סרי לנקה הטיול המקיף

פרטים ותיאור כללי

 

במהלך טיולינו בן העשרה ימים באי הקסום סרי לנקה נחווה את שיש למדינה להציע. נלמד ונראה את ההיסטוריה המהממת ,אתרי המורשת העולמיים הרבים , מקדשים עתיקים , קולינריה משובחת, גנים ופארקים לאומיים וכמובן חופים יפיפיים.

 • סיור בעיירת הדייגים נגומבו
 • סיור אנורדפורה – אחת מערי הבירה הקדומות 
 • סיור בעיר העתיקה פולונווארה
 • הפארק הלאומי מינריה-חווית ספארי
 • סיגיריה-  טיפוס אל מצודת האריה
 • סיור כפרי בסיגיריה
 • מקדש המערה בדמבולה
 • גינת התבלינים במטלה
 • נוארה אליה – סיור בעיירה בריטית
 • קנדי- סיור בעיר, מקדש השן והופעת פולקלור בערב
 • ביקור בגן הבוטני פרדנייה
 • שמורת הטבע  יאלה 
 • זמן חופשי בעיירת החוף ווליגמה
 • מפלי רוואנה
 • שייט לוויתנים ודולפינים

 

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1- שדה התעופה-נגומבו

עם הנחיתה נציגינו יפגוש אתכם בשדה התעופה הבינלאומי בקולומבו.

לאחר התארגנות והמפגש העברה לנגומבו.

לינה במלון בנגומבו על בסיס לינה וארוחת בוקר. 

יום 2-נגומבו\אנורדהפורה\הברנה

לאחר ארוחת הבוקר במלון נציגינו יאסוף אתכם ונתחיל בנסיעה לכיוון אנורדהפורה.

עם ההגעה לעיר נתחיל בסיורינו.

אנורדהפורה ,אתר מורשת עולמית, היא עיר גדולה בצפון סרילנקה. היא הבירה של המחוז הצפון מרכזי בסרי לנקה ושל מטרופולין אנורדהפורה. זוהי אחת מערי הבירה הקדומות של סרי לנקה ,המפורסמת בעתיקות הקדומות של התרבות הסרלינקית אשר נשמרו היטב לאורך השנים. היא הייתה עיר הבירה השלישית של ממלכת רגרטה, לאחר שלטונו של המלך טמבפאני והמלך אופטיסה נווארה.

לפי האמונה החל מהמאה הרביעית לפני הספירה עד למאה האחת עשרה היא שימשה כעיר הבירה של הסינהילים. במהלך תקופה זו היא שמרה ביציבות על מעמדה כמרכז של כח פוליטי וכלכלי בדרום אסיה. העיר העתיקה, הנחשבת לעיר קדושה בעולם הבודהיסטי מוקפת כיום במקדשים רבים בשטח כולל של כ-41 ק"מר.

לאחר סיומו של הסיור העברה להברנה.

לינה במלון בהברנה על בסיס לינה וארוחת בוקר.

יום 3-הברנה-פולונרוווה-מינריה-הברנה

נתחיל את הבוקר במלון בארוחת הבוקר.

לאחר ארוחת הבוקר ניסע עם המדריך לפולונרווה לביקור באתר מורשת עולמית. פולונרוואה הינה העיירה המרכזית במחוז צפון מרכז סרי לנקה. עיר זו היא העיר השניה הכי קדומה בממלכת סרילנקה של פעם. פולונרוואה נוסדה לראשונה בידי שושלת צולה כעיר הבירה של ממלכתם במאה העשירית לאור עברה ושימור האתרים בה הוכרזה פולונרוואה כאתר שימור מורשת עולמית.

בימים אלו עוברת פולונרוואה תהליך של מודרניזציה בהנהגתו של הנשיא מאיטריפלה סיריסנה .ניתן לראות כיום בעיר פיתוח בכל התחומים האפשריים: תשתיות, חשמל, חקלאות, חינוך, בריאות ופיתוח סביבתי בהדרגה.  

