טיול מאורגן בתקופת קורונה

טיול מאורגן לחו"ל הוא חוויה מיוחדת של מפגש עם תרבויות, נופים, צבעים מגוונים , מאכלים מקומיים כל זה בשילוב מגוון אפשרויות אירוח. בטיול לחו"ל אל תרבויות אחרות , נפתחים עולמות חדשים , חושפים את הנסתר ומגלים את הבלתי נודע. טיול מאורגן מוצלח הוא כזה שישאיר לכם חוויה וטעם טוב לעוד הרבה שנים. גם אם נדמה לכם שאתם מכירים את היעד ויכולים לטייל לבד או כבר הייתם בו תגלו שבטיול מאורגן היטב אפשר לגלות הרבה יותר. גם אם כבר נפשתם בזנזיבר, הייתם בספארי בטנזיה, הייתם בטיול באלבניה ומונטנגרו, יוצאים לירח דבש במלדיביים או פשוט משתוקקים להגיע לקרנבל בברזיל מומלץ לעשות זאת בטיול מאורגן היטב.

בתקופת הקורונה טיולי טבע הם מאוד מומלצים, לדוגמא: טיול ג'יפים מאורגן לאלבניה : הטיול מתבצע בג'יפים – כ 4 בג'יפ, מטיילים בטבע..

מה צריך לעשות כדי שטיול מאורגן לחו"ל יהיה מוצלח

על מנת שטיול מאורגן לחו"ל יהיה מוצלח ואחר מטיול רגיל, נדרש צריך יותר מהיעד אליו אתם נוסעים. צריך לחוות את התרבות המקומית, להכיר את ההיסטוריה , להכיר את המקומות הנסתרים לצד המסלולים המוכרים הקיימים בכל מקום. טיול טוב הוא כזה אשר מאורגן נכון גאוגרפית, כזה שמביט על היעד בצורה אחרת, לחוות תרבות מקומית , להתבונן בנוף ולא לחלוף בו , לטעום מהמאכלים המקומיים , להגיע לאתרים אותנטיים ופחות מוכרים וכל זה בתזמון נכון.

אתם בטח שואלים איך יוצאים לטיול מאורגן לחו"ל בזמן קורונה? ובכן כפי שבטח נוכחתם לדעת הקורונה איתנו לעוד הרבה זמן ובין היתר צריך ללמוד לחיות ולטייל לצידה. צריך לקחת זאת בחשבון בזמן תכנון טיול מאורגן. כולנו מכירים את המוגש ריחוק חברתי בהקשר קורונה ולכן טיול מאורגן בזמן קורונה צריך להיות בקבוצה קטנה ולא אוטובוסים עמוסים. מעבר להקפדה על הבריאות , טיול מאורגן בקבוצה קטנה הופך את הטיול למוצלח יותר. טיול מאורגן בזמן קורונה מתמקד בעיקר באתרי טבע ופחות באזורים עירוניים. עדיף לטייל באזורים הרריים, מקומות פתוחים בהם גם נהנים מהנוף וגם פוחתים סיכויי ההידבקות בנגיף הקורונה. בטיולים שלנו אנחנו מקפידים על מקומות לינה אשר מקפידים על כללי הגיינה הנדרשים במדינה, ובעיקר ממליצים על לינה במקומות אירוח בטבע ובכל מקרה לא מלונות גדולים ועמוסים. חלק מארגון הטיול הוא כמובן הצמדות להנחיות משרד הבריאות והנחיות הכניסה התקפות לכניסה בכל מדינה ומדינה. את ההנחיות המעודכנות ניתן למצוא באתר הרשמי של משרד הבריאות , תעופה בזמן קורונה, בקישור
https://bit.ly/3hmuM4Z

אם בכל זאת אתם מעדיפים לא לטוס אז אפשר טיול מאורגן בארץ. אז כן הטרנד החדש הוא טיולים מאורגנים בארץ לקבוצות. הקורונה מנעה מרבים מאתנו לטוס וזה בדיוק הזמן לגלות את הטיולים המאורגנים בישראל. טיול מאורגן לקבוצות אורך בדרך כלל יומיים שלושה, וכולל מדריך צמוד, לינה במלונות קטנים, וסיורים במגוון של אתרים מעניינים כמו האתרים סביב כנרת, אולמות האבירים בעכו, סיורים קולינריים , מפגש עם תושבים מקומיים וארוח בבתים. היתרון המשמעותי בטיולים כאלה בארץ בזמן הקורונה הוא שאין תיירים , המקומות לא עמוסים מה שמאפשר גם להנות מהמקום וגם לא להצטופף ולשמור על ריחוק נדרש. לכאורה הטיולים הם במקומות שאנחנו מכירים והיינו אבל כשבונים את הטיול נכון ומשלבים חוויות שונות פתאום הטיול והאתר נראים אחרת.
טיול בארץ אפשרי בזמן הקורונה גם ללא נסיעה באוטובוס כפי שאנו רגילים אלא אפשר לעשות זאת ברכב הפרטי במעבר מנקודה לנקודה. בצורה זו הטיול בטוח יותר במגבלות הקורונה ולא מגיעים למצב של להימצא באוטובוס סגור עם עוד אנשים שלא מכירים. בטיולים האלה מתמקדים בלינה כפרית , לינת שטח, צימרים , אוהלים או מלונות בוטיק קטנים. הטיול מתאים לכל הרכב ולכל גיל בתנאי שחיידק הטיולים מוטבע בך ובעיקר אם אתה אוהב טיולים בעלי אופי חברתי.