ירושלים פטרה ופירמידות

פרטים ותיאור כללי

בטיול משולב זה בישראל ירדן ומצרים נטייל בין האתרים המרכזיים בארץ הקודש עם דגש על הנצרות , נשחה במקום הנמוך ביותר בעולם בים המלח, נבקר באתר הגבורה במצדה נמשיך דרומה אל עבר מדבר ואדי רם מהיפים והמיוחדים בעולם , נבקר בעיר בורוד, פטרה אחד משבעת פלאי תבל . נמשיך בטיולינו אל עבר מצרים ארץ הפירמידות ושושלת בני פרעה ונבקר במקדשים עתיקים ונתפעל מהפירמידות המרשימות.

 • ירושלים העתיקה –  תצפית מהר הזיתים, כנסיית כל העמים, ויה דולורוזה, הכותל המערבי, כנסית הקבר ועוד.
 • מצדה  -עליה ברכבל וסיור באתר
 • ים המלח – זמן חופשי בים
 • כנסית הבשורה בנצרת
 • הר האושר
 • כנסית הלחם והדגים
 • כפר נחום
 • ירדנית-אתר הטבילה
 • טיול גיפים בואדי רם
 • סיור בעיר העתיקה פטרה
 • סיור פנורמי בעמאן
 • הפירמידות בגיזה הספינקס ומקדש העמק
 • קהיר-סיור באתרים המרכזיים

מסלול ולוח זמנים

ניתן להתאמה אישית

יום 1- הגעה לישראל-ירושלים.

ברוכים הבאים לישראל. 

עם הגעתכם לנמל התעופה בן גוריון נציגינו יקבל את פניכם  אתכם. לאחר איסוף הכבודה נתחיל בנסיעה לירושלים. הסיור שלנו יתחיל בתצפית מרשימה מהר הזיתים וממנו נשקיף על העיר העתיקה של ירושלים. לאחר מכן נרד דרך ההר ונבקר בדרך בכנסיית דומינוס פלוויט המפורסמת ובכנסיית היגון וגת השמנים הידועה. 

לאחר ביקורנו בהר הזיתים נמשיך להר ציון ושם למנזר דורמיציון, חדר הסעודה האחרונה ונעבור בשער ציון לתוך העיר העתיקה. נתקדם אל עבר הרובע היהודי ונלך בו עד הכותל המערבי, בדרכנו נעבור בקרדו, הרחוב הרומאי העתיק, הרובע הנוצרי, 'ויה דולורוזה' ונסיים בכנסיית הקבר.

בזאת יסתיים יומנו הראשון בירושלים ובסיומו העברה למלונינו.

יום 2 – נצרת –כנרת

את הבוקר השני נתחיל מוקדם בנסיעה לנצרת ,בה ישו חי את רוב ימי חייו. נבקר בכנסיית הבשורה ונמשיך את הסיור בעיר העתיקה. לאחר מכן נעזוב את נצרת ונלך בעקבות ישו לימת כנרת שם נבקר במקומות הקדושים לחופיה כמו: הר האושר, כפר נחום וכנסיית עין שבע(טבח'ה) המחודשת בה על פי האמונה הנוצרית התרחש נס הלחם והדגים.

בסוף היום נסע לאתר ההטבלה, ירדנית, בגדות נהר הירדן ולאחר מכן העברה למלונינו בתל אביב. 

יום 3 – ים המלח -מצדה

לאחר ארוחת בוקר נתחיל את היום בנסיעה דרך מדבר יהודה ונרד כל הדרך אל ים המלח עד שנגיע לרכבל של מצדה. נעלה ברכבל לראש ההר ,נסייר בו ונוכל להתרשם מהסיפור המופלא של מצדה והנוף המרהיב אשר נשקף ממנה. לאחר הסיור נרד לים המלח – המקום הנמוך בעולם ונוכל לצוף לנו בהנאה במימיו המלוחים, להימרח בבוץ מזין לגוף או פשוט ליהנות מהטבע.

אופציה – לשלב במסלול ביקור  מערות העיר העתיקה קומראן.

בסיום היום  העברה למלונינו בים המלח  .