לפנות ערב חוויה נדירה במינריה ספארי.

הפארק הלאומי מינריה ממוקם במחוז הצפון מרכזי של סרי לנקה כ182 ק"מ מקולומבו. האזור הוגדר כגן לאומי ב1997 כאשר בתחילה ,1983,הוגדר כאזור שימור טבעי . במהלך סיורינו הרכוב על גבי גיפים נצפה במגוון חיות מהאזור ובעיקר פילים המגיעים מהיערות במחוזות הסמוכים : מטלה, פולונווארה וטרינקומלה. 

עם סיומו של הספארי המרהיב   העברה להברנה.

לינה בהברנה על בסיס לינה וארוחת בוקר.

יום 4 –הברנה-סיור בכפר-סיגיריה

לאחר ארוחת הבוקר נחל בנסיעה לכיוון סלע השן המפורסם סיגיריה.

סיגיריה או סינגרי הינו מבצר עתיק חצוב בסלע הממוקם בצפון מחוז מטלה סמוך לעיירה דמבולה במרכז סרי לנקה. המקום הינו בעל משמעות הסטורית וארכאולוגית ובו עמודי סלע בגובה של כ 200 מטר.

 על פי ההיסטוריה הקדומה של סרי לנקה ,מקום זה נבחר על המלך קסייפה כבירתו החדשה. המלך בנה את הארמון בפסגת הסלע ועיטר את הקירות בציורי קיר רבים. בערך באמצע הדרך במעלה ההר בנה המלך את שער הכניסה לארמון בצורת אריה ענק. מכאן נגזר השם של המקום ,על שום צורתו –סינגהירי-סלע האריה .

המקום אשר שימש ,הן כעיר בירה והן כמשכן המלך ננטש לאחר מות המלך. עד למאה ה14 שימש מקום זה כמקדש בודהיסטי. כיום סיגיריה נמצאת ומוגדרת כאחד מאתרי המורשת העולמיים של אונסקו. זהו אחד מהמקומות העתיקים והמתוכננים הכי שמורים בעולם.    

לאחר שהתרשמנו מסלע השן נעבור לביקור בכפר טיפוסי בסיגיריה. בסיורינו בכפר בסיגיריה תנתן לנו ההזדמנות להתרשם ולחוות את החיים של המקומיים בסרי לנקה בצורה אותנטית. נבלה זמן ביחד עם המקומיים ונלמד ממקור ראשון על אורח החיים בכפר. נלמד על עבודות היום יום בכפר אשר מהוות את שגרת המקום. נרכב בכרכרת שוורים, נשוט בסירת קטמראן ונסייר בשדות הגידולים. יחד נלמד כיצד להכין אוכל מקומי. לאחר כל זה נסיים את הסיור בארוחת צהריים בסגנון בופה מוגשת בסגנון סרילנקה. בסיורינו זה בעצם נחווה בצורה אמיתית את חיי המקומיים.  

בסיום הסיור נחזור להברנה לילנה על בסיס ארוחת בוקר..

Day 05 :Habarana/ Dambulla /Kandy 

את היום נתחיל בארוחת הבוקר במלון. לאחר סיום התארגנות נצא בדרכינו לעבר קנדי. בדרכינו לקנדי נעצור לביקור במקדש המערה בדמבולה. זהו אחד מהמקדשים הכי מרשימים בתרבות הבודהיסטית ובו נוכל להתרשם בין היתר מהתפתחות התרבות הסינהילית. השם דמבולה נגזר מהמלה דמבה=סלע ואולה =מזרקה.

