ישראל פנים רבות לה

פרטים ותיאור כללי

 

מסלול טיול התרבות הזה בישראל מאפשר להכיר שילוב של אתרים היסטוריים דתיים מרכזיים ואת צורת ההתיישבות בנגב ובמדבר הישראלי. בטיול זה נכיר גם אתרים מרכזיים בישראל  וגם את התושבים וצורת החיים הייחודית למדבר הנגב.

  • ירושלים העתיקה –  תצפית מהר הזיתים, כנסיית כל העמים, ויה דולורוזה, הכותל המערבי, כנסית הקבר ועוד.
  • מצדה  -עליה ברכבל וסיור באתר
  • ים המלח – זמן חופשי בים
  • תל אביב- זמן חופשי
  • מכתש רמון
  • עיר העתיקה עבדת
  • קיבוץ שדה בוקר
  • מוזיאון מורשת בדואית גו אלון
  • סיור תרבותי ברהט
  • סיור ביישוב קהילתי \קיבוץ

מסלול הטיול 

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1 –ברוכים הבאים לישראל

אחרי טיסה ארוכה תנחתו בנמל התעופה הבינלאומי בן גוריון. נציגינו המקומי יקבלו את פניכם בברכה ולאחר איסוף הכבדה העברה לירושלים למלונינו .

יום 2 – מצדה וים המלח.

בבוקר לאחר שנאכל ארוחת בוקר נצא לכיוון מצדה. בדרכנו נוכל להתפעל מהיופי  של מדבר יהודה. בסוף הנסיעה נגיע לרכבל במצדה שייקח אותנו לפסגת המצודה. 

לאחר הסיור המרתק במצדה נרד חזרה ונסיעה קצרה תיקח אותנו לאחד החופים היפים ביותר בים המלח. שם יהיה לנו זמן לשחות ולצוף באגם הנמוך בעולם.

אפשרות ביום זה לצאת לטיול גיפים במדבר לפני הרחצה בים המלח.. 

בסיום הרחצה בים המלח העברה למלונינו באזור באר שבע.

יום 3- טיול בנגב

היום תהיה לנו הזדמנות לסייר ולהכיר את המדבר .

לאחר ארוחת בוקר נסע למצה רמון הממוקמת על שפת מכתש רמון. בדרך נעצור לביקור בקיבוץ שדה  בוקר בנגב ביכן שראש הממשלה הראשון ישראל ,דוד בן גוריון, התגורר. נכיר את אורחות החיים בקיבוץ ,דרך חיים ייחודית בישראל ,בקיבוץ אשר במדבר צופה לנוף המדהים של בקעת צין. מכאן נמשיך לעיר הנבטית העתיקה, עבדת , נסייר בעתיקות ונלמד על אורחת החיים הקדום. לאחר הביקור בעבדת נמשיך למצפה רמון .נתפעל מהנוף המדהים של מכתש רמון מהתצפית בצוק רמון וכאן גם נלמד על התהוות המכתש במהלך ביקור במצפה רמון.

לאחר ארוחת צהריים נוכל לסייר במדבר במגוון דרכים: טיול גיפים ,טיול רכיבה על סוסים או גמלים.

להרפתקנים שבינינו נוכל להציע חוויית סנפלינג בצוק רמון. 

בסיום היום העברה למלונינו באזור. אפשרות לינה באחת החוות במדבר.

יום 4- קהילות בנגב

היום לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את הסיור בנגב ונתוודע לתרבות הבדואית. תחילה נבקר בגו אלון המוזיאון למורשת הבדואית. כאן נוכל ללמוד על ההיסטוריה והתרבות של הבדואים. בתם הסיור במוזיאון נסע לרהט שם נתארח במשפחה בדואית .זו הזדמנות מצוינת ללמוד ממקור ראשון על החברה הבדואית התפתחותה והשינויים שעברו על החברה הבדואית בשנים האחרונות. נבקר  בשוק המקומי ונאכל יחד עם המשפחה ארוחת צהריים מקומית.

אחר צהריים נבקר ביישוב קהילתי יהודי בנגב המתגורר בסביבה בדואית. נלמד על ההיסטוריה של המקום והתפתחות הישוב  במרחב בו הוא קיים. לסיום נאכל יחד עם משפחה מקומית ארוחת ערב טיפוסית.

אופציה נוספת לאחר הצהריים היא ביקור בקיבוץ באזור בגבול שבין ישראל לרצועת עזה ונלמד על החיים המורכבים למתגוררים באזור.

בסיום היום העברה למלונינו באזור.
יום 5– ירושלים העתיקה
את הבוקר הזה של הטיול שלנו בנקודת תצפית מעניינת על ירושלים מכיוון טיילת ארמון הנציב. מכאן נסע להר הזיתים ממנו נשקפת תצפית מרהיבה על העיר העתיקה של ירושלים. לאחר מכן, נתחיל בירידה מההר ובדרכנו נבקר בכנסיית הדמעה ובכנסיית כל העמים עם גת השמנים שבה. 

לאחר ביקורנו בהר הזיתים נמשיך להר ציון ושם למנזר דורמיציון, חדר הסעודה האחרונה .נעבור בשער ציון לתוך העיר העתיקה. נתקדם אל עבר הרובע היהודי ונלך בו עד הכותל המערבי, בדרכנו נעבור ברחוב הרומאי העתיק, הקרדו, ברובע הנוצרי, 'ויה דולורוזה' ונסיים בכנסיית הקבר.

בזאת יסתיים טיולינו  בירושלים ואנו נועבר ללינה במלון בסמוך. 
יום 6- תל אביב- יפו 
לאחר ארוחת הבוקר נסע לטייל בתל אביב יפו. התחנה הראשונה תהיה בנמל יפו העתיק. כאן נסייר בנמל ההסטורי  והצבעוני ובשכונה שסביבו. לאחר תצפית מרהיבה מיפו לכיוון קו החוף של תל אביב נצא לסיור פנורמי בתל אביב העיר המודרנית עם חופים מדהימים.

לאחר ארוחת צהריים זמן חופשי לטייל  עצמאית בתל אביב ולאורך החוף.

לילה במלון בסמוך
יום 7- להתראות
בבוקר זמן חופשי .בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסת חזור. 

להתראות בטיול הבא.

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי ישראל פנים רבות לה?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן לירדן

ההיסטוריה העברית והישראלית שזורה בשטח של מדינת ירדן. לכל מקום יש משמעות. על קצה מזלג- הר ההר (ג'אבל אהרון), הר נבו, רות המואביה, מעבר הירדן

קרא עוד »
טיול יום לפטרה

יום טיול לפטרה

אין לכם הרבה זמן אבל לא רוצים לפספס את מה שיש לפטרה להציע ? נמצאים בחופשה באילת ורוצים לבקר באחד משבעת פלאי תבל? העיר הנבטית

קרא עוד »

בעקבות היין הנבטי

מי מאתנו לא אוהב לשתות יין איכותי? ומה דעתכם להכיר את החקלאות האורגנית בדרום? ומה דעתכם על שילוב יין וחקלאות והכרות עם התרבות הנבטית העתיקה

קרא עוד »

טיול משפחות האי יאס

חופשה באי יאס באבו דאבי, כשלוש שעות טיסה מתל אביב, הוא המקום המושלם לחופשה משפחתית. עם הנחיתה באבו דאבי מרחק דקות נסיעה ספורות תגיעו ל"עולם

קרא עוד »

יעדים מומלצים