מטבח, בגדים, תכשיטים בעבודת יד ומגוון פרחים בצבעים שונים בכל יום. איכלו את החומוס המקומי , פיתות דרוזיות ומגוון ממתקים ערבים. בסמוך לשוק נמצאת כרם התימנים בה ניתן לטעום אוכל תימני אמיתי. 

תחנתנו הבאה  בישראל היא העיר ירושלים. בביקורכם בירושלים , אני ממליץ לבקר בשוק מחנה יהודה. השוק מזכיר את מאפייני העיר, תערובת של הרבה היסטוריה יחד עם החיים המודרניים. בסיורינו בשוק מחנה יהודה, נחוש את האווירה הייחודית בשוק. בכל מקום תוכלו למצוא מעדניות, מגוון אוכל מקומי כמו קבב, פלאפל, חלבה, בקלאווה, מיצי פירות שונים ומגוון מסעדות אוכל בינלאומיות. בשוק תוכלו לנסות מגוון יינות מקומיים יחד עם גבינות תוצרת הארץ.

בצפון למדינה, בעיר חיפה נמצא שוק תלפיות. בשוק זה תוכלו לזהות את מאפייני החיים המשותפים של יהודים וערבים. מכיוון שחיפה היא עיר מעורבת של תושבים, השפעת האזרחים השונים החיים בחיפה בולטת במיוחד בשוק המקומי. כמו בשוק התל אביבי ובשוק הירושלמי, גם כאן נמצא  אוכל מקומי, פירות וירקות מסורתיים, ממתקים מסוגים שונים ומגוון מסעדות קטנות כל אחת והמטבח המיוחד שלה.

 

לבקשות סיור מיוחדות אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות YEADIM.