אחר הצהריים נמשיך בסיורינו אל עבר העיר אנורדהפורה שנמצאת בצפון מרכז האי. אנורדהפורה הייתה עיר הבירה הקדומה הראשונה של סרי לנקה וללא ספק העיר הקדומה המרשימה של סרי לנקה. בתחום העיר נמצאים שני אתרי מורשת עולמית של אונסקו. ניתן להתרשם מאזור עצי ה bo  הקדושים לבודהיזם ואשר ידועים מהיותם עצי הנוי העתיקים ביותר הידועים בעולם המודרני.  

בהמשך הדרך נעצור לביקור בגני התבלינים בmatale   ונתרשם ממגוון סוגי התבלינים המפורסמים של סרי לנקה. מאז ימי קדם ועד היום ידוע סרי לנקה במגוון הרב של תבלינים הגדלים באדמתה.  

בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיר קנדי ונתרשם מעיר מדהימה זו. קנדי בירתם האחרונה של שושלת המלכים הקדומה בסרי לנקה הינה כיום אתר מורשת עולמית של אונסקו. נבקר באגם המלאכותי שנוצר על ידי אחרון המלכים הסינהילים ב1798 ,נבקר בשוק המפורסם, מרכז אומנות ותרבות מקומי, ומוזיאון הפנינים. בשעות הערב נבקר במקדש השן הקדוש שבו לפי האמונה נמצאת השן של בודהה ונסיים במופע מקומי תרבותי המאפיין את התרבות המקומית.

לסיום העברה למלונינו באזור קנדי.  

יום 6 :Kandy/Nuearaeliya

לאחר ארוחת הבוקר במלון נתחיל בנסיעה לכיוון נוארה אליה. בדרכינו נבקר בגן הבוטני המפורסם פרדנייה. הגן ממוקם כ5.5 ק"מ מערבית לעיר קנדי במרכז סרי לנקה. הוא מהווה מוקד משיכה לכ 2 מליון תיירים מדי שנה ושוכן על גדות נחל המהוולי הנחל הארוך ביותר בסרי לנקה. בגן מעל 4000 סוגים שונים של צמחים ומפורסם בעיקר בגלל מגוון הסחלבים שבו צמחי מרפא ודקלים מרשימים.

נמשיך בדרכינו לנוארה אליה ועם ההגעה נכיר את המקום.   

נוארה אליה הידועה גם כאנגליה הקטנה הינה עיירה עתיקה הממוקמת הרכס המרכזי של סרי לנקה. כאן השמנת של האצולה הבריטית נהגו לבלות את חופשותיהם. בזכות מזג האויר הקריר ונח הפכו הבריטים בהדרגה את העיירה למעין אנגליה הקטנה מה שניכר בסגנון הבניה של הבתים והפרחים המבצבצים מכל פינה. עד היום נשתמרה פנינה זו ולמבקרים הבאים בתחומה נדמה לרגע כאילו הם נמצאים ביבשת אחרת   .

בסיום הסיור העברה למלונינו באזור.   

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון שמורת יאלה. בדרכינו נבקר במפלי רוואנה ובגשר 9 הקשתות. 

אחד מהשיאים בטיול בכפר אלה הוא הביקור בגשר תשע הקשתות המתנשא לגובה של 30 מטר. לאחר הליכה של כחצי שעה בתוך הצמחייה נגיע לפנינה אדריכלית המוחבאת בינות שדות התה. מותר ואף מומלץ לטייל על הגשר עצמו וזהו אחד הדברים שחייבים לבצע בטיול בסרי לנקה. גשר רכבת זה הבנוי כולו בסלע ביחד עם תשע קשתות מדהימות נבנה על ידי הבריטים ונמצא בין תחנות אלה ודמורדה. קטע הרכבת העובר בין קנדי לבין אלה ידוע כאחד ממסלולי הרכבת היפים בעולם. 

נמשיך בדרכינו לכיוון צוק אלה .התצפית מצוק אלה הינה אחת מנקודות התצפית הכי מרהיבות בסרי לנקה. ניתן בנקודה זו לצפות בנוף מגובה של כ1000 מטר אל עבר המורדות המזרחיים של רכס ההר המרכזי המפל המתנשא לגובה של כ 300 מטר נמצא לא רחוק מנקודה זו והינו אחד מהמפלים הכי יפים בסרי לנקה. 