יום 4 – אילת ואדי רם

היום הרביעי יתחיל מוקדם בבוקר ובו ניסע דרומה לכיוון העיר השמשית אילת. נגיע למעבר הגבול בסמוך ,מעבר רבין, ולאחר שנעבור את הגבול נפגוש את נציגינו בירדן. ניסע לואדי רם וכשנגיע ניסע ברכבי שטח 4 על 4 לאורך המדבר המופלא. 

לאחר הצפייה ביופיו של המדבר העברה למלונינו בפטרה. 

יום 5 – פטרה –עמאן-קהיר

לאחר ארוחת בוקר במלון נתחיל את טיולינו בפטרה. תהיה לנו ההזדמנות לחזות בעיר העתיקה המדהימה הזו ,שהוכרזה כאתר לשימור מורשת עולמית ,ולסייר במקומות העיקריים שבה.  . כשנסיים את הסיור ובהתאם לשעת הטיסה העברה לעמאן לטיסתינו לקהיר.

עם ההגעה לקהיר נציגינו המקומי יקבל  את פניכם בברכה.

העברה למלונינו בקהיר.

יום 6 –קהיר

אחרי ארוחת בוקר במלון נחל בטיול בקהיר ובפירמידות (ח'ופו, חאפרו ומנכאור) הנמצאות בגיזה, מקום המהווה סמל מפורסם של מצרים בנוסף להיותו אחד משבעת פלאי תבל של העולם העתיק. במהלך הסיור נוכל לצלם תמונות יפייפיות של הפירמידות, לראות את הספינקס ואת מקדש העמק ..

בתום הסיור העברה למלונינו בקהיר.

יום 7 –קהיר

אחרי ארוחת בוקר אנחנו נתחיל בסיורנו השלם בקהיר, ונפתח אותו במוזיאון הישן והמפורסם של אוצרות הפרעה תות-ענך-אמון הנחשב לאחד מהמוזאונים העשירים ביותר בעולם. לאחר מכן נלך לשכונת סלאח' א דין ונצפה בארכיטקטורה הצבאית שבה ובנוסף בכיפת מוחמד עלי, המרהיבה ביותר בכל קהיר. בנוסף נבקר כנסיית סרחיו הקדוש שבה הסתתרה המשפחה הקדושה בזמן שברחה מהקיסר הרודס. בסוף הסיור נסייר  בשכונת חאן אל חלילי ונסתובב בשוק המפורסם שבה. 

בסוף היום העברה למלונינו בקהיר.

יום 8 – חזרה

לאחר ארוחת הבוקר זמן חופשי .

בהתאם לשעת הטיסה שלכם העברה לשדה התעופה בקהיר 

מה אוכלים בטיול? האם יש מסלולים מאתגרים ? לאיזה גילאים הטיול מתאים ?

יש לך שאלה לגבי ירושלים פטרה ופירמידות?

אנו יודעים שכשמתכננים לטייל בחו"ל צצות הרבה שאלות, בשביל זה אנחנו כאן!
רוצה שנחזור אלייך לפרטים נוספים ?

אולי יעניין אתכם

טיול מאורגן לירדן

ההיסטוריה העברית והישראלית שזורה בשטח של מדינת ירדן. לכל מקום יש משמעות. על קצה מזלג- הר ההר (ג'אבל אהרון), הר נבו, רות המואביה, מעבר הירדן

קרא עוד »
טיול יום לפטרה

יום טיול לפטרה

אין לכם הרבה זמן אבל לא רוצים לפספס את מה שיש לפטרה להציע ? נמצאים בחופשה באילת ורוצים לבקר באחד משבעת פלאי תבל? העיר הנבטית

קרא עוד »

בעקבות היין הנבטי

מי מאתנו לא אוהב לשתות יין איכותי? ומה דעתכם להכיר את החקלאות האורגנית בדרום? ומה דעתכם על שילוב יין וחקלאות והכרות עם התרבות הנבטית העתיקה

קרא עוד »

טיול משפחות האי יאס

חופשה באי יאס באבו דאבי, כשלוש שעות טיסה מתל אביב, הוא המקום המושלם לחופשה משפחתית. עם הנחיתה באבו דאבי מרחק דקות נסיעה ספורות תגיעו ל"עולם

קרא עוד »

יעדים מומלצים