לאחר שסיימנו להתפעם מהנוף המרהיב נחל בנסיעה לכיוון שמורת הטבע יאלה ועם ההגעה נצא על גבי ג'יפים לספארי מרהיב. במהלך הספארי בשמורה תינתן לנו ההזדמנות לצפות במגוון בעלי חיים כמו למשל :פילים נמרים, צבאים, תנינים, בופלו ועוד מגוון של בעלי חיים בסביבתם הטבעית

יום 8 – Yala / WELIGAMA

לאחר ארוחת הבוקר נחל בנסיעה לכיוון העיירה ווליגמה.

עם ההגעה לעיירה התארגנות לזמן חופשי בחוף.

לילה במלונינו באזור

יום 9- welligma  

הבוקר נשכים מאוד מוקדם ונצא אל עבר  חוף מריסה ליום של כיף בצפייה של לווייתנים ודולפינים.

במהלך של כ4-5  נשוט לחופי מריסה ונחווה א אחד מהאטרקציות הכי מלהיבות בסרי לנקה שייט לוויתנים ודולפינים. מבחינה זו החוב מריסה הינו אחד מהחופים הכי מתאימים. במימיו החמים של האוקיינוס ההודי נוכל לצפות בסוגים שונים של לווייתנים ובסוגים שונים של דולפינים. לפעמים במידה והמזל יהיה  לצידינו נוכל לזכות לצפות בצבי ים וסוגים שונים של דגים.

בסיומה של הפעילות הימית ניסע לסיור בעיר העתיקה של גאלה

העיר ההיסטורית הכי מעניינת בסרי לנקה היא גאלה. עד לפני כמאה שנה היה בעיר נמל ימי פעיל ומרכזי מאוד. גם כיום ניתן להתרשם מהסחר הימי המתבצע סביב המפרץ הטבעי בעיר. נשוטט סביב המגדלור הישן והמפרץ ונטייל בעיר העתיקה בה נוכל להתרשם מיוצרי התחרה ונצפה בעבודה המסורתית של מגלפי העץ ונצטייד במזכרות אותנטיות מהאי.

הנקודה הכי מרשימה לביקור בעיר גאלה הוא המזח העתיק מזמן השלטון הפורטוגזי והולנדי. אזור זה הוכרז כאתר שימור מורשת עולמי במרכז גאלה. יחד עם זאת העיר עצמה עתיקה הרבה יותר מהמזח. השער המקורי מהעיר למזח נמצא בנמל העתיק.

לפנות ערב העברה למלונינו באזור.

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה העברה לנמל התעופה לטיסתנו חזרה הביתה

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי סרי לנקה הטיול המקיף?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

מטע התה בהודו

המיטב של קרלה

טיול  בדרום הודו הוא טבילה בשפע של נופים ותרבויות אמונות ופולחנים דתיים ורומנטיקה ואקזוטיקה של חיי היום יום.  מדינת קראלה אחת מהמדינות היפות בהודו טובלת

קרא עוד »
טיול לסרי לנקה

סרי לנקה טיול מאורגן

טיול מאורגן לסרי לנקה לוקח אותנו בין נופים פראיים, תרבויות עתיקות ומרתקות, אתרי מורשת עולמיים, מטעי תה מהמפורסמים בעולם ונגלה את הקסם של המדינה האקזוטית

קרא עוד »

סרי לנקה הקלאסית

הטיול קלאסי לסרי לנקה מאפשר לנו לחוות  את המיטב שיש לאי המדהים הזה להציע: מקדשים מפוארים, אתרים היסטוריים, נופים עוצרי נשימה, חופים פראיים ומגוון בעלי

קרא עוד »

יעדים מומלצים